• Soru sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

Merdiven ve oymalar

defineci11

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
@defineci11 .

Sevgili kardeşim bu koltuğun baktığı yönü çekmişsin lakin tam karşısını gösteren eksik bir yığma olabilir orada. Şimdi aklımda iken onuda sormak isterim bu koltuk ne kadar mesafede merdivenlere.
Ve resimlerdeki yerleri de bir incelersiniz. koltuğun olduğu kayada dahil boşlukEkli dosyayı görüntüle 261678Ekli dosyayı görüntüle 261678Ekli dosyayı görüntüle 261678Ekli dosyayı görüntüle 261679Ekli dosyayı görüntüle 261679
Değerli ustam. Bu koltuk taşı ile merdiven karşı karşıya. Ve arada kuru bir dere var. Şunu da söyleyim. Bu koltuk taşının üstünde iki yarık var.
IMG-20191106-WA0022.jpg
IMG-20191106-WA0010.jpg

defineci11

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Ve kayalıkların olduğu yerde bu koltuk. Merdivenlerden çektim karşıyı

Definecikız

Member
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşım profilime bak oradaki merdiven işareti bir fotoda pembe çizdiğim yerin üstünü kırdık ve alttan kare TV kadar kesik kaya içinde hayvan gibi oturmuşlar kayayı hemen merdiven bitiş yeri.

defineci11

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşım profilime bak oradaki merdiven işareti bir fotoda pembe çizdiğim yerin üstünü kırdık ve alttan kare TV kadar kesik kaya içinde hayvan gibi oturmuşlar kayayı hemen merdiven bitiş yeri.
Arkadaşım profilinde resim göremedim. Yada ben bulamadım

dardanos

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşim bak gördünmü şimdi taşlar yerine oturuyor. Demekki çevreyi iyi anlatmak değilde doğru açılardan görsellemek dah iyi netice veriyor. Evet kardeşim buranın ne olduğu en başındada söylediğim gibi meydana çıktı. Burası ana kıraliçe için hazırlanmış bir mekan. koltuğun arkasındaki kanallar etraftaki oymalar merdiven . O koltuğa ana kraliçiyi temsili heykelcikler konup burada tören ler düzenlenip kurbanlar adanan açık hava tapınağı. Lakin burayı es geçme böyle diye sen araştırmana dvam et . Sana daha öncede söyledim bu tip yerlerden çok değerli şeyler çıkabilir. Çünki buraları kutsal sayıldığı için özel kişler için ayrılabilir mekan olmuş olabilir. Argeye devam
IMG-20191106-WA0010.jpg
IMG-20191106-WA0010.jpg
IMG-20191106-WA0010.jpg

defineci11

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşim bak gördünmü şimdi taşlar yerine oturuyor. Demekki çevreyi iyi anlatmak değilde doğru açılardan görsellemek dah iyi netice veriyor. Evet kardeşim buranın ne olduğu en başındada söylediğim gibi meydana çıktı. Burası ana kıraliçe için hazırlanmış bir mekan. koltuğun arkasındaki kanallar etraftaki oymalar merdiven . O koltuğa ana kraliçiyi temsili heykelcikler konup burada tören ler düzenlenip kurbanlar adanan açık hava tapınağı. Lakin burayı es geçme böyle diye sen araştırmana dvam et . Sana daha öncede söyledim bu tip yerlerden çok değerli şeyler çıkabilir. Çünki buraları kutsal sayıldığı için özel kişler için ayrılabilir mekan olmuş olabilir. Argeye devamEkli dosyayı görüntüle 261689Ekli dosyayı görüntüle 261689Ekli dosyayı görüntüle 261689
Değerli ustam. Bu merdiven oymalar koltuk gibi şekillerin yakın yerde olması ilginç. Demkki dediğin gibi burası birbiriyle ilişkili. Koltuk ve yıkarısına bakarım. Yığma olabilir. Kutsal bir yer sanırım. Arge ye devam edelim. Çok teşekkür ederim ustam.

king77

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşim bak gördünmü şimdi taşlar yerine oturuyor. Demekki çevreyi iyi anlatmak değilde doğru açılardan görsellemek dah iyi netice veriyor. Evet kardeşim buranın ne olduğu en başındada söylediğim gibi meydana çıktı. Burası ana kıraliçe için hazırlanmış bir mekan. koltuğun arkasındaki kanallar etraftaki oymalar merdiven . O koltuğa ana kraliçiyi temsili heykelcikler konup burada tören ler düzenlenip kurbanlar adanan açık hava tapınağı. Lakin burayı es geçme böyle diye sen araştırmana dvam et . Sana daha öncede söyledim bu tip yerlerden çok değerli şeyler çıkabilir. Çünki buraları kutsal sayıldığı için özel kişler için ayrılabilir mekan olmuş olabilir.
Bak kardeşim o merdivenlerin hemen önünde ki duzlugude araştırmanı öneririm bosluk tesbiti yap rastgele

king77

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba ustam. Bu yeşil olan yere baktım ve koltuk taşı olabilecek bir şekil gördüm. Hatta sağ tarafında kolu koyma yeri de var. Yoksa ben mi yanılıyorum. Hatta bu koltuk taşının aşağısında hafif sol tarafa doğru kayanın yüzünde küçük bir oyma da var. Ekli dosyayı görüntüle 261668Ekli dosyayı görüntüle 261669Ekli dosyayı görüntüle 261670Ekli dosyayı görüntüle 261671Ekli dosyayı görüntüle 261672
Ekli dosyayı görüntüle 261667
Kardeşim o koltuğun on tarafında yan tarafında giriş ara