Merdivenler, oturak tasi ve 4 mağara girişi beraber bakalim

Dampiel

Aktif Üye
Sunum güzel yer güzel ama uçurulmuş. Belki etrafta kalan yer bulunur ama sizin ekibiniz yok hemde malzeme.Şimdilik bir Dedektör ve çubuk bulun merdivendeki bu taş ve üçgen dikkatimi çekti merdivenleri zemini duvarı araştırın istediğiniz burada..

İstanBoLu

Member
bu yerde gez,meraklarını gider,gözlerin doysun.yüzeysel incelemeler yap,bilgin tecrüben artsın.haaa mezarlıkm alanı bulursan oralarda çalışmalar yap,ufak tefek harçlığın çıkar.zaten 2 kişisiniz.fazla ilerisini kurcalama,kendinizide riske atmayınız.masraf yapmayınız.adamlar profesyonel,yaptığı işlerden belli.kuvvetli ekipmiş.bırak işi.o karotu oraya götürmek herkezin harcı değil.işi bilenler beni anlar.tavsiyelere uyunuz.orası devlet işi.devlet baba faydalansın.
usta kendime ustaların tarif ettiği gibi bir çubuk yaptım. Ev içerisinde denemeler yaptım tepkileri tam çözemedim ama altında sol kapalı sağ açık oluyor balkon boşluğu tarafına gelince çarpı oluyor çıkınca açılıyor geri don diyor. Merdivenlerden çiktiktan sonra 150 metre yamaca doğru gittiğimde orada irili ufakli taslar olduğu gördüm kimi yerde toplanmislarda var mezar olabilir mi diye icimden geçirdim ama çubuk yanında değildi bidaha gittiginde götürüp bakıcam tepki alırsam nasıl bir yol izlemem gerektiğini sizlere danisicam

Birde burası mesire alanı burayı 1 sene kapattı devlet baba bu resimlerdeki açılmış yerler ondan sonra oldu buralarda devlet büyüğünü aldı zaten ama küçüğünü umursamaz eğer olursa onun peşindeyiz

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selamun aleyküm kardeşim. Yorumların yarısını okudum ama aşağıdaki resimde dikkati çeken şeyleri işaretleyeyim dedim. Şimdi aşağıdaki kayalarda büyük bir kalp var. Kalp bayan mezarı ve tuzaktan bahseder. Sağ üstündeki haç mezarın yönünü ve kutsandığını söyler, Sol üstündeki büyük murç izide malzemelerinin yönünü tarif eder. Fakat büyük birde sağ kanat resmedilmiş. Buna anlam veremedim. Kayalığın o taraını gören resim varsa ekle bakalım kanadın devamı varmı.

Burada yapacağın şey bu kayalığın üstündeki alanı güzelce resimle bakalım neler veya hangi emareler var görelim. Bu arada alanda çok ciddi bir ekipmanla çalışma yapılmış. Yapan kişiler neden yarım bırakmışlar çok merak ettim. Yada yakalandılarmı diye mekanın ismi ile internette arama yap karşına çıkan sonuçlara göre değerlendirme yapabilirsin.

Şunu bilmelisinki bulunan odaya erişmek için seninde ciddi bir çalışma yapman gerekecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 231585

İstanBoLu

Member
Selamun aleyküm kardeşim. Yorumların yarısını okudum ama aşağıdaki resimde dikkati çeken şeyleri işaretleyeyim dedim. Şimdi aşağıdaki kayalarda büyük bir kalp var. Kalp bayan mezarı ve tuzaktan bahseder. Sağ üstündeki haç mezarın yönünü ve kutsandığını söyler, Sol üstündeki büyük murç izide malzemelerinin yönünü tarif eder. Fakat büyük birde sağ kanat resmedilmiş. Buna anlam veremedim. Kayalığın o taraını gören resim varsa ekle bakalım kanadın devamı varmı.

Burada yapacağın şey bu kayalığın üstündeki alanı güzelce resimle bakalım neler veya hangi emareler var görelim. Bu arada alanda çok ciddi bir ekipmanla çalışma yapılmış. Yapan kişiler neden yarım bırakmışlar çok merak ettim. Yada yakalandılarmı diye mekanın ismi ile internette arama yap karşına çıkan sonuçlara göre değerlendirme yapabilirsin.

Şunu bilmelisinki bulunan odaya erişmek için seninde ciddi bir çalışma yapman gerekecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 231585
aleykum selam ustam tecrube herzaman tecrubedir ben burada sadece haç gordum simdj siz isaretleyince kalp ve yuzu gordum

Ustam dedigim gibi yakalanma vs yok burada 2 ihtimal var 1. Devlet burayi 1 senelik kapatti ya o zaman yaptilar bu kadar degildi cunku bundan 10 yil onceki halinide biliyorum 2. İhtimal koyumuze zengin bir adam geldi mekan falan acti herkesle iyi anlasti resimlere ekledim dereyi gorursunuz oradan o derenin digger tarafindan yer satin alip 2 katli ev yapti evi yaparken o sesten faydanalip yukarisini karot ile deldirmis olabilir diye dusunuyorum

İstediginiz resimleri yan acidan gostermeye calisacagim
İlk resim kanat olarak gordugunuz yerin hemen sol tarafi
İkinci resim biraz daha sol tarafiEkli dosyayı görüntüle 231589Ekli dosyayı görüntüle 231590

avcıkartal1

Aktif Üye
oturak taşının yanlarında mutlaka bir maden ocağı olmalı

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
bol fotoğraf bol bilgi güzel sunum teşekkür ederiz
kısaca yardımcı olmaya çalışalım o zaman
demek ki acemiyiz bu işlerde o zaman işe bilgi edinmekle başlamamız gerekiyor
muhtemelen sit alanıdır ve yasal çalışma yapmak mümkün değildir
emin olmak için şu linkten kontrol edelim
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı
bu gibi yerlerde neyi nerede aradığımızın bilincinde olmamız lazım
bu tespitten sonra kilise midir, manastır mıdır her neyse araştırmamızı o yönde sürdürüyoruz
bu gibi yerlerle ilgili açılmış konuları okuyun bol bol
ar-ge için nasıl nereden başlanmış ekipman nedir falan bunları not alın devamı konunun altından yaparız
selametle

Cann

Editör
Koltuğun hemen altını kontrol edin basamak varsa 3 de kontrol edin yani alinmamışsa vardır bir şeyler koltuğun baktığı yönden farklı bir şeyler olmalı dikkatli bakın bulursunuz zemini de iyi kontrol edin diğer basamaklar sayı ciftse üst basamakları kontrol edin tekse alt basamakları kontrol edin basamaklardan biri mutlaka farklıdır temizleyerek bakın basamaklardan yukarı çıkınca kaya nın üstünde oyma olmalı kaç tane varsa o kadar mezar var ama en önemlisi kaya nın içindeki mezardir giriş basamak da da olabilir dikkatli bakın. .

İstanBoLu

Member
bol fotoğraf bol bilgi güzel sunum teşekkür ederiz
kısaca yardımcı olmaya çalışalım o zaman
demek ki acemiyiz bu işlerde o zaman işe bilgi edinmekle başlamamız gerekiyor
muhtemelen sit alanıdır ve yasal çalışma yapmak mümkün değildir
emin olmak için şu linkten kontrol edelim
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü - T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı
bu gibi yerlerde neyi nerede aradığımızın bilincinde olmamız lazım
bu tespitten sonra kilise midir, manastır mıdır her neyse araştırmamızı o yönde sürdürüyoruz
bu gibi yerlerle ilgili açılmış konuları okuyun bol bol
ar-ge için nasıl nereden başlanmış ekipman nedir falan bunları not alın devamı konunun altından yaparız
selametle
ustam sit alanı değil bölgem ustaların dediği yerlere bakıyorum inceliyorum buranin biraz yukarısında yeni mağara buldum giriş dar içeri girince 190 civarı yükseklik var ve icerisi gidiyo ileri dogru orası daha issiz ve etrafta mudehale belirtisi yok gibi içerisinde kulak resmi var tavanda kalp var

Yeni bulduğum mağaranın içindeki kulak ve kalp aticam yarın mağaraya daha bilinçli gidip iyice inceliycem resimliycemEkli dosyayı görüntüle 231672Ekli dosyayı görüntüle 231673Ekli dosyayı görüntüle 231674Ekli dosyayı görüntüle 231675Ekli dosyayı görüntüle 231676

Son düzenleme:

İstanBoLu

Member
Cann ustam dedektör yok bizde alamadık daha merdivenlerde boşluk bakıcam yarın bölgeye gidip tekrar bir keşif yapicam ortalama 10 tane mağara var bizi bekleyen 1 tabe de şelale şelalenin alt tarafından girmek sikintili ama hayvan figürü var deniliyor yarın hepsini incelemeye çalışacağım