Merhaba Defineci Arkadaşlar

FReeWaLLe

Yeni Üye
Arkadaşlar hepinize merhaba, aranıza Eskişehir'den katılıyorum. Definecilik işi için yeniyim bu yolda bana önerebileceğiniz adımlar neler olur taktik verirseniz sevinirim...

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Neden defineeci olmak istediniz? Önce bunun cevabını bul, sonra güzel arazi bull orda araştırma yap, ne gördün burda paylaş ve bilmediğinizi sor, Ama hiç bişr bilmiyorsandaa bu. İş zor karar. Sizin

The Thing

C*
Süper Moderatör
Hoşgeldin.
Aşırı hırstan uzak durmanı hobi olarak bakmanı öneririm.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
olur gider zamanla...narkozu aldiysan zamanla yasayip ogrenirsin..millet simdi taktiklerini anlatiptaa kendikendini ispitlemesin..

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S,a,değerli kardeşim öncelikle hoşgeldiniz;
Öncelikle yapman gereken sitenin sabit konular var onlardan faydalan sonrada ustaların konuları ve cezaları var onlariincele sana cevap olur inşallah.
Saygılar ve sevgiler hayatta en değerli hazine sevgidir.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Aramıza ve forumumuza hoş geldiniz.Öncelikle buna bir hobiden farklı bir tutku ile bağlanmamanızı, keşif amaçlı bile olsa araziye abdestsiz çıkmamanızı tavsiye ederim. Şimdi yazacağım konuları tek tek anlayarak okumanızı tavsiye ediyorum.

1- Fotoğraflama Nasıl Olmalı? Define işretlerinin çözümü için en önemli konu
2- Araziye Çıkanların Dikkatine
3- Bunu Okumayan Gömüye Gitmesin
4- Yeni Başalayanlar ve Bilgi tazelemek isteyenler okusun
5- Define nerelerde olur?
6- Arazi Keşif Yöntemleri
7- Çubukla yeni tanışanların dikkatine ve Çubuk hakkındaki diğer konular

Bu konuları dikkatlice okuyup forumda bolca vakit geçirmenizi ve işaretleri tanıyıp bu işaretler hakkında ustaların yaptığı yorumları okumanızı tavsiye ederim. Takıldığınız noktalar olursa burada değerli ustalarımıza sorabilirsiniz. Hayırlı Forumlar

Son düzenleme:

FReeWaLLe

Yeni Üye
Değerli üstadlarım Allah(C.c.) hepinizden razı olsun sizleri dikkatle dinledim hobi amaçlı başlayan her şey bende aşırı bir tutkuya dönüşüyor web yazılıma yıllar önce hobi olarak başladım yazılımcı oldum, akvaryuma hobi ile başladım petshopcu oldum korkarım son bir kaç gündür bu hobi de bende tutkuya dönüşecek gibi görünüyor. Tabiri caizse hiç bir şey bulamasam da sorun değil heyecanı yeter diye düşünüyorum sormak istediğim asıl sorulardan birisi bu cin ve tılsım olayları gerçek midir ? bana saçma geliyor şahsen sonuçta cinlerde insanlar gibi aklı başında ibadet edeni de var etmeyeni de bu varlıklar kalkıp asırlarca yıl geçmesine rağmen niye gömüyü beklesinler ki gömü ile trilyonluk olan bir sürü insan var onlara niye bir şey olmamış hurafe gibi geliyor siz değerli hocalarımdan yorumlarınızı bekliyorum Tekrardan teşekkür ederim...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Aramıza hoş geldiniz. Her yeni başlayana dediğim gibi Geçmiş olsun kardeşim :) merak salıp gireni gördüm çıkanı görmedim bu işlere. Ustalarımız güzel bilgiler vermişler tılsım, cin v.s bu işlerde en son öğreniceğiniz şeyler olsun derim.

timur964

konularim
parasız yapılacak iş değil............paran varsa hacancak dal değil bılaşmadan bırak:23:

Smokin

Moderatör
Moderatör
Değerli üstadlarım Allah(C.c.) hepinizden razı olsun sizleri dikkatle dinledim hobi amaçlı başlayan her şey bende aşırı bir tutkuya dönüşüyor web yazılıma yıllar önce hobi olarak başladım yazılımcı oldum, akvaryuma hobi ile başladım petshopcu oldum korkarım son bir kaç gündür bu hobi de bende tutkuya dönüşecek gibi görünüyor. Tabiri caizse hiç bir şey bulamasam da sorun değil heyecanı yeter diye düşünüyorum sormak istediğim asıl sorulardan birisi bu cin ve tılsım olayları gerçek midir ? bana saçma geliyor şahsen sonuçta cinlerde insanlar gibi aklı başında ibadet edeni de var etmeyeni de bu varlıklar kalkıp asırlarca yıl geçmesine rağmen niye gömüyü beklesinler ki gömü ile trilyonluk olan bir sürü insan var onlara niye bir şey olmamış hurafe gibi geliyor siz değerli hocalarımdan yorumlarınızı bekliyorum Tekrardan teşekkür ederim...
Öncelikle hoşgeldin usta
Paranın ve imanın kimde olduğunu allah bilir lakin sen imanla ve imanlı kişilerle bu işe başla derim . Çünkü bu işe merak salmaya başladığın an
Seni bir heyecan sarar. Heyecan bazen rehavete de neden olabilir .
Cin tılsım büyü gibi şeyleri pek düşünme. Zihnin bilinç altın bunlara merak duyarsa gelir seni bulur. Herşeyin yeri ve zamanı vardır. Bilincin Allah'la olsun gerisi mühim değil :)

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Cinleri fazla kafana takma cin lerle ilgili bölümümüz var sitede fırsatın olursa bir göz geçir derim .
Ayreten sitede çözümü bulunmuş işaretler ve konular var onlarada bak.

Bide açılmış yerler var görseller de var onlar sana cevap olurlar .

Bir sorunun veye kafana takılan varsa sitede çok
Değerli olup bilgiye ustalarımız var onlardan ister forumda iser özelde yardım alabilirsiniz kendine iyi bak Allah'a emanet ol.
Saygılar ve sevgiler hayatta en değerli hazine sevgidir.

tncysmn

Aktif Üye
Aramıza ve forumumuza hoş geldiniz.Öncelikle buna bir hobiden farklı bir tutku ile bağlanmamanızı, keşif amaçlı bile olsa araziye abdestsiz çıkmamanızı tavsiye ederim. Şimdi yazacağım konuları tek tek anlayarak okumanızı tavsiye ediyorum.

1- Fotoğraflama Nasıl Olmalı? Define işretlerinin çözümü için en önemli konu
2- Araziye Çıkanların Dikkatine
3- Bunu Okumayan Gömüye Gitmesin
4- Yeni Başalayanlar ve Bilgi tazelemek isteyenler okusun
5- Define nerelerde olur?
6- Arazi Keşif Yöntemleri
7- Çubukla yeni tanışanların dikkatine ve Çubuk hakkındaki diğer konular

Bu konuları dikkatlice okuyup forumda bolca vakit geçirmenizi ve işaretleri tanıyıp bu işaretler hakkında ustaların yaptığı yorumları okumanızı tavsiye ederim. Takıldığınız noktalar olursa burada değerli ustalarımıza sorabilirsiniz. Hayırlı Forumlar
Niye özellikle çubuk konusu ve devamı çubukla ilgili konular
Niye metal dedektörleri başlıklı konu yok.

Yeni başlayan bu kardeşimize desek ki;

sen zaten yenisin taşlardan kayalardan anlam çıkarmaya çalışıp sonra da delmeye parçalamaya kırmaya uğraşma canını zamanını ve malını heba etme

Veyahut cindi hocaydı derken daha kendisine faydası olmayan adamlarla manen tükenme

Çeşit çeşit çubuklar alemine dalıp metrelerce kuyu açma. Ya bakın ya çubuklarla ilgili konuya bi girin kaç tane sonuç var çubukla bakılıp da acılan. Mübarek neyle bi şeyse çeşit çeşit yapılyor içine biseyler konuluyor hayret ediyor insan ama sonuç hep hüsran.herkes cubukustasi odaları ölçerler içinde ne olduğunu bilirler kaç metrede olduğunu söylerler sonra ? Minerale çekti oldu başka.

Antik mısırda duvarlarda çatal çubuk ile betimlemeler vardır, savaş zamanlarında şu arayan ve bulan askerler kayıtlardadır vs daha çok örnek var.

Evet çubuk diye birşey var kullanılmış ve kullanılıyor. Bu bir ilimdir bilimin hala kabul etmediği adi da radyestezidir. Insan bedeni bir anten görevi görür. Ve bence bazı sayılı kişilerde enteresan kişilerde çalışan bir alettir.
Bu tepkim şahsın adına değil genele.
Bende bu işe ilk başladım çubuk tavsiye ettiler, metin gültekin adlı şahıstan iyi bir paraya bi çift çubuk aldım öyle övdü öyle methetti ki tamam dedim bu iş. O actigim çukurlar o soktuğumuz kepçeler harcadgmz paralar o soğuk gecelerde geçirdiğimiz ömürler. Sonra bi baktım metin gültekin bir orman dikim sahasına girmiş ve elinde tanıttığı çubuklar. Tutuyor yürüyor 30 cm den küp vs mezar açıyor kötünün kötüsü bi capayla. Ya zaten orman aracı dipkazan ile 70 cm yakın iniyor. Nasıl bir iştir bulun izleyin.

Ama sonra noldu bi abim dedektör önerdi ve aldım az çok ekmek de yedim ve çeşit çeşit para obje tarihi malzemeler buldum buna sebep olandan allah razı olsun çubuğa sebep olana da hakkım haram olsun.
Ben varsayımlarla bakmam ben sonuca bakarım para kolay kazanılmıyor kimse kusura bakmasın.

Yine diyorum şahsın adına değil genele yazıyorum sana özel değil. Hepimiz kardeşiz sende kötü olsun diye demiyorsun belliki ancak benim düşüncelerim biu şekilde. 3 4 senedir bu forumdayım aliskanliktir gün de 3 5 defa girerim başka forum bilmem. Öyle çok etliye sütlüye karışmam emin olmadigim şeyi söylemem ama bu çubuk lafını duyunca duramıyorum.hataliysam affola