Merhaba..

ağrı

Aktif Üye
Konu sahibinin nekadarda buraya gelen giden olmamıştır desede, oraya çoktan gidenler olmuş, becerebildiklerini hakkında gelmiş'ler, gelemedikkeri duruyor kanısındayım, o ayak izini ben nala benzettim, açılmış tepede at var tezinden hareketle 1.işaretin mal olduğunu ve atın son noktayı işaret ediyor olabileceği ni düşünüyorum, bölge zengin duruyor fakat hakkından gelecek adamda olsa ekip alet edevat v.s anlicaniz zor gözüküyor...
hocam bölge çok zengin hasankeyf tarafı açılmış kaya mezarlarıyla dolu tabi açılmamış olanlarda var müthiş bi yer çok medeniyete ev sahipliği yapmış bi alan dicle nehri üzerindedir yani her haliyle bi hazine ama işte baraj yapılıyor su altında kalacak

adil_e

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 228199

arkadaşım mrb, işaretlediğim yerleri bi kontrol ediver. sol alt tarafta tehlikesiz yerde girişlerin var. bide tümülüs gibi duran tepenin girişi varmı kontrol et. sanırsam godomanı bu tepenin altında yatıyor

HsynKpc

Member
hocam bölge çok zengin hasankeyf tarafı açılmış kaya mezarlarıyla dolu tabi açılmamış olanlarda var müthiş bi yer çok medeniyete ev sahipliği yapmış bi alan dicle nehri üzerindedir yani her haliyle bi hazine ama işte baraj yapılıyor su altında kalacak
Dostum hasankeyf bana 35 km oturduğum il’in ilçesi ama burası hasankeyf değil...

Son düzenleme:

HsynKpc

Member
Ekli dosyayı görüntüle 228199

arkadaşım mrb, işaretlediğim yerleri bi kontrol ediver. sol alt tarafta tehlikesiz yerde girişlerin var. bide tümülüs gibi duran tepenin girişi varmı kontrol et. sanırsam godomanı bu tepenin altında yatıyor
Allah nasip ederse suyun azalmasıyla birlikte oraya tekrardan gidip resimleri güncelligecem çalışmak isteyen olursada her türlü yardımcı olurum.

sepetkaya

Editör
Ağrılı kardeşim evet medeniyetin beşiğinden bahsediyorsun, o baraj gelene kadar, büyük başlar oranın tomografisini çekmiştir sen kafanı yorma, zamanı geldiğinde sende buna şahit olacaksın..elini duluğuna atıp seyredersin tabi bunada izin verirlerse...

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aslında anlamadığım konularla alakalı olsa gerek olaya bakıf olamamdan dolayıda belki soğuk bakabiliyorda olabilirm ama burayı geçen birine göstermiştim adam 10 gün peşimden koştu illa gidelim gidelim diyede pek tanış olmadığımızdan dolayıda adamı götürmemiştim dediğine göre büyük malzeme çıkarırız felan demişti ??
burdan büyük malzeme çıkarmak için büyük paralar harcaman gerekir. zira en zor olanları kalmıştır. makina gücü ve finans gücü gerektirir. uğraşırım diyorsan tepede toprak zemine yoğunlaş. ordaki kayalıklarıda fotoğraflarsan açılmamış kaya mezar varmı bakalım

Son düzenleme:

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 228208
İşaretli noktalarda incelemeye değer görürüm.Ustalar gerekli durumları zaten söylemişler.Kanyon boyunca araştırmaya değer .At dediğin köpeğe benzer giriş açılmış kaya mezarlarıdır.Açılmamış yerlerde olabilir.Madem çekmişsin yazmışsın zahmet edip paylaşmışsın elbet araştırıp bakmakda hakkındır.Şimdi dişi çekilmemiş bir yer denk gelecekde ben istemem yan cebime mi bırak diyecem töbe dersem. :D

R00T

Profesyonel
Co Admin
Espiri bir yanada araştırmak öğrenmek güzeldir.Sloganımız bilgi paylaştıkça daha güzeldir.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Hasankeyf de 2.5 sene kaldim.
Ozluyorum:(

Kardasim oralarda calisilmaz.
1 saat sonra kafaniza binerler.
Uzak durun.

Gezmeye git, balik tut, dedektor tutma,
Cubukla dahi dolasma.
Her zaman bakan gozler vardir.

HsynKpc

Member
Hasankeyf de 2.5 sene kaldim.
Ozluyorum:(

Kardasim oralarda calisilmaz.
1 saat sonra kafaniza binerler.
Uzak durun.

Gezmeye git, balik tut, dedektor tutma,
Cubukla dahi dolasma.
Her zaman bakan gozler vardir.
Hasankeylilerden nefret ederim adamlar bisküvi parası için bağ bahçe satıp orayı su altında bırakmalarına sebep oldular batman halkıda onların genelinden tiksinir...