Mersin arazi gesileri

zorluefe

Aktif Üye
Merhaba değerli arkadaşlar, 2 kafadar bir dedektör eşliğinde bir kaç arazi taramasi yaptik sonuç bir yüzük, bu hafta sonu işaret tespiti yapmaya gittiğimizde kanalli ve kanalsiz bazen gurup halinde bazen tek tek yuvarlak oymalara denk geldik, iki oyma arasinda bir de açik boşluk tespit ettik, etrafta sakiz ağaci ve harnup ağaci da var , işaretler kayalar ile toprak alan birleştiği noktada, mersinde kaya içini görebileceğimiz boşluk tespiti ve mezar girişi konusunda yön ve yardimci olabilecek bir arkadaşi daha aramiza dahil edebiliriz, mersinde ve müsait olan bilgili birileri varmi acaba, görsel resimleri daha sonra ekleyeceğim,

ayrica alanda horasanlar ve oymalar mevcut olduğu için kaya mezarliği gibi geldi bize, eğer kayda değer birşey varsa ruhsatli kazi için başvuru yapalim diye düşünüyoruz, fakat aki ... Karşilamazsa da girmek istemiyoruz, bu hususta bilgili bir yoldaş lazim

zorluefe

Aktif Üye
merhaba üstadım güzel bir bölge var , 7 adet farklı kayalarda olmazk üzere mezar oyuğu tespit ettim.daha önce orayı bilen biri de var tabi o götürdü, hatta biraz kazı yapmmış, iki kaya arasını kazmızş 1,5-2 metre arası, kemik çıkmış korkup hemen kapatmış, ilk olarak dedektörle o arayı tarayacaz fakat diğer oyuklardan hatta genel olarak o alandaki işaretlerden birşeyler çıkarmı, eğer işaretlerden anlaşılan yerde derin makina ile bakılırsa bu yönde çalışmayı derinleştirmek isteriz,

zorluefe

Aktif Üye
mersinde iseniz yüz yüze görüşmek isterim. cevabınızı bekliyorum

zorluefe

Aktif Üye
dübeklerin olduğu yer yakın mesafede kolaylıkla gidilebilir, cumartesi öğleden sonra yada pazar günü