Mezar cihaz seçimi

unknown man

Yeni Üye
[FONT=wf_segoe-ui_normal]selamlar ben yeni kayıt oldum site hakkında pek fazla birşey bilmiyorum o yüzden size yazıyorum yüzeysel arama yapabilen gold max velox vb. dedektörleri kullandık asıl hedefimiz iyi bir mezar makinesi almak araştırmalarımıza göre en iyi leri gpr,em,rezistivite ve okm radar jeofizik cihazları olduğunu gördük sizce bu doğrumudur ve bunların fiyatları baya uçuk bizim bu işiçin ayırabileceğimiz miktar 10000 tl ile sınırlı kararsısız nasıl bir makine alacağımızı bilmiyoruz ve piyasada boşluk gösteren değerli değersiz tespiti yapan bir çok cihaz var güvenemiyoruz sizce 10000 tl ile iyi bir cihaz alabilirmiyiz ve bu konuyu site içine taşıyıp konu olarak açabilirmiyiz geri dönüş yaparsanız çok sevinirim Allaha emanet olun teşekkürler[/FONT]

gezinti

Member
10 bin tl..mezar bulmak için fazla bir mevla dostum.çubuk kullanmayı biliyorsan 15 tl.masrafla pirinç çubuk yap..yada yaptır mezarın alasını bulursun ..daha düşük maliyetli cihazlada kontrol eder yada ettirirsinn bence dene ondan sonra ...paranı harçur edersinn ..

mguleryuz

Aktif Üye
boşluk işine girersen sana tavsiye edebileceğim en iyi sonuç veren cihaz gprdir diğerlerini bilemem diğer seçenek olarak lorenz serilerinden bir pulse alırsanız oda işinizi görür metal algılaması açısından bölgenizde kaya mezar oda mezar olan yerler yoksa en iyi alabileceğiniz pulse cihazdır

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
En guzeli cubuktur.
Ucuzdur, kolaydir.
Pratiktir.
Sonuc %100 dur.
Tecrube arttikca icinde ne var?
Cubukla cevap alirsin.

definecix

Member
çubuk boşluk için en iyisi. boşlukta bu işin yüzde 50 si. bayağı bir tecrübeden sonra değerli altın gümüş bronz gibi metalleride yüzde 70 oranında tespit edersin. derinlik testi doğru yapılırsa hiç şaşmadan tespit edebiliyorsunuz. 12 volt akü ile elektrik verirseniz kafadan etkilenmez. mezar için birebir. bulduğun boşluğu yüzeyde çizersin. içindede değerli ararsın. altın gümüş bronz yoksa kazmazsın.

unknown man

Yeni Üye
Selamınaleyküm öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkürler sayeniz de bilgi sahibi oldum

Güllübahçe

Aktif Üye
Jeofizik candır gpr okm bunları usttekiler kullanır sonrada deveyi amuduyla götürür. Konuya gelince benim tavsiyem lorenz olur olurda 10 bin kurtarmaz 20 bin lazım. Aslında 10 bine gidecek en güzel cihaz garret atx oda boşluk mezar bulmaz bide derine indiğinden yanılma payı artıyor.
Bu paraya ne alırsın ancak golden King alırsın oda mineralden etkilenir boşluk bulmada biraz daha verimlidir ayrıca cihazı 2 kişi çok iyi kullanması lazım yoksa iş çıkaramazsın

mguleryuz

Aktif Üye
golden king alan insanların neredeyse hepsi bin pişman bu cihazı öneripte milletin parasını boşa harcatmayın alıcaksan arkadaşım git lorenz serisi cihaz al bırak golden kingini mingini

bermina

Aktif Üye
Kaan usta 'nin o kadar çok yazısı varki okm cihazlarla ilgili. Bırakın artık okm yi