Mezar odası boş

06kuzey55

Yeni Üye
Merhaba üstadlar bizim arkadaşlar bir tümülüse girmişler bizde bizzat gidip bakdık tepeden girildi ve mezar odası boştu yani mefta yokdu.Buraya daha önce yine bu arkadaşların amcası ilk girmişler 13 sene önce onlarda aynı manzara ile karşılaşınca boş diye çıkmışlar kapatmışlar şimdi biz gidip bakdık ama toprak çok kaygan kum gibi yerinde durmuyor sürekli kayıyor biz giriş yerini açalım dedik ama toprak kaydı az daha içerde kalıyorduk şimdi mezar odasında iki kare yan yana altında bir dikdörtgen çizim vardı resim çekemedik canımızı zor kurtardık şekil olarak çizdim ustalar ne derler arkadaşlar bir ara makinacı getirmiş oda altıda toprağı .1.20 veya en fazla 2 metre kazın hediyeleri onun altında ise mezar odası var demiş doğru müdür acaba bildiğimiz kadarı ile frig tümülüsü teşekkürler şimdiden

Son düzenleme:

mayhem

Co Admin
Co Admin
3 kapalı alan der ama yer sıkıntılı galiba önce can sağlığı birbirine geçişler mevcutdur mekana gidince bol resim çekip bu konuya ekleyiniz iyi forumlar .

06kuzey55

Yeni Üye
Evet sıkıntılı güvenlik alabilirsek tekrar deneyeceğiz birbirine geçişli dediniz odanın hiç bir yerinde bir kapı yok dromos tüneli,mi bulmalıyız nasıl geçiş olur makinacının dediği gibi alt,damıdır.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
06kuzey55 kardeşim tümülüs boş ise zamanında veya yakın zamanda işlem görmüş olabilir tek oda olabildiği gibi iki veya üç odalıda olabilir çeşitleri var oda duvarlarını ve zemini iyi araştırın kolay gelsin

mayhem

Co Admin
Co Admin
salon altda sağda solda odalar 2 ad bunları cubuk ve cihazla bakılabilir gerekte kalmıya bilir ben işarete yorum yaptım siz bir odadan bahsediyorsunuz ustanında dediği gibi boşaltılmışta olabilir fakat diyer 2 alan açılmadıysa araştırmakta fayda var .

06kuzey55

Yeni Üye
Mayhem usta odanın belirli yerleri duvarlarda kırılmış bu karelerinde bir tanesi kırılmış arkasına bakılmış ama hiç kimse alt zemindeki toprak da işlem yapmamış dediğim gibi ilk olarak 13 sene evvel yine bizim arkadaşın amcası girmiş boş diye geri kapatmışlar bir video var arkadaş atacak bana atsın yüklerim inşallah yüksekliği yaklaşık 15 metre ve köye çok yakın köyden adam yok ise kimse giremiyor köylü çöküyor hemen bizim arkadaşlar o köyden o sebebden girdik biz:)

06kuzey55

Yeni Üye
Video yükleyemedim nasıl yükleniyor arkadaşlar :/

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim tepeden girdiginizden bos odaya girmisiniz.
Sadaka verun bolca olmeden cikmisiniz.
Girisden girilmediginden, yukaridan gelecekler icin hazirlanan odayi bulmusunuz. Ucuz kurtulmusunuz.
Tekrar ayni yerden denemeyin. Cesedinizi 3 gunde cikarirlar.
Asil odalar asagi da.
Girisi bulun ve oradan islem yapin.
Baska ceresi yoktur.
Su an girdiginiz yere destek yapma imkani yoktur.
%80 kumlu toprak muhakkak kayar.
Aman ha kardasim asla girmeyin oradan.
Tekrar tekrar soyluyorum:
Olan hersey, bisey olmaz denilen seylerdir.
Selametle.

malibu_18

Bilgili Üye
tümülüsün içine girip tünelin ucuna kadar kovalamaya kalkmayın yoksa hababam sınıfı gibi mahmut hocanın odasına çıkarsınız mazallah :) şaka bir yana tümülüsler yapı itibariyle mezar odası , değerli eşyalarının bulunduğu oda , adak ve hediyelerin olduğu oda olarak en az 3 ayrı odadan oluşur . açılmış tümülüs örneklerini izleyin inceleyin . videoyu yüklerseniz bakalım bir nedir ne değildir . kolay gelsin .

Pscyhe

Engellendi
Tek odaya girilmis ve bsiey cikmadiysa baska odada yoksa diger odalar aranmali en az 3 oda olmasi lazim bu ust ustte olabilir yan yana tunelle gecislide olabilir..giridiginiz alan ustalarimizin dedigi gibi cok tehlikeli ve riskli o yuzden guzel bir cihaz bulun yada kiralayin iyi bir incelemeden sonra net atis yapip hedefe oyle ulasmaya calisin bu sekilde yapacaginiz her eylem can guvenliginizi riske atacaktir

06kuzey55

Yeni Üye
[video]https://www.youtube.com/playlist?list=PLV5_RJIvyCSq15A_NvtQMRLsNdU23kq-l[/video]