Mezar veya Külçe Mi Yoksa boşmu

Destan54

Member
Selamun Aleyküm . daha öncede konu açmıştım 1 ay oldu belkide kuyuyu kazdıgım gün çok kötü hasta oldum 2 hafta toplayamadım kendimi ayaga kalktıgımda dükkanın hesap kitabı baya bi karışmıştı başında duramayınca . herhalde güneş çarptı bide çıplak ayakla kazı yapınca olan lar oldu. gerçi şimdide oruçluyuz pek iş yapamayız ama kazdıgımız yerde hala daha şüphelerimiz var resimli olarak sizlerin önüne sunacagım gerekli şekilde sunucagım gerisi sizin tecrubenize kalmış.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Aleyküm Selam Kardaşım,

Burası mezar olsa, kıymetsiz mezardır.

Gömü saklandıysa...?

Siz ne tespiti yaptınız, ne ile tespit yaptınız..??

ÖNCE TESPİT - SONRA İŞLEM

Destan54

Member
BURAYA İLK GİRMEDEN ÖNCE TİTAN YUM VE GÜMÜŞ ÇUBUKLA TESPİT YAPTIK 300 METRE UZAKLIKTAN ORAYI GÖSTERİYORDULAR.

sonra tabi fazladan altın yoktu elimizde 1.50 metre kazdık toprak iyi gene sertleşti sanki kayalaşmaya başladı gibi . sonra tabi hastalık falan derken baya bir yattım .şimdi çeyrek satın aldım bi kaç tane çevresine koydum acaba onlaramı gidicek yoksa gine kuyuyu gösterimi diye kuyuyu gösterdi .boşluk derinligini tespit edemedik ama bi fotoda SİYAH ÇİZGİ İLE İŞARETLEDİGİM YER BOŞLUGUK TESPİTİ NİN son geldi nokta lar aslında.

BulursamKader25

Derinlik aldin mi kardasim?
Kac metre gosteriyor..???

Destan54

Member
problemde o derinlik tespiti yapamadık adam akıllı nasıl yapıldıgını na dogru düzgün kavrayamadık .bi konuda nasıl yapıldıgını gösteriyor ama kavrayamadık .eger anlatabilrseniz ve ya bir konu varsa net bir şekilde açıklayan ilk işimiz derinlik tespiti olsun.

BulursamKader25

problemde o derinlik tespiti yapamadık adam akıllı nasıl yapıldıgını na dogru düzgün kavrayamadık .bi konuda nasıl yapıldıgını gösteriyor ama kavrayamadık .eger anlatabilrseniz ve ya bir konu varsa net bir şekilde açıklayan ilk işimiz derinlik tespiti olsun.
Degerli sinyali aldiginiz yere gelin. Cubuklar elinizde sirtinizi o noktaya verin orta hizda yurumeye devam edin. Cubuk bir yere geldiginizde ya oradaki madenin isaretini yapar yada carpi isareti verir. Bu isaret verdigi yer ile bulundugunuz yerin arasini olcun.
Mesafeniz bu kadardir yani derinliginiz.

Yaliniz burada dikkat edeceginiz sey;
Yurudugunuz yerin altinda bosluk olma ihtimaline karsin; cubuk tutarken elinizde oradaki maden ne ise sag elinizde de o madenden olsun. Altinsa altin alin elinize.

Destan54

Member
Yarın bunu hallederim araziyi de daha bı net çekmeye çalışırım.dedigin gibi de derinlik tespiti yaparım . Eklemem gerekirse amcamın bir arkadasi var vefaat eden dedesi eskiden bu çektiğim yerin ticaret yolu olduğunu amlatirmis.vede mekana 5-10 km ötede bir kilise var .altını üstüne getirmişler tabi .gitmeye değmez bulan bulmuştur.

poseidon2023

Uzman
yanına kurşun da al kullan mayı biliyorsan kac tane sandık bulacan bakalım