Mezar yeri toprağı hakkında

adem44

Bilgili Üye
Bayramınız mübarek olsun toprak obur topraklara gore daha curumus gıbı daha koyu boşluk tesbıtındede bulundum sıste soktum asagı ınmıyor kazmaya degermı obur kazdığım yerler 2 metreden sonra sıyahlasmaya başlıyor bunun bır anlamı varmı obur toprağa gore baya sıyah sıyah oldumu defneye yaklastımmı anlamı taşıyor degerlı bılgılerınızı esırgemeyın bu bahsettıgım toprağın obur topraklara gore daha koyu olması komur felan degıl yanı

MendereS

Bilgili Üye
siyahı bilmem ama insan eti yağlı olduğu için toprağın a tabakasına vurmaya başladımı değişme olur yani diğer topraktan fark olmaya başlar bu yüzden mezar olan yerde otlar zayıf olur

adem44

Bilgili Üye
Öbür çalışma yaptığın yerler de mezar toprağı mıydı ?
İki yer hakkında 2 foto ekleyip sorunu sorsan daha iyi cevaplar alacağın kesin.
Hepsi aynı yerde çubukla boşluk tesbıtı yaptım mezara olan tum belırtıler var mıcır vardı tarla sahıplrı toprağa gömmüş tasları butun izlerı yok etmısler ben toprağın dıbınden mıcırları çıkardım kesık taslar degısısk renkte Allah nasıp edersa fotogrefını yarın çekecegım vıdeo da eklerım daha net olur

adem44

Bilgili Üye
Gordugunuz gibi toprak disardan tasinmis mezara dahil tum deliller var ama her mezarin ustunde su ciktigindan boyle kaliyor her mezarin topragi degisik renkte nedense burasi dagin yamacinda olan batiya bakan bir yer ama adamlar cikaramasinlardiye cok onlem almis gomuyu derin gommusler tilsim yapmislar 1.5 metrede su damari mezarin ustune vermisler v.s dahaneler var Allah bilir okadar mezardan sadece birtanesi ne 2 metre yaklasabildim elimi dokundum bir karic kalmisti siste asagi inmiyordu topragida cok degisime ugramisti sanki adamin elbiselerinin rengi topraga yansimisti neyse bir karic kala su dan dolayi toprak coktu daha sis niye inmiyor lahit buldum hevesin deyken coktu toprak bende yoruldum kapattim her sey nasip Allah dilemedikten olmuyor Allah bana yazmissa degil hicbir guc onu benden alamaz o yuzden define ciaramiyanlar iciniz rahat olsun Allah hayirlisini versin ama benim dusuncen buzaman da en hayirli is sonucta somurucu bir sistem var bu sisteme ayak uyduran herkez benim gozumde ozgurlugunu kaybetmis koleler gibi yasamakta ama define bulursan somuruculere duman atarsin hemde onurunu korursun buyuzden bana gore en hayirli is define bu zamanda akraban bile paran kadar sana deger veriyor degerin paran kadar paran yoksa bir copsun sistem bu boyle kafaya .........

mayhem

Co Admin
Co Admin
burda cihaz varsa kullan boşa kürek sallama kardeş cubuk kullanan bir çok kişi suyu buluyor onda sıkıntı yok bulmuşsun suyu çubuklar hakkında bu kadar bilgim var kuyu taşları olabilir bi ihtimal sonuçta bahçe orası işaret sabit bir kayada değildi sanırım hırs yapmanıda tavsiye etmem çabuk soğursun mekandan.

Erhan48

Aktif Üye
Eski bir konu ama yine de yazmak istedim.bir yerin mezar olduğundan supheleniyorduk.daha doğrusu kesin mezar olduğunu biliyorduk yontulmus taslardan dolayi ama saginda mi ,solunda mi olduğunu anlayamamistik .menderes ustamin dedigi gibi bulgulara rastladik.yontulmus taslarin solu dikdörtgen seklinde verimsiz,marazlı ,cicek bile acamamis bitkilerle kapliydi.isin ilginç yani verimsiz olan yerin disindaki ayni otlar zambak gibi cicek acarken ,suphelendigimiz yerdeki ayni otlar bırak cicek acmayi kurumadigina sukreder gibiydi.bu gibi yerlerle tecrübeleri olanlar yazarsa benim gibi ikileme düşmüş insanlara faydasi olur diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Nil

Engellendi
mezar toprağı ile uzaktan yakından alakası yok ,kil kireç kepir karışımları içerir mezar torağı