Mezardaki işaret

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Köyde türbe diye zamanında inanılan bir mezar! Mezar taşında isim yok. Mezar başındaki taşta iki tane çizgi var uzun dal sigara içine sığar iki alt alta oyma kanal gibi düşünün. Yol kenerı ve zamanın diş agrısı icin gidildigi bir mezar .Anlamı hakkında yorumlarınız için şimdiden teşekkür ler.

Sedegor

Engellendi
İki çizgi nedir bunu sordum aslın da sadece hala cevap alamadı m. Çift kat mezar mı acep diye düşünüyorum. Şöyle araştırınca çizgiler genelde mesafe veriyor. Ama mezar paralel yani çizgilerin yönleri mezarın sağına soluna bakıyor. Çevrede göze hitap eden ayrıntı yok başka. Çizgi tek olsa mezar derinliği diyecem. Tek düşüncem çift kat mezar. Nerdesiniz ustalar

Son düzenleme:
D

deniz_efe

Misafir
İki çizgi nedir bunu sordum aslın da sadece hala cevap alamadı m. Çift kat mezar mı acep diye düşünüyorum. Şöyle araştırınca çizgiler genelde mesafe veriyor. Ama mezar paralel yani çizgilerin yönleri mezarın sağına soluna bakıyor. Çevrede göze hitap eden ayrıntı yok başka. Çizgi tek olsa mezar derinliği diyecem. Tek düşüncem çift kat mezar. Nerdesiniz ustalar
Yani her şey mezarın taşından ibaret ???
Su
Kaya
Tepe
Ağaçlar
Dedenin hikayesi... nerde ?
Taşa fazla takılma, o yakın zamanda dikilmiş oraya.
Bir hayırsever rüyasında görmüş ve tadilat yapmış diyelim.
Şöyle bir uzaktan bir de yakından görelim türbeyi bi zahmet.
:244:

Sedegor

Engellendi
Yani her şey mezarın taşından ibaret ???
Su
Kaya
Tepe
Ağaçlar
Dedenin hikayesi... nerde ?
Taşa fazla takılma, o yakın zamanda dikilmiş oraya.
Bir hayırsever rüyasında görmüş ve tadilat yapmış diyelim.
Şöyle bir uzaktan bir de yakından görelim türbeyi bi zahmet.
:244:
Resmi olmadığından bu bölüme açtım konuyu. Dedenin hikayesini bilen hiç yok. Beni şüphelen dirense istanbuldan ve Kayseri’den bir çok kişinin gelip köyde bu mezarı sormaları. Her gelen aslın da çigneme taşını sormuş. Çigneme taşı adını alma nedeni sözde dişi ağrıyan eskiden gider o taşı ısırırmış. Mezarın başında bulunuyor ya bu taş türbe diye dua ederler miş. Çevrede hiç bir taş yokki o taşa benze sin siyah renkli bir taş. Köye gittiğimde resim çekerim.

Topragım her şey taşın iki çizgisinden ibaret şimdilik, yok değilse değerli yorumunu bekliyorum.

Ha birde her yazdıgıma agresif cevap vermeni anlamıyorum. Burda sevdiğim saydığım yorumuna itibar ettiğim birisin. Benim seninle sorunum yok olmazda varsa birinden duyduğu n bilmem.

Tamam Kiristof34 le problem oldu belki ben yanlış yaptım belki O yanlış anladı. Bende yada onda suç telafi etmeye çalıştım akabinde. Fakat üçüncü bir kişi girdi araya felan filan senin haberin var az çok. Ben o konuyu unuttum, sendede takıntı yaptı belki, yada bana öyle geliyor.

Yok hani ilerde bir konu açtım 4 çentik nedir diye ordada cevabın tepkin her şey 4 çentikmi diye geldi.

Yani şimdi soruyorum 4 çentik takılma yacak şey olsa bir mağranın içine neden özenle yaparlar?

Burdada evet sonuçta iki çizgi ama belki her şey olmasada niçin yaparlar.

Belki ben konu açmayı unuttum yada bilmiyorum.

Arkadaşlar ben sadece kimseyle sorun yaşamak istemiyorum. Siteye tehtid unsuru taşıyacak son kişi belki benim. Ben vürüs degilim. Kimsenin etlisine sütlüsüne karıştıgım yok, konulara dahi müdahil olmuyorum. Sadece bildiğim yada bilmediğim konularda fikir alışverişi yapmak istiyorum. Yapılan yorum doğru yada yanlış belki bana göre ama hepsini önemsiyorum.

Sonuçta kaybı Allah bilir kimseyi tart mıyorum. Uzatmak istemiyorum kalp kırmayı sevmiyorum çünkü kalbim kırılsın istemiyorum.

Son düzenleme:
D

deniz_efe

Misafir
Konu çözülür sıkıntı değil, dedeler benim işim.
Sen özelden köyün adını ver yeterli.

Her yazdığına agresif cevap verdiğimi sanmıyorum sana öyle geliyor olmalı.
Belki de avatarımdaki Conan figürü millete itici geliyor olabilir,
geçen biri köyün ağası falan gibi bir laf etti zaten halbuki beni tanıyanlar
genelde ne kadar sakin biri olduğumu söylerler neyse uzatmıyım.

Senin durum yani diğer isteğin henüz netleşmedi,
Kristof34 le değil de diğer yönetici arkadaşımızla ciddi bir tatsız durumun söz konusu
bunu sen de biliyorsun.
Ortada böylesi kritik bir durum varken kimse o yükün altına girmez bilesin.
Bir şekilde bir yolunu bulup aranızdaki kırgınlık ya da ne derseniz
çözmen gerekiyor bence.

maksim

Engellendi
musluman mezar taşında yazı figür aranmaz zaten eski evliya enbiyaya ait yatır dediğimiz dede dediğimiz taslarda yazı sembol aramayın alçak gönüllülüğü sade yasamayı hoşgörüyü görün yeter

Sedegor

Engellendi
Konu çözülür sıkıntı değil, dedeler benim işim.
Sen özelden köyün adını ver yeterli.

Her yazdığına agresif cevap verdiğimi sanmıyorum sana öyle geliyor olmalı.
Belki de avatarımdaki Conan figürü millete itici geliyor olabilir,
geçen biri köyün ağası falan gibi bir laf etti zaten halbuki beni tanıyanlar
genelde ne kadar sakin biri olduğumu söylerler neyse uzatmıyım.

Senin durum yani diğer isteğin henüz netleşmedi,
Kristof34 le değil de diğer yönetici arkadaşımızla ciddi bir tatsız durumun söz konusu
bunu sen de biliyorsun.
Ortada böylesi kritik bir durum varken kimse o yükün altına girmez bilesin.
Bir şekilde bir yolunu bulup aranızdaki kırgınlık ya da ne derseniz
çözmen gerekiyor bence.
Konu arka bahçede sanırım, ben dedim ya bir kişi red derse kalsın. Ha şimdi konuya gelelim Köyün adını veremem bir çok kişi senelerdir paylaşımları mı görüyor

blntkvlc

Yeni Üye
arkadaşım eşkiya ve adamları mallarını koyarlarken çoğunlukla evliya,ve yatır süsü vermişler yani insanların mezara saygısı olduğu düşüncesiyle ayrıca müslüman mezarlarında işaret ve resim olmaz.