Mezarlık alan

Turko

Uzman
Turko ustam elimde sadece pirinç çubuğum var. Bu çubukla baska yerlerde daha önce su ve killi toprağa denk geldiğim için kendime güvenim yok. Tepede aldığım ölçüyü tarif ediyim. Doğudan başladım tutmaya çapraz yaptı. Aynısını batı güney ve kuzey istikametinde uygulayıp odanın şeklini çıkarttım. Daha sonra odanın 4 metre uzaklığında saat yönünde dairesel olarak tünel aradım. Güney doğu yönünde çubuklar çarpı yaptı. Çarpı yaptığı yerden odaya doğru çubuk tutup ilerledim ve odanın içine girerken çubuklar düz oldu ve yarim adım sonra tekrar çapraz yaptı. Tünelin uzunluğu tahmini 2.5 metre. Derinliği ise batıya doğru adımlayarak yaptım. Tahmini 3.5 4 metre sonra çubuklar çapraz yaptı. Tekrar devam ettim ve 2 2.5 metre sonra tekrar capraz yapti. Odanin tavani ve tabani derinliğini de boyle aldim. Değerli tespiti yapamadım. Acemi adamdan bu kadar. Buradan da bulursam kader ustayada selam olsun. Birkaç şey öğrendiysek onun yazıları sayesinde. Ama su ve kil dışında bir şey bulamadık bu zamana kadar
4 mt çok derin oda içi yükseklik için. 2.5 mt toprak seviyesi için olabilir aykırı rakamlar değil. 1.5 mt toprak alınarak mil çakıp şisleme yapabilirsin. 3.4 şiş leme ile aynı Hatta aynı derinlikte takılı kalırsa şiş devam edersiniz işleme tünele Doğru.

Metamorfoz

Yeni Üye
Şahsi fikrim zemin altı oda mezar olduğu yönünde... Telefondan girdiğim için yakınlaştırıp bakamadım. Ancak fotoğraflarda üzerinde durduğunuz kayanın etrafını iyi incelemenizi tavsiye ederim.