mısır mitolojisinde. Ölüm. Den sonrasıymış.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Hiyoroglif yazılı tablet de böyle diyordu.. ölülerin refakatçi tanrısı anubis ruhu alıp gitmesi gereken yere kadar götürecek. ölüler diyarının tanrısı osiris'in önünde hesap verme başlayacak. adalet ve doğruluk tanrıçası maat, terazinin bir tarafına doğruluk tüyünü koyacak, öbür tarafa ise kişinin ruhunu temsil eden kalp konulacak. bilgeliğin ve yazının tanrısı thoth tüm olan bitenleri gözler önüne serecek. eğer kişinin ruhu ölüler diyarına girmeye layıksa terazi dengelenecek; değilse timsah başlı tanrıça ammit kişinin kalbini yiyecek ve dolayısıyla kişinin tüm benliği karanlığa ve hiçliğe mahkum edilecek..... //.. Ulan vicdansızlar adam zaten ölmüş daha ne eziyet ediyonuz bırakın toprağa karışsın rahatça bedenii

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bir ara papazların ra ile görüştüğü bölümler daha ilginç onları araştır . Çok araştırma ama sıyırmışlar sanırım :200:

Mal bulanındır

Kamhi Leonard üstadım bize ekmek çıkacak hertürlü mitolojinin canını yirim ben.. Biraz efsane biraz gerçek bilgi biraz genel kültür. Ortaya bide. Ekşili. çoban salata ooff miiss.

Mal bulanındır

Ustam her açıdan bakalım.. biz ne kaybediyosak şu fazlalıklardan kaybediyoz.. Tutup mısıra yada başka ülkede mitoloji peşine düşmücez. Tabiki. Yani şöyle özetlim.. Kim Bi milyon yarışmasına çıkıp. Şöyle profum böyle mastır yaptım şu okulu bitirdim deyip. kasılarak kibirlice ahkam keserken vatanıyla gelenekler le. İlgili ilk basit soruda apışıp kalanlar varya işte o tür davranışlar bizi aşaya çekiyor Kamhi Leonard üstadım

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Bize mitoloji de yil
Bize kendi vatanamizda topraklarımızda ki
Yer altı zenginlikleri lazım ...
Birileri kazandı yemeden toprağa gömdü
Iş o ki onu bulup yemesini bilmek :)
Doğanın kanunları ve şartları vardır
Kolay ekmek yok
Calismayanada yok elbet
Biz burda bursumuzu tamamlayıp

Işhayatına altilmayi bekleyen atama bekleyen ogrenciler iz :zuhaha:

KILIÇ

Yeni Üye
Mitoloji Seviyorsanız. "HAYAT AĞACI"NI araştırın.