Mısır'ın altın ve gümüş sahanları

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mısır'ın 21. Sülalesinin generali Wendjebauendjed'in mezarından çıkan sahanlar. Soldaki gümüş, ortadaki gümüş, altın ve cam hamuru, sağdaki de, altın ve cam hamuru ile renklendirilmiş.

Ekli dosyayı görüntüle 222950

Tor

Member
Sağdaki kek kalıbı gibi, çok iyi kek çıkar bundan.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Soldaki ile saç kavurma yediği kesinde ;p

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eskiciye bunları göster."abi bunlar para etmez.ama yinede sana bir tencere yada çatal bıçak takımı verelim"der.

sef_er

Operatör
ıYı ustam gelen sikkeleri begenmedin bak sikke kalmadi, hayir ustam gelene eline saglik cok kiymet veys kiymetli diyecen bak ortalik nasil şenlenecek, lütfen tastan kayadan bunaldık, gozumuz gonlumuz açılsın para görelim

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sef_er ustam sikkeler konusunda benim suçum yok.kolluk kuvvetleri işi çok sıkı tutuyor.siber suçlar iyi takip edip nokta atışı yapıyor.
internet ortamında defineciligi özendirici diye birinin evine baskın düzenlenmiş.gerisini sen düşün.
bizim katlimiz vacip:D

sef_er

Operatör
ıYı
@sef_er ustam sikkeler konusunda benim suçum yok.kolluk kuvvetleri işi çok sıkı tutuyor.siber suçlar iyi takip edip nokta atışı yapıyor.
internet ortamında defineciligi özendirici diye birinin evine baskın düzenlenmiş.gerisini sen düşün.
bizim katlimiz vacip
evet dogru soyluyorsun, ben en masum tektekcileri görüyorum, ama demekki resmiler oyle görmüyor

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bakış açısı. sanırım bazı kolluk kuvvetleri taşınır kültür varlığını koruma derdinde değil ikramiye peşinde
bana sorarsan toprak altında çürüyecegine gün yüzüne çıksın değerlensin.
Yurt dışına çıkma konusunda eğer müzeden bir getirisi olmayacaksa yurdumuza döviz girmesinde ne gibi bir sakınca olsun ki?
Tabiki bu söylediklerim cahilce yorumlarım.kesinlikle kanunlara aykırı iş yapılmamalı.bulunan kültür varlıkları müzeye teslim edilmeli.

sef_er

Operatör
ıYı dediklerine yüzde yuz katılıyorum, ama yönetenler insanları kanun dışı yapmamali, yasallastir vergiyede bagla, kurallarida koy da