Mozaik

Redd051

Member
Ustalar. Bi konuda size danışmak istiyorum bu mozaik müzeye haber verildiği taktirde ne gibi işlem süreci oluyor neler yapılıyor pay durumu nedir

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bulundugu yer konumu ve ne olduguna dair degisir soylu birinin evimi sadece o kisimmi mozaik diye bazen alir gotururler devaminda yoksa birsey yada yere el koyulur devamindaki meseleye gore . Madur etmezler sanmiyorum bu mozeik meselesinde bulundugunuz yerdeki yetkililere bilgisini verin derim .

Redd051

Member
Bulundugu yer konumu ve ne olduguna dair degisir soylu birinin evimi sadece o kisimmi mozaik diye bazen alir gotururler devaminda yoksa birsey yada yere el koyulur devamindaki meseleye gore . Madur etmezler sanmiyorum bu mozeik meselesinde bulundugunuz yerdeki yetkililere bilgisini verin derim .
ustam tesadüf eseri acılmıs hatta acıldıkca gidiyo genişliyo üzerinde tavuzkuşu öküz ve üzüm salkımı veya muz salkımı resmi var şuanki acılmıs bölümde yer zaten devlet araZisi nasıl bi yol işlenir boyle bi durumda

Son düzenleme:

The Thing

C*
Süper Moderatör
Herhangi bir maddi değeri yoktur, derhal müze yetkililerine haber verilmelidir.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustalarımında söylediği gibi maddi değeri yoktur kültürel ve arkeolojik değeri yüksektir. Bir beklentiniz olmasın. Müze müdürlüğüne haber vererek kültürel zenginliğimize katkıda bulunun hernekadar yandaş şirketlere verdikleri restorasyon çalışmalarında tavus kuşuna evrim geçirtip şempanzeyede çevirebilselerde.

Redd051

Member
Ustalarımında söylediği gibi maddi değeri yoktur kültürel ve arkeolojik değeri yüksektir. Bir beklentiniz olmasın. Müze müdürlüğüne haber vererek kültürel zenginliğimize katkıda bulunun hernekadar yandaş şirketlere verdikleri restorasyon çalışmalarında tavus kuşuna evrim geçirtip şempanzeyede çevirebilselerde.
bizimde düşüncemiz müzeye teslim haber etmek ama mozaik e zarar vermeden yani mozaik in olduğu bölgeye ellemeden sağına soluna bakılması gerekir mi bişey varmıdır bu işaretler bişey olduğunu gösterir mi?

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mozaikler genelde bir evin salon tabanını,bir toplantı alanını,hamamları,dini yerlerin tabanı gibi yerleri süslerler. Yani mezar değildirki şurayı açın denilebilsin. Yaşam alanları içinde kullanımı yoğundur. Onun için dedektörle çevrede arge yapılıp tepki veren yerlere odaklanılabilir onun haricinde zordur şurasına bakın diyebilmek.

hepastios

Editör
60 metre kare sümerlerden kalma mozaik i bende buldum baraj kenarında suların inmesiyle beraber müzeye haber verdim numaralandırıp parça parça götürdüler kuruş almadım kültürel bir mirastır ustaların dedigi gibi bencede yol izleme müzeye irtibata geç

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Merak ettiğin soruya cevaben ...
Alıcısı en azından burda yok ...
Ben alırım diyen hiç bir allahın kuluna itibar etme
En yakın müze yetkilileriyle irtibata geç

Mozaik deyilde başka birşey olsa
Kesinlikle ama KESINLIKLE müzeye ITIBAR ETME...!
bu kadar açık ve net söylüyorum ...!!

Mozaik harici başka objeleri pazarda salatalık fiyatına sat ama verme ..