müjdesi alınmış kaya, Görsel

hepastios

Editör

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İşaretli ve müjdesi alınmış kaya böyle bir kaya ve üstünde işaret görürseniz buyrun25 sene evveli bu kayanın yanında çok gezerdim fakat anlam veremezdim demekki böyle oluyormuş
Butür işarette toprakla bitim yerinden kapak aldıklarını görmüştüm ama bu biraz gördüklerime göre kısa ama aynı işlem.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Dun araziye temiz hava almak icin gittik 2 haci abiyle birlikte. Gunes kucakladi bizi, epey yer attik. Evden cikarken hafif bir spor ayakkabisi giydim ve eringeçliğimin bedelini ayaklarima yedigim diken ile odedim. :))
Daha once tespit edilen odanin teyidini yaptik. Geri donerken tepenin eteklerindeki kayalik kisim bitiminde sigara molasi verdik. Soluma bir baktim cok guzel bir ucgen, ayni bu kayadaki gibi. Solunda da 3 kademe 2 karis uzunlugunda merdivemsi bir islem yapilmis. Ayaga kalkip yanina gittim ve dizlerimin uzerine basip iyice inceledim. Kayanin geneli mezar emareleri veriyordu. Burada mezar olabilir dedim. Haci abi olmaz dedi. Bu toprakin 40-50 cm.de yandaki kayanin uzantisi vardir, ana kaya devam ediyor dedi. Bende mezar kayada zaten dedim. Aleminyum cubukla acil bakis yapip asagida boslugu gordum amma mezar olarak kafama yatmadi. Dedim buraya geldiginizde buraya tekrar bakacagim cok yoruldum, burayi unutmayin dedim, unutmayiz dediler.
Bu konuyu okurken sayenizde olayi cozdum. Burada cekmece varmis. :))
Simdi whatsuptan haci abime yazayim, sabah namazindan sonra okur. Sevinsin.
Hepinize tesekkur ederim.
Allah cc razi olsun.

hepastios

Editör
Dun araziye temiz hava almak icin gittik 2 haci abiyle birlikte. Gunes kucakladi bizi, epey yer attik. Evden cikarken hafif bir spor ayakkabisi giydim ve eringeçliğimin bedelini ayaklarima yedigim diken ile odedim. :))
Daha once tespit edilen odanin teyidini yaptik. Geri donerken tepenin eteklerindeki kayalik kisim bitiminde sigara molasi verdik. Soluma bir baktim cok guzel bir ucgen, ayni bu kayadaki gibi. Solunda da 3 kademe 2 karis uzunlugunda merdivemsi bir islem yapilmis. Ayaga kalkip yanina gittim ve dizlerimin uzerine basip iyice inceledim. Kayanin geneli mezar emareleri veriyordu. Burada mezar olabilir dedim. Haci abi olmaz dedi. Bu toprakin 40-50 cm.de yandaki kayanin uzantisi vardir, ana kaya devam ediyor dedi. Bende mezar kayada zaten dedim. Aleminyum cubukla acil bakis yapip asagida boslugu gordum amma mezar olarak kafama yatmadi. Dedim buraya geldiginizde buraya tekrar bakacagim cok yoruldum, burayi unutmayin dedim, unutmayiz dediler.
Bu konuyu okurken sayenizde olayi cozdum. Burada cekmece varmis. :))
Simdi whatsuptan haci abime yazayim, sabah namazindan sonra okur. Sevinsin.
Hepinize tesekkur ederim.
Allah cc razi olsun.
Eyvallah hocam yardımlarımın dokunduğunda ve ilham verdiğime çok sevindim inşallah eli boş dönemezsiniz Allaha emanet selametle