Mutlu Son

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Moderatör tarafında düzenlendi:

Turko

Uzman
Ben sadece izleyeceğim demek isterdim ama o gün bugünmüş vedalaşmak istermisin şıp şak bitireyim mi olayı hızlıca acısız.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bunlarin takla işi oldugu belli ustam.
Alici cikmaz :)))
Yoksa cikar mi..???

Sektor cok genisledi:
İmitasyon paralar bizim Konya da
Mermer heykeller Manisa da İzmirde.
Hatta sahte Lahitlerde buradan.
Kitap-Tablo Hataydan.

Bu sarkilar bitmez ustam maalesef..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Not: Konuyu okuyanlarin dikkatine..!
İnsanlar nelerle ve nasil kandiriliyor, kiymetli ustamiz ornekleriyle, resimlerle, kullanilan cumlelerle aktarmaya calisiyor.
Gayemiz kimse kimseyi enayi-aptal yerine koymasin, saf sanmasin. Cevrenize bu konuda yardimci olunuz lutfen.
Sitemizde bu taklacilara firsat vermedik bundan sonra da vermeyeceguz insallah.
Bu cakallarin hicbirisi huzurumuzu bozmasin, bozamasin.. Bu da ancak bilinclenmeyle olur.
Sizde de basiniza gelen ornekler varsa konuya katki saglayin.
Birde muzelerde; ele gecen imitasyon eserler vardir, sergilenir.
Bunlari da googleden ve kataloglardan inceleyerek epey mesafe alinabilinir.
40 senedir milleti carptilar hala da carpmak icin calisiyorlar maalesef.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Tam şutlayacaktım en altta BulursamKader25 etiketi görünce frenledim. İşi üstada bıraktım meğer yanılmışım :) Hakkını helal et Mal bulanındır üstad içimde bir an bile olsa senin için kötü düşünceler geçtiği için. Saygılarımla

Mal bulanındır

Tam şutlayacaktım en altta BulursamKader25 etiketi görünce frenledim. İşi üstada bıraktım meğer yanılmışım :) Hakkını helal et Mal bulanındır üstad içimde bir an bile olsa senin için kötü düşünceler geçtiği için. Saygılarımla
Abi helal olsun....biraz benim bakisacim gerceklik algim tarzim farklidir haklisin yanlis anlamakta.

soncare deyip araba satip kredi tefeci borcuna batipta bu sektordende umudu kirilmasin kimsenin yuvasi dagilip sosyal hayati zehir olmasin kimsenin istiyom cok sey istemiyom...zaten durustce mevkisini soyleyene git surabak su cikar site bulasma diyom...bide benden icin kelin ilaci olsa muhabbeti yapanada hepdiyom.O bende sokmuyo sacim uzun atkuyrugu aklim yerinde allaha sukur sef_er ustamla tanistik gordu

Mal bulanındır

SAHTE ANTİK ESER NASIL ANLAŞILIR?
.
İster Antik mermer,metal heykel ve diğer antik eserler yüzyıllarca yer altında kalmaları sonucu yosun yeşili dumanı bir renk halinde patinler oluşur. sahte olan eserlerde bu patin erken silinebilmektedir. bazen bu patin sahte olarak yapılıp kuvvetli zamklarla yapıştırılmaktadır, O zaman bıçak ucu ile bir köşesine takıp kaldırmak lazım, sahte patin kalkar, orijinal patin kesinlikle kalmaz, elimize bir büyüteç alıp eserin üzerindeki figür ve çizikleri itina ile incelemek lazım, antik dönemlerde bu tür eserler el ve el dökümü ile yapıldığından mutlaka el izlerinde fark edilecektir.

ister mermer ister diğer taşlar ve metaller uzun süre yer altında kalmaları sonucu öz kütle ağırlıklarından

Pratik yolu budur. en güzeli karbon testidir.

1- Alışımın sesi (madeni) sert bir zemine vurun, eski madden ses farkını eski metalden ses biraz daha kalın tın sesi çıkartır, yeni madden tin sesi ince ve tok olur

2- Pres artığı , el baskı presi farklı olur

3- Döküm kalitesi, elle kesim ve yine elle baskı yapıldığından, elden geçen döküm kenarlarından sırıtmalar olur

4- Kullanım sonucu üzerindeki yazı ve figürlerden, harflerden az yada çok belirgin bir silinme olur

5- Gerçek olmayan kaplamalar, az kazıyınca kaplama açığa çıkar

6- Sonrada kazandırılmış sahte patin yapısı az bir silmeyle erkenden silinir

7- Üzerindeki resimlerin tarih ile alakasının bulunmaması

8- Alışımın renk farklılığı, eski metallerde renler donuk, yeni metallerde renkler daha parlak olur.