Müze

Redd051

Member
Ustalarım bişey danışmak istiyorum
müzeye ufak bi parca versek bununla ilgili bi rapor veriliyormu yani gercekmi değilmi gibi ve boyle bi rapor veriliyorsa bu rapor ne kadar sürede çıkar

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Müzeye verdiğiniz her parça için size teslim tutanağı verirler. Öncesinde bu parçayı nasıl elde ettiğinizi de öğrenirler.
Daha sonra belirli zamanlarda kurulan komisyon heyeti sizin bu teslim ettiğiniz parcayi inceler ve değer biçerler. Akabinde hesabınıza biçtikleri değerin parasını yatırırlar.
Bir gerçek mi değil mi raporu gibi bir durum söz konusu değildir. Eğer replika (taklit) ise başınız da ağrıyabilir. Gerçek ise zaten müzeye götürdükten sonra vazgeçtim ben size vermeyeceğim gibi bir durumda mümkün değildir. Tarihi eser ise ve bu eser size miras kalmadıysa, miras kaldıysa da ispatlayamadiginiz sürece objenin tek yasal sahibi müzedir.

Karabulut

Operatör
Trakyalı81 devlet el koymaya dursun her türlü alıyor emegin hakkını vermiyor desene

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Ustalarım bişey danışmak istiyorum
müzeye ufak bi parca versek bununla ilgili bi rapor veriliyormu yani gercekmi değilmi gibi ve boyle bi rapor veriliyorsa bu rapor ne kadar sürede çıkar
He He Müzeye gittiginde bir kıytırık bilir kişi toplanır.
Sonrasında sahte mala bile deger biçildigi olur.
Hani mal gercek diyelim Tarihi eserin degerini biçenlerin bildigi tek şey malı getireni nasıl şutlayalım düşünceleridir.

Bir evrak hazırlanır üç beş kuruş ödenecek denilir ! Yada bir kayıt tutulur sana kapı gösterilir. Sonrası eger paha biçilmez bir parcaysa bodrum kata attık denilir pazarlanır gider.

Bu gün Müzelerde sayım yapılsa gercegin yerine konulan sahtelerde çöpe atılsa Müzeler kapatılır heralde.

Kanun var sözde kim için bakmak lazım.

Yinede kanundan cıkmamak lazım garipsen arkan yoksa paran yoksa her şey haramdır sana !

Öbür türlü elden cıkarırsan yine karşına devlet cıkar alıcı olarak büyük ihtimal paket eder seni.

Bu işin araması bulması hoştur.

Gerisi zillet ve beladır. Adalet mülkün temelidir. Adaletli Ülkemde!

Haaa bu işin muhabbetide iyidir. Cogu yalan dolan hurafedir.

Gercegi sevmez defineci ! Çünkü hep yalanın içindedir !

Son düzenleme:

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Konu sahabisi coskuyu vermis gitmisin hayirdir izinli kazimi yapcan yada yaptinda izinmi isticen cikanlara.gel hele otur bi soluklan yigidim.cay icenmi cay

Sedegor

Engellendi
Konu sahabisi coskuyu vermis gitmisin hayirdir izinli kazimi yapcan yada yaptinda izinmi isticen cikanlara.gel hele otur bi soluklan yigidim.cay icenmi cay
Caya oturmuş zaten !!!

Kanusun heykeliyle Müzeye gitse bir arkadaş ))) Bilir kişi ne deger biçer buna )))
Tarihin degeri olurmu kardeşim yazılacak meblag kagıta sıgarmı ?
Hadi onu geçtik getireni bari ihya et )))

Kanunda dogru bir yerde ))) Akıl almaz paralar kıytırık bir defineciye verilirmi ?
Satılıp ensesi kalınlarla bölüşülür !!

Gün gelir İtalyada rastlanır devlet el atar bu eser gelecek denilir )))
3 kuruşa giden Milli servetle akıl almaz paralara geri alınır.

Cıkan öylede garibanın cebinden böylede )))

en iyisi demli bir çay !!!

Yani bir define cıkarsam Bir gavur bulsam pazarlasam zengin olsamla bitmiyor. Senin cebine girenin kaç katıyla geri alınacak kim bilir o şey. Hemde yetimin hakkıyla.

Kul hakkıyla gitme sen sen ol. En büyük zenginlik bazen cebi delik gezmektir!
Hesabı bilmektir

Son düzenleme:

malibu_18

Bilgili Üye
bulduğun şeyler tarihi eser niteliği taşıyorsa belge alırsın ama cüzi bir ödeme yaparlar para için müzeye kimse malzeme vermez, saklar ve yakalanırsan sabıkan yoksa yeni buldum getirecektim dersen bir ihtimal hapis cezası ile yargılanıp adli kontrol şartıyla serbest kalır yırtarsın , satarken yakalırsan tarihi eser kaçakçılığından yargılanırsın ve ceza yersin .

tercih senin .

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Caya oturmuş zaten !!!

Kanusun heykeliyle Müzeye gitse bir arkadaş ))) Bilir kişi ne deger biçer buna )))
Tarihin degeri olurmu kardeşim yazılacak meblag kagıta sıgarmı ?
Hadi onu geçtik getireni bari ihya et )))

Kanunda dogru bir yerde ))) Akıl almaz paralar kıytırık bir defineciye verilirmi ?
Satılıp ensesi kalınlarla bölüşülür !!

Gün gelir İtalyada rastlanır devlet el atar bu eser gelecek denilir )))
3 kuruşa giden Milli servetle akıl almaz paralara geri alınır.

Cıkan öylede garibanın cebinden böylede )))

en iyisi demli bir çay !!!

Yani bir define cıkarsam Bir gavur bulsam pazarlasam zengin olsamla bitmiyor. Senin cebine girenin kaç katıyla geri alınacak kim bilir o şey. Hemde yetimin hakkıyla.

Kul hakkıyla gitme sen sen ol. En büyük zenginlik bazen cebi delik gezmektir!
Hesabı bilmektir
Yudeyuz hakli yazilmis bi aciklama...hepdiyoruz yukte hafif pahada agir olsun bulunanlar.50 yer acsan 5 inde altin obje ciksa yetiyo ..heykel lahit bust antik kitap asa baston vsvs gibi eldencikarmasi zor olan objeler ile cilvelesmemek lazim sona cilvenin sonu etek giymek oluyor.kuccuk olsun altin olsun misss

Sedegor

Engellendi
Yudeyuz hakli yazilmis bi aciklama...hepdiyoruz yukte hafif pahada agir olsun bulunanlar.50 yer acsan 5 inde altin obje ciksa yetiyo ..heykel lahit bust antik kitap asa baston vsvs gibi eldencikarmasi zor olan objeler ile cilvelesmemek lazim sona cilvenin sonu etek giymek oluyor.kuccuk olsun altin olsun misss
Ne olursa olsun kücük olsun )))

Redd051

Member
Ustalarım aslında benlik bi durum deildi bir arkadaşımın elinde 3 tane sikke var bana bahsetti müze durumu nasıl olur diye bende pek bilmediğimden size danışmak istedim