Nadirmi hic biyerde bulamadim

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
At harfi var arka yuzde sirali nokta yada yildiz var.metalinden yakin donem oldugu intibasi var..numinastik konulara vaakif olanlar aydinlatir

asx5

Member
bosporos krallığı (ukrayna kırım) sikkesinin ne işi var ki orada?acaba orda han vardı tüccarmı getirdi?
Tumulus ustunde tek tek yaparken buldum sanki sacmislar paralari degisik degisik paralar cikiyor cogu amisos.. Yaklasik 100 tane para topladim tumulus ustunde halada cikiyor..

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
bosporos krallığı (ukrayna kırım) sikkesinin ne işi var ki orada?acaba orda han vardı tüccarmı getirdi?
ticaret ustam para sınır tanımaz
tokat eski çağlardan beri tarım ve ticaret kentidir
bi ara hem Tokata hem de Bosporos'a hakim olan bir lider varmış
romanın da en baş belası bir adammış Mithridates

Dampiel

Aktif Üye
Tumulus ustunde tek tek yaparken buldum sanki sacmislar paralari degisik degisik paralar cikiyor cogu amisos.. Yaklasik 100 tane para topladim tumulus ustunde halada cikiyor..
Aman dikkat edin keser ile tümülüsü açmaya çalışıyorsunuz zannederler de alırlar içeri Allah korusun..

Marco

Bilgili Üye
O kadar zevkli okudum ki, yüreğinize sağlık ustalarım.Bundan binlerce yil önce kullanılmış bir para ve bu paranin ukraynadan tokata olan olan bağlantısı... Belki de bu işin en güzel tarafı da bu; zamanda yolculuk yaptırması...
Saygılar Sevgiler.