Nal işareti veya at ayak izi

Blue.

Editör
Doğa sever..
Az sev ama öz sev çaktınn ;)

Sembollerin hedefi belli toprak altı noktalar.
Yorum susar ve araştırma başlar lakin eklenecek bişi kalmamıştır.
Resime bakarak ekrandan secereyi çözemeyiz bir kaç hatırlatma yapabiliriz hepsi o kdr.
Birde ustam daha yer var atayim mi siteye izin varmı ??

Blue.

Editör
Ustalar ulu bir meşenin dibinde bu kaya üstünde kalp veya nal işaret var Kaya'nın on tarafında çizgi oyuğu var işçilikle yapılmış içi pürüzsüz bu meşe ağacı baya yaşlı burasi eski köprü geçidi ulu mesede köprüden geçmeden hemen yanında kayada eski eskiya köprusu diyorlar bölgede bölge trakya işaretler: ağaçta kabartma nal işareti var gibi goz işareti var gibi kılıç işaret ti var gibi nal yada at ayak izi var gibi ağaç kayayı kökleriyle sahiplenmis değerli yorumlarınızı paylasirsaniz sevinirim saygılar.
Bı bakı verin @Mal bulanındır ustam @Gönül_Eri ustam buraya çok zaman harcadim Çözemedim güncelliyorum cihaz vs de iş görmedi...,?

Blue.

Editör
Isaret olmadigindan dolayi olabilir mi?
İşaret var ustam köprüde var yaşlı ağaçta var bakımlı ağaç bu Horasan Kaya Haçlı kayada burda ama düşmüş bı yerden nerden düştüğünu bulamadım @je

Blue.

Editör
Isaret olmadigindan dolayi olabilir mi?
İşaret var ustam köprüde var yaşlı ağaçta var bakımlı ağaç bu Horasan Kaya Haçlı kayada burda ama düşmüş bı yerden nerden düştüğünu bulamadım @jeolog Ustam

jeolog

Co Admin
Co Admin
Kayayi topraktan cikarttin mi? Kopru var demistin, bu tas kopruden bahsediyor olmasin. Haç degil de kopruyu cizmis olabilirler.

Blue.

Editör
Kayayi topraktan cikarttin mi? Kopru var demistin, bu tas kopruden bahsediyor olmasin. Haç degil de kopruyu cizmis olabilirler.
Aaa. Doğru bunu hiç düşünmedim var ol ustam banada değişik bı haç gelmişti çıkarttım öyle duruyo orada ustam eşki Eskiya köprüsü geçidi diyorlar fotolar da kalıntısı var Ustam ve ulu meşe baya yaşlı dibinde işaretli kaya var çoğu usta mesenin altına bak yada Kaya'nın altına bak dedi cihaz tuttuk bir var bı yok diyor cihazlar bizde öyle kararsiz kaldık Ustam @jeolog ilersinde bu su var ve buradaki suya biz suyun anası diyoruz her yere burdan su yayılır değerli yorumun için teşekkürler çok sağol Ustam

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bak ne yap biliyomusun, bu bolgenin uydu haritasinin ciktisini al sonra tum bu emareleri bu haritada igne ile noktala, sonra tahmini patika yollarini bulmaya calis, ortami masada bir gor.

Blue.

Editör
Bak ne yap biliyomusun, bu bolgenin uydu haritasinin ciktisini al sonra tum bu emareleri bu haritada igne ile noktala, sonra tahmini patika yollarini bulmaya calis, ortami masada bir gor.
Ustam uydu işi olabilir doğru ama bölge aşırı ormanlik tespit yapmak güç olur uydudan ama genede bu bakacagim kel ormanlik alan kayalık alan vs varmı yardımcı olduğun için çok teşekkür baş Tacı'sın Varolasın ?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ustam uydu işi olabilir doğru ama bölge aşırı ormanlik tespit yapmak güç olur uydudan ama genede bu bakacagim kel ormanlik alan kayalık alan vs varmı yardımcı olduğun için çok teşekkür baş Tacı'sın Varolasın ?
Uydu haritasi ciktisi almani isteme sebebim haritadan emareleri tahmini yerlestirebilme kolayligi icin. Normalde gps kullanarak koordinat almis olsan en uygun haritada bunlari yerlestirmen kolay olurdu. Arazi amazon ormani gibi dahi olsa dereyi, kopruyu, taşlari, isaretleri yerlestirdiginde nerelerde daha cok oyalanmislar gormek daha kolay olur. Kolay gelsin.

Blue.

Editör
Uydu haritasi ciktisi almani isteme sebebim haritadan emareleri tahmini yerlestirebilme kolayligi icin. Normalde gps kullanarak koordinat almis olsan en uygun haritada bunlari yerlestirmen kolay olurdu. Arazi amazon ormani gibi dahi olsa dereyi, kopruyu, taşlari, isaretleri yerlestirdiginde nerelerde daha cok oyalanmislar gormek daha kolay olur. Kolay gelsin.
Çok mantıklı Ustam dediğini yapacağım
Rabbim işini rast getirsin ustam ihsallaha
Sağlıcakla kalasin ?