nasıl bir yol izlemeli

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Bak sevgili ustam burada sen bence o uçurum dediğin tarafa baktığında karşı yamacı da unutma orada görülen bir şey de olabilir. Ve bu delikten gördüğün o oval taşıda unutma. Daha burada eksik olan şeyler olmalı onlarıda görmeliyiz. Üçgen vari taşı nerede

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Fotolayabilecegim baska bisey goremiyorum ki ustam , bizim orda alıç derler , genelde ahlat agaci diye de bilinen meyve agaclari var 10 15 kadar var orada , hatta bir agacin meyvesi döküldüğü zaman bu oval taşın uzerine dökülüyor. Bu isler de isaret olarak kullanilir diye biliyorum. Son nokta olması dediginiz gibi muhtemel ancak nasil bir islem uygulamak gerekir ona karar veremiyorum. Kaya işi çıkar mi karşımıza iscilik agir midir , bir dusunce oluşmuyor kafamda ,
Ustam o delikten baktığında ki gördüğün yer senin İLGİ ALANININ olması gereken yer. Aşağıya in, görülen yeri düzgünce resimle. Tepelerde gezme!!!! Mezarın aşağıda. Argeni orada devam ettir. @dardanos abi de söylemiş, üçgen saplama taşı da aşağıda bulursun. Toprak altında kalmış da olabilir. Ama senin çalışma alanın aşağısı!! Üzerinde balığa benzer işaret olan kayayı ıslat kururken çek, ekle görelim. Neymiş o? Ok mu? Balık mı? O aşağıda ki oval dediğin kayanın dibine bir bak bakalım aşağıya iniyor mu? Onun hemen önünde ki taşı yokla oradan kalkar mı? Kökü aşağıdamı ki kalkması lazım.......

Tantulus

Aktif Üye
Usta balık nerde ki ordaki tastami balık denmis

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Üçgen taşın resmi nerede

SİVA"

Yeni Üye
tesadüfen rastladığım bir alan . dağın burun kısmı . delik güney doğu ve kuzey batı yönlerine bakıyor . Güney doğu tarafı uçurum diğer tarafta ise oval kaya var. yakınlarda dere ve su yok, kendimce boşluk baktım ama hem delik olan kayanın arka kısmında hemde oval kayanın az gerisinde boşluk veriyor, pro olmadığım için kaya boslugudur dedim pek emin olamadım.
Soyle bakinca o delige butun olarak baktigimda sanki bir fil var gibi duruyor )) Kayanin on tarafi duz bir sekilde tepe noktasindan duz bir sekilde iniyor orantili gibi. Kayayi komple goren resim yok sanirim. Eger olmus olsa tepe noktasi ile inis kismiini olcerdim . )

oymak beyi

Bilgili Üye
Soyle bakinca o delige butun olarak baktigimda sanki bir fil var gibi duruyor )) Kayanin on tarafi duz bir sekilde tepe noktasindan duz bir sekilde iniyor orantili gibi. Kayayi komple goren resim yok sanirim. Eger olmus olsa tepe noktasi ile inis kismiini olcerdim . )
Delikten bakinca karsida ki kaya cok net göründüğü icin kayanin kendisini cekmek hic aklima gelmedi ustam ya :

SİVA"

Yeni Üye
Selamlar . Senın arazı cok yuksek ve engebelı bır yer ve pıxseller kotu gecmıs yıllarda ıyı degıl elımden geldıgınce Yuzeysel Arazı resımlerıne bakarak sekıl sema aradım . Surferle bakmadım . farklı Wındows ayarları ıle bır seyler yaptım daha sonra merak edenler ıcın acıklarım.
.
Son resımde Bır Yuz seklı goruyorum ve baska seylerde ufakl defek belırıyor ama yuz bellı edıyor cok ıyı olmasada olmayabılırde ama tecrubelerıme gore burda sankı bır yuz var ve Topraklı alanda cızım dıyeyım eger oyle ıse burası onemlı bır yer derım. Bu topraklı alanda kucuk tas var ıse resım cek ve bu topraklı alanda Sısleme yap . Isaretın oldugu kayalık alanlardada ısler olabılır gormedıgın kayalarda ısaret nısan olabılır resımle . Kolay gelsın..
. Bunlar senın ısaretlı alanın 2. 3 boyutlu yukseklıklı arazı resmı ıkı tane attım ustaların anlaması ıcın. Ilk resım yukarı kuzey ıkıncı resım Kuzeyden guneye bakıs.
ısaret.nokta..PNG

ısaret.kuzeyden bakıs.PNG

Bu resım Google eart . tarıh . 8 .. 2011 tarıhlı supelı noktaların dıyelım . bu tarıhe alıp ona gore yerlerı bulmaya calıs Ihtımal noktalar .
8.2011...PNG

Bu resım altakı yanı. Google eart tarıhı 9.. 2013 tarıhıne gore supelı noktaların dıyelım
9.2013.PNG

SİVA"

Yeni Üye
Bu resımde Esprı olsun dıye atıyorum belkıde oyledır : ) :D :)
kjbkjk.PNG