Ne işleri var

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustalar 2017 yılında 37 resmi kazıda yabancı ulke prof. larının başkanlık ettığı maddi manevi kıymetli olan bölgelerde bizim hocalar arkeologlar yetersiz yada eğitimsizmiydide tam yetkiyle bu yabancılar a talana izin verildi. ben sordum bizim arkeologlardan birine sade vatandaşım anlat dedim. Niye bole bunlar rahat arama yapıyorlar nokta atışı dedim. Ya dedi bizim sektörde değerli alan oldumu biz izinsiz çalışamıyor Malta anlaşması gereği bazı arkeoloji kazılarında izinle arama yapıyor dedi. Tamam dedim bu ulkelerın bazılarının binlerce yıllık geçmişi kültürü var onu ararlar anlarım ama bu abd li kazı başkanları neiş dedim daha yuzyıllık gecmişleri var Anadolu ile alakaları yok dedim. Git onlara sor dedi. Buda benı içime dert oldu paylaşmak istedim ustalarım

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Ustalar 2017 yılında 37 resmi kazıda yabancı ulke prof. larının başkanlık ettığı maddi manevi kıymetli olan bölgelerde bizim hocalar arkeologlar yetersiz yada eğitimsizmiydide tam yetkiyle bu yabancılar a talana izin verildi. ben sordum bizim arkeologlardan birine sade vatandaşım anlat dedim. Niye bole bunlar rahat arama yapıyorlar nokta atışı dedim. Ya dedi bizim sektörde değerli alan oldumu biz izinsiz çalışamıyor Malta anlaşması gereği bazı arkeoloji kazılarında izinle arama yapıyor dedi. Tamam dedim bu ulkelerın bazılarının binlerce yıllık geçmişi kültürü var onu ararlar anlarım ama bu abd li kazı başkanları neiş dedim daha yuzyıllık gecmişleri var Anadolu ile alakaları yok dedim. Git onlara sor dedi. Buda benı içime dert oldu paylaşmak istedim ustalarım
Arkeolojik kazılara Kültür ve TurizmBakanlığı tarafindan her yıl ödenek aktarılmaktadır. Ancak ulkemizde arkeolojik eserlerin ortaya çıkartılması için bakanligin ayirdigi ödenek yetersiz kalmaktadır. Bunun icin bazi arkeolojik kazılar başlayamamakta veya bazı kazılara ara vermek zorunda kalınmakta ya da kazılar kısa süreli olmaktadır. Bundan dolayı ülkemizde arkeolojik kazılarda özel sektör ve nakit sponsorluğuna ihtiyaç duyulmaktadır.

Arkeolojik kazı sponsorluğu, devletin yeterli kaynak aktaramadığı, yok olma tehlikesi içinde olan kültür varlıklarının korunması için yapılan sosyal sponsorluk uygulamalarıdır.Kazı başkanlarının çoğunluğu kazıların başlaması, devam ettirilmesi,hızlandırılması ve kısa sürede tamamlanabilmesi için özel sektörün sponsorluğuna çok ciddi biçimde ihtiyaç duyulduğunu ve gelişmiş ülkelerde arkeolojik kazıların özelleştime ve sponsorlukla yürütüldüğünü ifade etmektedirler.Bu konu ulkemizdeki arkeologlarinda onunu kapatmaktadir. Ornek olarak asagida size sponsor isimlerini yazim sasiricaksiniz.Sponsorluk bahane bu iste.Hepsi bu isleri kovalayan sponsorluk adi altinda kendi ceplerini sisiren kisilerdir.Restorasyon adi altinda acilip cikanlari ulkemizden kaciranlarin isimlerini burada yazmak isterdim ama forum kurallari musade etmiyor.Neyse asagidaki tabloya dikkatli bakin kimler sponsor olmus ulkemizdeki dunya mirasi listesinde bulunan yerlere ve kazi calismalarina.Resmi muze evragidir alttaki.

Ve bazi kani bozuk arkeologlarin proflarin zihniyetini degistirmek lazim.Ornek Osmanlinin arkeolojisimi olur diyen sahislari....

Son düzenleme:

Pscyhe

Engellendi
vakko desene butun yahudi ortaklari yer alti kaynaklarimiza el atmasi yetmemis birde tarihimizi calip hemde resmi olarak bize giydiriyolar..

Mal bulanındır

Vakko.. ustam maşallah gene nokta atışı yapmışın. Beğenerek konularını takıp ediyorum. Maalesef her zaman doğrular gerçekler dillendirilemez ben 15 ay bergamada zeusun evinde misafirdim... Gorduklerım duyduklarım bana yetti.. Tamam yetkililerin kaygıları var. define esnetilmesin diyorlar.. ama şu. yurt dışına kaçırmanın onune gecmek ıcın otokontrol sıstemı olmalı. Kımse yetkısını kullanıp bırının tırnaklarıyla emegıyle getırdıgını baskasına okutup ufletmesın nakıt olarak.... kültur bakanlgında kayıplarla ılgılı kakılı.. soruşturma var yazık bu ulkenın yer altı guzellıklerıne

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Vakko.. ustam maşallah gene nokta atışı yapmışın. Beğenerek konularını takıp ediyorum. Maalesef her zaman doğrular gerçekler dillendirilemez ben 15 ay bergamada zeusun evinde misafirdim... Gorduklerım duyduklarım bana yetti.. Tamam yetkililerin kaygıları var. define esnetilmesin diyorlar.. ama şu. yurt dışına kaçırmanın onune gecmek ıcın otokontrol sıstemı olmalı. Kımse yetkısını kullanıp bırının tırnaklarıyla emegıyle getırdıgını baskasına okutup ufletmesın nakıt olarak.... kültur bakanlgında kayıplarla ılgılı kakılı.. soruşturma var yazık bu ulkenın yer altı guzellıklerıne

Kendi ecdadına sahip çıkmayan Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulları,Bu projeler ve bunlar gibi yüzlerce restorasyon planını onaylayan ve denetleme yapmayan Anıtlar kuruluna bunları anlatamassin.Yazılıcak çok şey varda işte...Alttaki konuyada bir göz atin.

Emniyet'ten Tarihi Eser Kaçaklığı İçin Öneriler | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

Son düzenleme:

The Thing

C*
Süper Moderatör
En basit örneği; Kendin bile izinli kazı yapayım dersen maddiyata bakar.

Mal bulanındır

Maddiyat olsa nolcak ustam kurum resmi sitesinde soyluyorlar hicri takvime göre yani miladi 1830 dan eski oldumu biz çökeriz sende görevli ve iş masraflarını ödediğin le kalırsın diyo açıkca. Yanlış anlaşılmasın ben kuruma karsı kışkırtma niyetinde değilim saygım sonsuz ama misalen tespit ettiğim M. Ö. ÜÇBİNYILLIK eser de benim olsun öpüp koklayıp seveyim demiyom..ama belli bir bedel zahmeti. Emeğin. Karşılığı olmalıki.. Bende sadık olarak. Şevkle ar-ge yapabileyim

Turko

Uzman
Bizim elemanlar diş fırçası ile toprak eşeleyip 3 aylık ödenek leri prim olarak yemeyi seviyor . Kızmayın kimseye . Mersin aydincik limanı , adamı hastanelik ettiler , Antalya Aksu Karagöz adamı hastanelik ettiler bunlar gibi en az 40 tane sayarım , gevşek ağızlı adamları koyarlarsa başına , Yeni mezun kızlara şekil yapmak için vakit geçirirse birde ahaliye malzeme var 3-5 ay buradayız derse , ı... nin tekide tarlaniza el koyacaklar dedi mi işin sonu dayak. Bizim elemanlar işin tarihinde değil hazır para tarafında. Trt kurum ismi veriyorum , 2400 mt rakima verici dikmek için yola çıkıyor ekip montaj 20 gün konaklama ulaşım Yemek 5 maaş harcirak , montaj 10 gün buldukları mezarı açmak 5 gün , Evde ense 5 gün paralar cepte . Fakir trt ci fakir turkcel ci fakir telekom cu teknik personel gösterin bana . Bu işler organize işler adamı verem eder.

Efendi51

Bilgili Üye
Bir müze de görevli Emniyet Müdürlüğü bekçisi öldürüldü, gece yanına gelenler olmuş onlara çay yapıp içirmiş adamcağız ve adam öldürülmüş, faili meçhule gitti,