Necip fazil üstad dan inciler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

odin

Editör
Değerli Dostum insanların nicesini hayatının öncesini veya sonrasını imanını yaşamını ve ahlakını Hz Muhammed (s.a.v) Efendimiz ve Hz. Mevlana bile sorgulamamışken Sen kimsin böyle bir mesmursuz cümle kullanıp insanların imanı ve ahlakını sorguluyorsun
Ben kimsenin ahlakini veya imanini sorgulamadim cumleyi anlayamiyorsaniz defalarca okuyun. Ayrica sen kimsin vs seklinde forum adabindan uzak cumle kurup seviyeni dusurmen gerekmez.

Mirkut arkadasima cevap yazacaktim ama su cercevede gerek gormuyorum artik. Degerli zamanimi harcayacak daha cok yer var. nfk ile size mutluluklar.

commander

Member
Ben kimsenin ahlakini veya imanini sorgulamadim cumleyi anlayamiyorsaniz defalarca okuyun. Ayrica sen kimsin vs seklinde forum adabindan uzak cumle kurup seviyeni dusurmen gerekmez.

Mirkut arkadasima cevap yazacaktim ama su cercevede gerek gormuyorum artik. Degerli zamanimi harcayacak daha cok yer var. nfk ile size mutluluklar.
Benim seviyem ve Ahlakım ortada yazdıklarına bakarsak sen kendi seviyeni bi gözden geçir istersen ayrıca cümleyi anlamıyorsunuz falan gibi yanlama yapma ... Gerizekalı değil insanlar yazdıklarını okuyan gayet iyi anladı

Sharpa

Aktif Üye
Necip fazıl üstad geçmişini asla saklama gereği duymamış biridir. Geçmişini merak edenler
KIZIL ZİNDANLAR isimli kitabını bulup okuyabilirler. Orada geçmişinden kumara düşkünlüğünden çokça bahseder. Hatta sürekli olarak geçmişini yüzüne vuranlarla ilgili de ilginç bir anektodu vardır. Bunu da google amcaya sorabilirler.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hiç Güzel Olmasaydı, Ölürmüydü Peygamber a.s

Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber...
Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber?
Öleceğiz müjdeler olsun, müjdeler olsun!
Ölümü de öldüren Rabbe secdeler olsun!

Kapı kapı, yolun son kapısı ölümse;
Her kapıda ağlayıp o kapıda gülümse!
O demde ki, perdeler kalkar, perdeler iner,
Azrail’e hoş geldin, diyebilmek de hüner...

O dem çocuklar gibi sevinçten zıplar mısın?
Toprağın altındaki saklambaçta var mısın?
Ölüm ölene bayram, bayrama sevinmek var;
Oh ne güzel, bayramda tahta ata binmek var!

Ufka bakarlar; ölüm uzakta mı uzakta...
Ve tabut bekler, suya inmek için kızakta...
Sultan olmak dilersen, tacı, sorgucu, unut!
Zafer araban senin, gıcırtılı bir tabut!

N.Fazıl Kısakürek

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İnanmaz

''ticaretin tüm ziyan!'' diye bir ses rüyada;
mezarına birlikte girecek şeyi kazan!
seni gözleyen eşya, bitpazarı dünyada,
patiska kefen, çürük teneşir, isli kazan.

minarede ''ölü var!'' diye bir acı salâ...
er kişi niyetine saf saf namaz... ne âlâ!
böyledir de , ölüme kimse inanmaz hâlâ!
ne tabutu taşıyan, ne de toprağı kazan...

Necip fazıl kısakürek

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Niçin küçülüyor eşya uzakta..?
Gözsüz görüyorum rüyada nasil..?
Zamanin raksi ne bir yuvarlakta..?
Sonum varmiş, onu bilsem asıl..!
NFK

Ak saçlı başını alıp eline,
Kara hülyalara dal anneciğim!
O titrek kalbini bahtın yeline,
Bir ince tüy gibi sal anneciğim!
NFK

Yillarca siir yazdim.
Sonra kader karsima NFK nin siir talebelerinden birisini cikardi.
Siiri ondan ogrendim.
Ogrendikten sonra siir yazamaz oldum.
Siir buyuk bir sanat.

Bu hocam bana NFK ile Nazim Hikmeti okuttu. Gonul dunyam NFK ya yakin oldugundan kendisinden cok etkilendim.
Nazim Hikmet'i bazilari kabul etmese de "şiir sanati" açisindan kendisi de cok onemlidir. "Suleymaniye" şiirini ozellikle siiri sevenlere tavsiye ederim...

hatif

Bilgili Üye
Hayatinin bir doneminde kumar, kadin ve alkolun esiri olmus birisinin yerinin islam veya islam tarihi oldugunu dusunmuyorum. Acilan konularin yeri konusunda lutfen ozen gosterelim.
İslam dan ve tarihinden zerre haberi olan bu kafi etmez.
Lütfen kanaatini ve mesajını güncelle
Hz.Omer efendimiz in oz kızını diri diri toprağa gömdüğünü bilmeniz lazim .

hatif

Bilgili Üye
Necip fazıl üstad geçmişini asla saklama gereği duymamış biridir. Geçmişini merak edenler
KIZIL ZİNDANLAR isimli kitabını bulup okuyabilirler. Orada geçmişinden kumara düşkünlüğünden çokça bahseder. Hatta sürekli olarak geçmişini yüzüne vuranlarla ilgili de ilginç bir anektodu vardır. Bunu da google amcaya sorabilirler.
Üstadın boyle bir kitabi yoktur.

sandalci14

Operatör
ben bir garip insanım, ne tahtım var ne tacım.
tut elimden Allahım,yalnız sana muhtacım.

diyorlarki' neyin var huzuru mahşerde',
sermayem tek kelime;'Allah azze ve celle'.

öleceğiz müjdeler olsun müjdeler olsun,
ölümüde öldüren Allaha secdeler olsun.

verirler ;'ben acizim,kudret senin' dedikçe,
verenin şanı büyük,sen iste istedikçe.

müjdecim,kurtarıcım,efendim,biricik peygamberim,
sana uymayan ölçü hayat olsa teperim.

aklıma geldikçe yazacağım inşallah.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
"Ümmetimin hepsi affa mazhar olacaktır, günahı alenî işleyenler hariç. Kişinin geceleyin işlediği kötü bir ameli Allah örtmüştür. Ama, sabah olunca o:"Ey falan, bu gece ben şu şu işleri yaptım!"der. Böylece o, geceleyin Allah kendini örtmüş olduğu halde, sabahleyin, üzerindeki Allah'ın örtüsünü açar. İşte bu, günahı alenî işlemenin bir çeşididir."[Buharî, Edeb 60; Müslim, Zühd 52, (2990) Ne kendi günahımızı açmamız anlatmamız caizdir nede bir başka din kardeşimizin, talihsiz bi açıklama olmuş ve üzerine birçok şey söylenmiş. Bende meselenin Fıkhi boyutuna değinmek istedim. hatif üstadım cahiliyye döneminde kız çocuklarının gömülmesi doğrudur lâkin H.z Ömerin böyle bişey yapmadığını belirtmek isterim, bu rivayet sıkıntılıdır bilginiz olsun... Mirkut ustam çok güzel düşünmüşünüz Allah razı olsun :)

Son düzenleme:

hatif

Bilgili Üye
"Ümmetimin hepsi affa mazhar olacaktır, günahı alenî işleyenler hariç. Kişinin geceleyin işlediği kötü bir ameli Allah örtmüştür. Ama, sabah olunca o:"Ey falan, bu gece ben şu şu işleri yaptım!"der. Böylece o, geceleyin Allah kendini örtmüş olduğu halde, sabahleyin, üzerindeki Allah'ın örtüsünü açar. İşte bu, günahı alenî işlemenin bir çeşididir."[Buharî, Edeb 60; Müslim, Zühd 52, (2990) Ne kendi günahımızı açmamız amlatmamız caizdir nede bir başka din kardeşimizin, talihsiz bi açıklama olmuş ve üzerine birçok şey söylenmiş. Bende meselenin Fıkhi boyutuna değinmek istedim. hatif üstadım cahiliyye döneminde kız çocuklarının gömülmesi doğrudur lâkin H.z Ömerin böyle bişey yapmadığını belirtmek isterim, bu rivayet sıkıntılıdır bilginiz olsun... Mirkut ustam çok güzel düşünmüşünüz Allah razı olsun :)
Eyvallah ustam.muradımız belli.
Bilgilendirme için tesekkur ederim
Ömrünü İslam ihtilal inkilabina adamış bir kahraman hakkında konusmak kolay olmasa gerek

odin

Editör
İslam dan ve tarihinden zerre haberi olan bu kafi etmez.
Lütfen kanaatini ve mesajını güncelle
Hz.Omer efendimiz in oz kızını diri diri toprağa gömdüğünü bilmeniz lazim .

oldu hemen guncelleyim...

baska bir arzunuz isteginiz? isterseniz ortaya yanar doner bir seyler yaptiriyim little little in the middle?

Millettemi kizlarini topraga gomsun ne demek isitiyorsun?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...