Nedir bunun anlamı

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Evet doğru ustam mezarlık alan eski sunaklakdan ve taş yığmalar dan bolca var kuyu ve açık mağra yok taş oçağı dediğiniz kısımın içindeyim kesim bulgularına ulaştım açık mağra çok uzağında 2 3 km vardır kaya mezarı kuyunun üstünde taş yığma olur mu ustam ona göre boşluk arayım
Burası kıymetli lahitten bahseder, yığma dediğiniz çokta büyük değilse uğraşılabilinir. Kuyuyu bulursanız giriş kuyudandır ve odası muhtemelen işaretin altına atar, çok riaklidir. Mağara dediğiniz yerin önü hafif düzlükse orada çöküntü veya bombeli yer bakabilirmisiniz. Bu işaret dere kenarında olsaydı eşkiya işi olabilirdi. Sizinki medeniyet. Selametle kal

Vuslad

Moderatör
Moderatör
Burası kıymetli lahitten bahseder, yığma dediğiniz çokta büyük değilse uğraşılabilinir. Kuyuyu bulursanız giriş kuyudandır ve odası muhtemelen işaretin altına atar, çok riaklidir. Mağara dediğiniz yerin önü hafif düzlükse orada çöküntü veya bombeli yer bakabilirmisiniz. Bu işaret dere kenarında olsaydı eşkiya işi olabilirdi. Sizinki medeniyet. Selametle kal
Bende böyle bişey düşünüyordum ustam taş yığmalar ufak zaten yarım traktör bile gelmez dere kenarı aynı zamanda kuru dere içinde yığma var işarete 20 30 mtre civarında en yakınıda bu taş yığmalar dan

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bende böyle bişey düşünüyordum ustam taş yığmalar ufak zaten yarım traktör bile gelmez dere kenarı aynı zamanda kuru dere içinde yığma var işarete 20 30 mtre civarında en yakınıda bu taş yığmalar dan
İyi bir analiz edip onagöre bakarsınız. Selametle kal

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Saoolasın ustam pağan dönemi diye bizde Bi tahminde bulunmuştuk lakin bölge en son ermənilərin elin dən geçmiş saklama tarzında bişey Olurmu diye arayıştayız tehcir istikametinde kullandıkları arazi çünkü burası
Tehcir öncesi ve sırasında işler o kadar hızlı oldu ki kimse bu denli büyük işaret bırakma şansına sahip olamadı.
Belki basit oymalar ve haçlar yapıldı hepsi o kadar, şahıs gömüleri yol kenarlarına kaya yarıklarına saklandı.

Vuslad

Moderatör
Moderatör
Tehcir öncesi ve sırasında işler o kadar hızlı oldu ki kimse bu denli büyük işaret bırakma şansına sahip olamadı.
Belki basit oymalar ve haçlar yapıldı hepsi o kadar, şahıs gömüleri yol kenarlarına kaya yarıklarına saklandı.
Bu tarz işaretler tehcire örnek olabilirmi üstad sonuçta hızlı ve çok işçilik yok

Vuslad

Moderatör
Moderatör
Deme be ustam derin yarık şeklinde falan degil murçla derin oyulmuş şekilde tabi yorumunuz değerli benim için daha net bulgular arayacam sağolasın