Nedir bunun anlamı

Ledun

Bilgili Üye
7

Çubuk konusunda iyiyim ustam havayı Bi durgun yakalayamadım ki hep rüzgar oda çubukta sıkıntı
Madem cubukta iyisin tavsiyem;
Ruzgarin hizinin 12km/h ve uzerinde oldugu zaman; 1cm capli pirinç veya bakir cubuk kullan işe yarar. Daha az kuvvetle estiginde aleminyum çok daha iyidir.

Vuslad

Moderatör
Moderatör
Madem cubukta iyisin tavsiyem;
Ruzgarin hizinin 12km/h ve uzerinde oldugu zaman; 1cm capli pirinç veya bakir cubuk kullan işe yarar. Daha az kuvvetle estiginde aleminyum çok daha iyidir.
Ustam çubukta 30 cm de çeyreği yarım saat 40 dk gbi çalışmada 3 mtre sapmayla bulabiliyorum boşluk odaklı fazla çalışmadım hiç çubukları sarı kaynağından yapılma cıva eklentili bu saha çok kayalık oda çubuklarda odaklama sorunu yapıyor 100 mtre de bir yön atıyor çözemedim iki kez çubuklara göre çalışma yaptım parça kemik çıktı

Golo

Yeni Üye
Yüz var güvercinmi desem tavus kusumu desem kuş var sizce dogalmi

Neonxy

Member
Ustam çubukta 30 cm de çeyreği yarım saat 40 dk gbi çalışmada 3 mtre sapmayla bulabiliyorum boşluk odaklı fazla çalışmadım hiç çubukları sarı kaynağından yapılma cıva eklentili bu saha çok kayalık oda çubuklarda odaklama sorunu yapıyor 100 mtre de bir yön atıyor çözemedim iki kez çubuklara göre çalışma yaptım parça kemik çıktı
Çubuklar sıkıntılı demedi deme.civa zaten başlı başına problem.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ben fotolara baktim, sahada bosluk aramalisiniz, yuzeydeki kayalari incelemelisiniz, uzerinde iscilik olan varsa tespit etmelisiniz. Bir de duz arazi icerisinde yuzeydeki kayalara benzemeyen fotografa aykiri duran en az 3 adet dikili tas (mezar tasi misali) var mi bulmaya calisin. Buluncada etrafinda cokuntu yapmis yuzey bulmalisiniz veya cubuk ve benzeri bir yontemle bosluk aramalisiniz.
Dostum şu yoruma bire bir katılıyorum. Yer güzel ama Resimlemeye 0 not veriyorum. Siz resim olarak konuya bir katkıda bulunmadiginiz için Çözüm olarak elektronik veyahut gayri elektronik bir sistem ile mezarları tespit etmelisiniz....

Vuslad

Moderatör
Moderatör
Dostum şu yoruma bire bir katılıyorum. Yer güzel ama Resimlemeye 0 not veriyorum. Siz resim olarak konuya bir katkıda bulunmadiginiz için Çözüm olarak elektronik veyahut gayri elektronik bir sistem ile mezarları tespit etmelisiniz....
Sağolun ustam resimleme konusunu anlattım inşallah daha detaylı anlatacam 10 tane işaret var kroki şeklinde yüksek biyerden çekip atsam kafakarıştırıcı olur diye düşünüyorum bide alan çok büyük işaretler çok dağınık

Karabulut

Operatör
Fotoyu görünce devlet bahçelinin bir sözü var At izi it izine karışmış dedim bende ?

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Sağolun ustam resimleme konusunu anlattım inşallah daha detaylı anlatacam 10 tane işaret var kroki şeklinde yüksek biyerden çekip atsam kafakarıştırıcı olur diye düşünüyorum bide alan çok büyük işaretler çok dağınık
Öyle yapmayın yakın foto biraz uzak foto daha uzaktan foto, dört cepheden foto, alanın tamamını gösteren foto, parça parça foto. Böylece resimleri numaralandirin sunumunuzu bu şekilde yapın karışmaz...