Nekropol alan

Koto2

Yeni Üye
Yerleşimin yolunuda saptayamadım yolunu saptasam en azından yol kenarlarında denicem sansımı, aynen üstad yorucu olacak ama yaklaştıgımı hissediyorum. Sadece bi örnek duysam böyle yamac varken yamaca yada tepeye degilde düzlüğe yapmış olmalarıyla alakalı. Ozaman kendime inancım daha da artacak.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Yerleşimin yolunuda saptayamadım yolunu saptasam en azından yol kenarlarında denicem sansımı, aynen üstad yorucu olacak ama yaklaştıgımı hissediyorum. Sadece bi örnek duysam böyle yamac varken yamaca yada tepeye degilde düzlüğe yapmış olmalarıyla alakalı. Ozaman kendime inancım daha da artacak.
Karanlık bir tünelde ilerliyorsun bi ışık gözükse he:)
Bak ben sana bir fikir vereyim oranın bir tepesine çık ve dediğimi yap, alan taramayı tut o sana bir istikamet vericektir.
Daha sonra o istikamet üzeri araştırma yap.

kaynak

İlla tepe diyosun yani :) üstad,
Göz cevreyi daha iyi gördüğü gibi cihazda görebilir ;)
Aradığın yer belkide tepenin ardında ? ne yani olamaz mı ? :) hayat tesadüflerle dolu

Koto2

Yeni Üye
Eyvah eyvah bana birkac sene daha göründü ozaman, üstad okadar zengin bir bölgeki mermer sütunlar yazıtlar kitabeler avlulu mekanlar. Mezarlarını tahmin etmek zor degil.. Peki üstad alan tarama derken tam olarak neyden bahsediyoz cubuk mu

kaynak

Eyvah eyvah bana birkac sene daha göründü ozaman, üstad okadar zengin bir bölgeki mermer sütunlar yazıtlar kitabeler avlulu mekanlar. Mezarlarını tahmin etmek zor degil.. Peki üstad alan tarama derken tam olarak neyden bahsediyoz cubuk mu
Giderek açılıyorsun kardaşım sütunlar yazıtlar ))
Evet alan tarama çeşitleri genelde çubuk tasarımınadır.

Bu bir kaç seneyi iyi değerlendir derim vaktini boşa harcama iyi bir cihaz yapabilmenin mücadelesini ver aksi takdirde iş bilen birileriyle istişare et lakin o alana iyi bir cihaz mutlak lazım ve anladığım kadarıyla zengin bir bölge.

Koto2

Yeni Üye
Yarın yine bismillah ozaman, eycallah usta fikirlerin için, deneyecegim dediğini