Nik isimli arkadaşımın dikkatine.!!

Babilli

Aktif Üye
Beyler kimse beni anlamamış..

Ben emek yok ya da nik arkadaşımızın konuları silinsin diye bir tabirde bulunmuyorum.
Özgürüz demek her şeyi yapabilir anlamında değildir. Her yerin, zamanın, yaşamın bir özgürlüğü vardır.
Ben sadece ve sadece en son yazılanlara girdiğim de CİN CİN CİN yazıları gördüm ve dolayısı ile bilgi ya da paylaşım da bulunan arkadaşların konuları aşağıya gidiyor.
Bu kadar çok açılan konu yeni gelecek olan kişilerin midesini, zihnini ve yaşamını karıştırır.

Tekrar ediyorum. Konular silinsin demiyorum. Nik yanlış yaptı demiyorum. Ama o "korkuyorsan okuma" cümlesine de kızmadım değil.
Ama yine de sükunet ile davranıyorum.
deniz_efe seviyeli olduktan sonra ozgurlukte sınır yoktur.
Ben kimsenin eleştirisine olumlu yada olumsuz demedim şahsi beyanatimi verdim. Konuyu paylaşıp devam edip etmemek size ve nik adlı üyeye kalmıştır.
yuans kardeşim bizde konular silinsin dedin demedik ki.

Kimseyi eleştirmek yada yermek gibi bir amacım da yok. Kendi adıma , şahsıma fikirlerimi beyan ettim.

Bizzat senin şahsına söylenmiş bir sözüm varsa yanlış anlasildiysam affola.

Selam ve dua ile.

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Siteye girdim işaret yok... nik arkadaşın açtığı konular sayfayı doldurmuş esas mesele arka plana kalmış. Günde 1 mesaj daha ii olur gibi...

yuans

Aktif Üye
@deniz_efe seviyeli olduktan sonra ozgurlukte sınır yoktur.
Ben kimsenin eleştirisine olumlu yada olumsuz demedim şahsi beyanatimi verdim. Konuyu paylaşıp devam edip etmemek size ve @nik adlı üyeye kalmıştır.
@yuans kardeşim bizde konular silinsin dedin demedik ki.

Kimseyi eleştirmek yada yermek gibi bir amacım da yok. Kendi adıma , şahsıma fikirlerimi beyan ettim.

Bizzat senin şahsına söylenmiş bir sözüm varsa yanlış anlasildiysam affola.

Selam ve dua ile.
Estağfurullah kardeşim. Bizler hepimiz bir şeyleri söyler, düşünür, yaparız. Ben siteye girdiğimde NELER YENİ yerini tıkladıkça sürekli CİN yazısını görünce artık gına geldi derler ya. O yüzden yönetim artık bir dur desin dedim. Yoksa kimse siteye girdiğinde bir şey paylaştığında yardım ya da yorum alamaz.
Herkes fikrini beyan etmekte özgürdür. Ama FİKRİNİ beyan etsin.
Bak bende kısaca söyleyeyim. Herkes CİN hakkında bilgi edinmek istiyorsa buraya tıklasın.

Cinler Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Bütün yazdıklarını tek sayfada topladım. :)
Selametle.

beyazzadam16

Bilgili Üye
nik ustam bence paylaşımlarında sakınca yok bilgilendirme amaçlı olmuş ama çok uzun ve genelde nette bulunabilecek standart şeyler , bu konu ile ilgilendiğini belirtmişsin aramızda daim olup bu konu hakkında sorulanlara cevap vermen yardımcı olmaya çalışman ve tecrübelerini aktarman güzel olacaktır (havas tecrübelerini uzun uzun konuşabiliriz mesela ) selametle

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Paylaşım iyi ama havtada bir olursa bence bir günde bütün konuları okumak ister istemez ürpertici oluyor siteye girdim baktım birini okudum baktım otekilerde aynı gibi acmadim bile iki gundurde ugramadim hepsi birden sıkıcı geldi bilinclenmek iyi ama fazlası akıllara ziyan

S

sercan33

Misafir
konu cinler ve tılsımlar bölümünde açıldığı için herhangi bir sorun yada bıkkınlık teşkil etmiyor konu sahibi arkadaş yerinde bir paylaşım yapmış bence arama motorlarında cin ler ile ilgili armaların geneli cinler define korurmu.arama motoru ile ilgili Bu yönde bir çalışma yapılırsa sitenin istigrarı daha güzelleşir
biz diyemeyiz hiç bir üyeye sen 2 güne sen haftada sen ayda bir paylaşım yap diye
buna çözüm olarak en yeniler listesinde bir düzenleme yapılabilir her bölümden 2 yada 3 konu gösterilsin böylelikle cin görmemiş olursunuz
ama @nik arkadaşımız bilgilerini paylaşmış cinler ve tılsım bölümünde gelen soruları ise sohpet ederek paylaşacağını yardımcı olacağını düşünerekten herhangi bir sıkıntı görmüyorum
siteye giren arkadaşların korkması yönünden ise konular okunduğunda sizlere yol gösteriyor zaten bunu araştıran adam korkması mı gerekiyor yada korkmamasımı gerekiyor bunu araştırmak için giriyor yani

Son düzenleme:

tacer

Member
Arkadaşlar cinler hakkında herkes bir miktar bilgi sahibi;kimi korkar kimi korkmaz!Bilgi edinmek isteyen bir çok siteden bilgi alabilir!Sitenin mahiyeti belli,bence yersiz atışmalara da gerek yok,ustalar define hakkında acemileri bilgilendirsin yeter.(Cinden korkan da işlem yapmadan önce ayet-el kursi'yi okuyup Allah'a tevekkül etsin)derim.:244:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ben de dün paylaşımları gördüm hatta ona da dedim okuyacağım paylaşımlar için teşekkürde ettim.. Paylaşım iyidir bence ... Bu benim düşüncem kopyala yapıştırda yapsa bana göre bir emek araştırmış okumuş ve bizimle paylaşmış gibi algıladım bende.... herkesin yine söylüyorum hakkında hayırlısı...

azzem

Bilgili Üye
Bence paylaşım olayı güzel burada sıkıntı yaratan en yeniler bölümünün bu konularla kaplanması sercan 33 ün dediği gibi belki farklı bi düzenlemeyle bu mesele çözülebilir

hades40

Bilgili Üye
Evet saolsun güzel paylaşımlar fakat tek konu altında paylaşım olsan daha güzel olabilirdi NELER YENİ butonuna basınca sadece bu arkadaşımızın paylaşımları dökülüyor karşıma sorun değil formları gezer aradıklarıma ulaşırım lakin yeni üyeler siteyi tam anlamıyla çözememişler ise sıkılır ve sitenin amacını kavrayamaya bilirler.. (şahsi düşüncem)

Metehan0770

Aktif Üye
bu konuları bilmeli miyiz, evet. bilgi paylaşımı yapanlara sağolsun.

benim anlamadığım husus şu;

bazı insanlar niçin bu kadar bu cin konusuna takılıyorlar, bence 2 sebep var; ya onları kullanmayı istiyorlar, ya da onlarda çok korkuyorlar.
amacı ilk belirttiğim husus olanlar bilsinler ki Allah-u Teala istemeden tüm alemlerde ki cinleri himayeniz altına alsanız bile bir saç telini bile yerinden oynatamazsınız.
amacı ikinci bahsettiğim olanlara da aynı şeyi söylüyorum; Her türlü beladan Allah a sığının. İtikatiniz tam olsun.
yani her iki durumda da sığınılıcak yardım istenecek yüce yaradandır.

ha bire bu konuları düşünüp, bunlarla ilgili konu okuyup, kendi kendinize vesvese vermeyin. Allah her şeye Kadir dir.

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Metehan0770 ustam helalin var. Aynen gerçeği ve gerekeni söylemişsin. Bütün mesele bu aslında. LA İLAHE İLLALLAH........