Nizami şekilde delik olan taş

dersu

Bilgili Üye
Hocam çubuğumuz yok ne yazıkki şuanda tutma şansımızda yok zaten tecrübeli değiliz fakat alanın yapısı bizi çok şaşırtıyor. Düşünceleriniz nedir alanla ilgili.
Çubuk yapmak ve kullanmak düşündüğünüz kadar zor olmayabilir, gözünüzde büyütmeyin. aşağıdaki linkdeki bilgileri dikkatle okuyun, alanınız müsait denemeler yaptığınızda sonuçlara sizde şaşıracaksınız, çubuğunuzu kendiniz yapın kimseye muhtaç olmayın, böylece ustaların kıymetli tiyolarıyla tespitlerinizi umduğunuzdan kolayca yapabilirsiniz. Denedim o sebeple bu kadar emin yazıyorum. kolaylıklar dilerim.
birkaç konu daha var aynı bölümde çubukla ilgili üşenmeyin okuyun.

[h=1]Çubukla Boşluk Bulmak ve Çubukla Değerli Maden Tespiti Yapmak BulursamKader25[/h]

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
smk6177 arkadaşım burda daha önce kimler yaşamış bellimi..yapı taşları mevcut..yapı varsa kuyu vardır eski ağaclar vardır.dıkkatını ceken agac varmı eski olarak.bu alan yerleşim için cok musait.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 217000@Mhmt82 Dikkatimi en çok çeken ağaç. Bu ağaç bayağı eski gibi duruyor. Onun haricinde burası iç anadolu sivas hocam.
arkafdaşım etrafında çubuk kullanan biri var ise rica et senin bahceden bir gecsin kafidir... yada cubuk konularını inceleyıp kendinde halledebilirsin 3 günde mucize bekleme ama çalışırsan kısa zaöanda birseyler kaparsın.kendi işini kendin görürsün.burasıda sana harika bir test sahası olur..

smk6177

Yeni Üye
Mhmt82 hocam değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Çok yardımcı oldunuz. Daha başka yorumlamak isteyen ustalarım varsa bekliyorum.

Esteban74

Editör
ustalarım gerekenleri söylemişler. Çubuklar burdaki olayı çözer. Ama çubuğu eline alıp tamam burası buldum deme. Çubuk konularını iyice oku.
kolay gelsin

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Mhmt82 hocam değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Çok yardımcı oldunuz. Daha başka yorumlamak isteyen ustalarım varsa bekliyorum.
daha net görebildiğim birşeyler olsaydı keşke..cubuk işine başla sen en kısa zamanda...Allaha emanet olasın.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör

smk6177

Yeni Üye
daha net görebildiğim birşeyler olsaydı keşke..cubuk işine başla sen en kısa zamanda...Allaha emanet olasın.
Ustam bakır çubuk işlemi yaptık dün o yol gibi kabarık olan kısıma saf bakır çubuk ölçülerini aldık kestik tutacak yerini eğdik felan o kısımda çubuk çapraz oluyordu tabi amatörüz ben en az 5 10 kere denedim emin olmak için dönüyordu çapraz oluyordu daha sonra oranın yan tarafında kabarık olmayan kısımda ise çapraz olmadı çubuk onun haricinde o kabarık kısmın tam ortasına girdik şuanlık derinliğimiz 60-65 cm felan. Toprağın üstüne vurunca bildiğiniz boşluk sesi alıyoruz ve kireç gibi bir katman çıktı topraktan onun haricinde ise toprağı böyle parmağınla hafif eşele içine doğru gidiyor usta.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
smk6177 sivasın minareli meshurdur arkadasım..minarel testi yap mutlaka..bide calıstıgın yerde demir cubuk cak farklı yerlerden daha sonra yıne cubuk tut bakalım...