Ocak alti ermeni evi

Pense35

Yeni Üye
Arkadaslar 110 senelik bir ermeni evindeyiz bakır cubuklar
Ocak onunde ve mahsen dedigimiz yerde carpi isareti oluyor. Ocak önünü kazdık 50 cm genisliginde 80 cm derinliginde fakat birsey cikmadi kazdigimiz yer kefeke aert toprak yanlız 30 cmden sonra sarı deniz kumu cikiyor. Geniş bir alanda carpi oluyor. Nokta tespiti icin ne yapmam lazım bosada kazmak istemiyorum çünkü ben kaziyorum kazmadgim yerdedir bulamazsam pisman olurum. Dedektör ihtiyacim var nasil nokta atışı yapabilirim

hades40

Bilgili Üye
İlk olarak şunu bilmek gerek 50 cm 80 cm isabetli bir karar için çok sığ bu durumu 1.5 veya 2 metre indikten sonra netleye bilirsin çubuk tek seçeneğin ise onlara güvenmekten başka olurun yok çubuk kullanma ile ilgili dahası çubukla nokta belirlemek için sitede detaylı açıklamalar var konuları bi karıştır ona göre hareket et.....

Pense35

Yeni Üye
Eyvallah üstadim faceden konussak biraz

Pense35

Yeni Üye
Ustalar bu ev icin ne gibj bir makina onerirsiniz direk altina öten ve nokta atışii yapabilen

Pense35

Yeni Üye
Arkadaslar yardim lutfen

Ermeni evi ocaklkta kazi yapiyorum cok sert yer kefeke sanırım burda define ihtimali nedir cubuklar boşluk gider ama hic boşluk yok acaba altinmi var cvv lutfen

D

deniz_efe

Misafir
Ermeni evi ocaklkta kazi yapiyorum cok sert yer kefeke sanırım burda define ihtimali nedir cubuklar boşluk gider ama hic boşluk yok acaba altinmi var cvv lutfen
İyi bir dedektörle bakmadan çalışma yapmak zor olacaktır.
Sırf buraya bakmak için dedektör almak ta pek akıllıca değil.
Emanet bir tane bulup işini görebilirsin.
Çubuklara fazla itibar etmemeni tavsiye ederim.

NOT: Aynı yer için farklı bir konu daha açmana gerek yok, buradan devam edin.

yeddum

Yeni Üye
s.a. şunu belirteyim hiç bir ermeni evinin altına mal bırakmaz emin ol boşa emek harcama derim

Pense35

Yeni Üye
Bizim mah. Civarinda 6 tane evde çıkmış ?

Pense35

Yeni Üye
Hepside yasadgmz yerin zenginleri şuan da söylenti değil gercek

yeddum

Yeni Üye
evinde mal bırakmaz dedim ve bunda ısrarcıyım o zengin olanlar sana evinden yada başka yerden aldığını sölemez milletin ağzı torba değilki herkes bir şey söyler
binlerce hikaye var böyle bu arada sadece yardımcı olmak için belirttim yorumumu sen istedğin kadar kaz arkadaşım

Sır

Member
Slm ocakliga bakarken yüzün guney mi batımı kuzey mi doğumu kardeşim