Oda içinde mihrap

kertenkele

Editör
orcun tşkl ustam söylediklerinizi dikkate alıcam inceleme yapacagım içinde birazdaha toprak var komple temizlememiz lazım sonrasında bakarız inşl

kertenkele

Editör
Yönetimde kim var bilmiyorum bi rica etsen

kertenkele

Editör
epy ustam o mihrabın sağ alt tarafında köşede birkademe zemin kazılmış 1mt falan sonra kazılanyerden ikinci tünel yani ikinci oda ikinci tünel oda zemininden aşağıda anlıcan ikinci oda birinciden büyük dediğin yer burası değil değilmi ustam

kertenkele

Editör
İkinci odanın mihraba göre sağ kısım toprak dolu yarısını boşalttık amasağ kısmın yukardan bakınca başka boşluk yok onuda söyleyim

Cann

Editör
Mihrabın olduğu kaya büyük olmalı zemine sağa sola cihaz tut boşluk olacak. .

kertenkele

Editör
Cann ustam mihrap odanın içinde ilk odada girişte sola düşüyor son resim mihrap oda değil yanlışlık olmasın çok yakın resim içine mum koymuştuk karaladım mihrabın içinde karşıda oyma küçük oyma mihrap var üstündede ters u var aşağı

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ümidinizi kırmak istemem lakin yüksek ihtimal zamanında profesyonel bi ekip tarafından dönem soygunu yemiş burası... Aynısı aksarayda başımıza geldi ordan biliyorum... Yıllar önce bölgede büyük bi sel felaketi oluyor toprak açılan tüm alanı kapatıyor... Eğer dönem soygunu yemediyse içerden kapalı bi odaya ulaşmanız gerek...

kertenkele

Editör
Gönül_Eri kardeş aksarayın neresindensin bende aks tarafındanım senin yer boşmu çıktı ve bu tür yerler komple boşmu acaba buranın 50 mt yanında aynı şekil yerim var boş ise açmamayı düşünüyorum bu sebepten

kertenkele

Editör
Diğer tesbit ettiğim yer aynı sistem iki oda

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@epy ustam mihrap ın içi sağ yonumu odanın zemini mihrabın sağda kalan alt kısmımıdır
mihrabı karşınıza alıp sağ duvar ve zemini çok iyi araştırın.duvar kalınlıkları sizi aldatmasın.zeminden vuruntularla ses arayın.kaya üzerlerindeki farklı renk ve görünümlerin olduğu noktaları elden geçirin.