oksit

fethitr

Yeni Üye
Selamin aleykum abilerim kardeşlerim ben bundan bayaa bi once foruma uye olmustum ve bazi işaret fotograflari attim paylastik tartisik neyse sizlere bir sorum olucakti

Bir toprakta neden oksit olur altın olduğundan vs olabilirmi yoksa genelde karşılaşılan normal bi durummu yani kisacasi benim sorum toprakta oksit neden olur altin vs alakasi varmidir? Simdiden tesekkurler...

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Altın Uyur kardeş değişmez oksitlenmez sadece içinde bakır varsa o biraz kendini bırakır ama öyle toprağa felan kendini bırakmaz.

Alanda Bakır gibi maden varsa olur . Yada çok miktarda kap kaşık yani eşya gomulmusse yine olabilir.

Hiç bir emare işaret yoksa sadece dediğin oksile yola çıkma kazma vurma.

Birde yeşil renkliyse bunu en çok Gümüş yapar.

fethitr

Yeni Üye
Altın Uyur kardeş değişmez oksitlenmez sadece içinde bakır varsa o biraz kendini bırakır ama öyle toprağa felan kendini bırakmaz.

Alanda Bakır gibi maden varsa olur . Yada çok miktarda kap kaşık yani eşya gomulmusse yine olabilir.

Hiç bir emare işaret yoksa sadece dediğin oksile yola çıkma kazma vurma.

Birde yeşil renkliyse bunu en çok Gümüş yapar.

Hocam yerde işaret var çubuk orayı gösteriyor ve benim demek istediğim yer oksit için çekmiş olabilirmi ?
Ekli dosyayı görüntüle 118238 İşaret bu hocam

timur964

konularim
altın oksit yapmaz beraberinde başka maden varsa oksit yapar bence siz resimleri artırıp konuyu resimli bölüme taşıyın