Önce Konuya, Kısmetse Çalışmaya Son NOKTA!!!

grndga

Member
Kitabenin olduğu kayalık tepenin üst tavan kısımda hiç arge yaptınızmı enazından çubukla falan bir tur attınızmı?
Bir tane müptezel yaptı ama sonrasında söylediği çoğu şey yalan olduğunu öğrenince dedikleri pek kıymetli olmadı. Ondan başka kimsede bakmadı

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Paylaşılan görsellerde bana göre en şüphe çeken o kayalık tepe ve altında sakladıkları ama tabii ki önce arge sonra işlem fakat arge olumlu sonuç versede el gücüyle olacak iş değil.
Birkaç km ilerde dediğiniz mezar steline yoğunlaşın bence,orası buraya göre daha kolay gibi.

grndga

Member
Mantıklı bir arge yapamazsan Köyümüzün bir çevrre düzenlemeeye ihtiyacı vardı zaten katoyla çevre düzenlemesi yapmak şart oldu :D

Maden-Mineral

Bilgili Üye
Define Sohbeti ailesine selam olsun...

Açtığım konuyla; işin ucunun tahmin bile edemediğim, tam gaz yoluna çıkmış yalan satan, @vakko ustanın ve diğer ustaların bilgi ve emek paylaşımını satarak para kazanan, üçkağıtçı biri haline gelmem an meseleseydi....Başlayan hızır idi yusuf idi hikayesini noktalamak gerekiyordu..

Fazla uzatmanın anlam ve manası yok... !! Muazzam İşçilik Üçgen !! konusunda baştan beri ne konuşuyorsam aynıdır. Vakit ayırıp videoyu izlerseniz sevinirim. Bu iş; bende dahil olmak üzere pek çok insana kabak tadı vermeye başladığı için, çektiğim net resimleri(beyaz keçeli kalemle) çizilmesi istenen yeri, ustalar görmek istediği takdirde yüklerim.

Sadece ve sadece karalamalara bir son vermek adına, merkezde hastamı bırakıp bu video iiçin kilometrelerce yol gittim..Kimse kimseyi görmüyor bilmiyor diye; böyle ağır ithamların altında, kimse tanımasa bile kalmak zor bir durum. İnsan onuru ve şerefi için yaşar.

O şahıs bu görüntüleride milleten, alıp çevirmenlikten para kazandığımı dile getirmişti herhalde.Videosunu yükleme gereği duymadım.Görsel maksatlı..

Ekli dosyayı görüntüle 273571Ekli dosyayı görüntüle 273572

Bu Mevkide ALTIN Arayacagina, Hayvan Yetistirmeni tavsiye ederim!!! Milyonlara daha cabuk kavusursun....

Maden-Mineral

Bilgili Üye
Peki sebebiyle beraber açıklarsanız onuda düşünebilirim.

En Kisa Örnek olarak, Kayadaki 3 GEN Olan islenmis Tas, Mezar yada Mahsenin oldugunu Göstermez ve yazmaz!
Butür islemler daha fazla, Orada Bir SAVAS Olup ve Zafer ile sonuclanan bir Hitabe yoluyla Halka - insanlar duyurmadir! Bölge Fisiki olarak tamda bir SAVAS ALANINI ANLATMAKTA!!! Tabi Burdaki Ustamalarim daha iyi bilir!
Benimki yorum Tespit degil Arkadasim....

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Usta selamlar.Balık figürü ve bu taş için daha önce yapmış olduğum yorumda mezar olmadığını dua olduğunu ve farklı döneme ait olduğunu söylemiştim.Aynı tanımı tekrar ediyorum.

Görsel üzerindeki 1 nolu kelimenin bir kaç anlamı vardır.Kutsal Taş,Pahalı ve Gösterişli Taş,Büyüden ve Kötü Ruhlardan Korunma,Yunanda Tırnak ve Pençe anlamlarını taşır.

Görsel üzerindeki 2 nolu kelimenin anlamı εΙΓΙ - Δ = Baştaki 4 harf εΙΓΙ ( taşta C harfi var eski alfabede karşılığı Γ harfidir ) anlamı hayat veya yaşam demektir.Sonda bulunan Δ ( Delta ) anlamı antik yunanda διασπορά = Diaspora kelimesidir.Burada diaspora kelimesini Δ delta işareti ile anlatmak istemiş Yani D harfi Diaspora kelimesinin ilk harfi.Diaspora antik yunanda bir kavimi veya kişileri düşünün kendi yurtlarından koparak başka ülkelerde azınlık olarak yaşayan yabancı insanlar için kullanılmıştır.

Görsel üzerindeki 3 nolu kelimenin iki anlamı vardır.Birincisi nerede diğer anlamı pers döneminde altın demektir.Burada altın kelimesi işimize yaramıyor.Yazı dua olduğu için.

Görsel üzerindeki 4 nolu kelimenin anlamını daha önce yazmıştım.Luka incilinden alınma kelimedir.Anlamı iyilik,şükran,teşekkür,İsa mesihin getirdiği iyilik veya koruması olarak tercüme edilir.

Sonuç olarak taşta net olarak çözdüğümüz kelimeleri değerlendirirsek.Oraya gelen yabancı azınlık bir hristiyanın o yazıyı oraya yazdığını anlıyoruz.

Yazıda derki; Nerede yaşıyoruz yabancı gibi.Kutsal taş bizi kötü büyülerden ve tüm kötülüklerden koruyacaktır.
[ Ortadaki delik işi bozuyor harfler kayıp ] Devam edelim son satırdada isa mesihe teşekkür ediyor yani amin diyor
?

Ortadaki o deliği açan ve harfleri bozan arkadaşa çok selamlar.

Son düzenleme:

Flux

Yeni Üye
Selamun Aleykum,
Videonun 0.28 saniyesinde solda gozuken kaya bir insan seklinde mi?
Ben beceremiyorum, videodan resim alip yuklerseniz daha net gormus oluruz.

Burada yapilan islemler hep ihtimal uzerine yapilmis. Cubugun ve cihazin sinyal verdigi heryerde ön islem yapilmis. Buralarda ancak tek tek yapilabilir. Cok iyi cihaz varsa detayada bakikabilir.

Asil yerler kayaliklar.
Bey ağa paşa kral ne varsa kayaliklardadir. Arastirmalarin bu kayaliklarda yogunlastirilmasi gerekir.
İmkan varsa zifiri karanlik bir gecede ultravio bir fenerle kaya yuzeyde kilcal catlama ve renk farkliliklarini tespit etmekte yarar olabilir. Ayrica gunun degisik saatlerinde ayni yerleri gozlemlemekte ve kapak, kapi olacak kapamalari tespit etmeye calismak da lazim.

Hastaniza da Allah cc sifalar versin.
Gecmis olsun.
Ayni sekilde benimde ilgimi cekti 2 kez bariz sekilde gözüküyor hakim nokta da her nekadar dikkatli izlememiste olsam o nokta ozellikle göe carpiyor

ersen0010

Bilgili Üye
Usta selamlar.Balık figürü ve bu taş için daha önce yapmış olduğum yorumda mezar olmadığını dua olduğunu ve farklı döneme ait olduğunu söylemiştim.Aynı tanımı tekrar ediyorum.

Görsel üzerindeki 1 nolu kelimenin bir kaç anlamı vardır.Kutsal Taş,Pahalı ve Gösterişli Taş,Büyüden ve Kötü Ruhlardan Korunma,Yunanda Tırnak ve Pençe anlamlarını taşır.

Görsel üzerindeki 2 nolu kelimenin anlamı εΙΓΙ - Δ = Baştaki 4 harf εΙΓΙ ( taşta C harfi var eski alfabede karşılığı Γ harfidir ) anlamı hayat veya yaşam demektir.Sonda bulunan Δ ( Delta ) anlamı antik yunanda διασπορά = Diaspora kelimesidir.Burada diaspora kelimesini Δ delta işareti ile anlatmak istemiş Yani D harfi Diaspora kelimesinin ilk harfi.Diaspora antik yunanda bir kavimi veya kişileri düşünün kendi yurtlarından koparak başka ülkelerde azınlık olarak yaşayan yabancı insanlar için kullanılmıştır.

Görsel üzerindeki 3 nolu kelimenin iki anlamı vardır.Birincisi nerede diğer anlamı pers döneminde altın demektir.Burada altın kelimesi işimize yaramıyor.Yazı dua olduğu için.

Görsel üzerindeki 4 nolu kelimenin anlamını daha önce yazmıştım.Luka incilinden alınma kelimedir.Anlamı iyilik,şükran,teşekkür,İsa mesihin getirdiği iyilik veya koruması olarak tercüme edilir.

Sonuç olarak taşta net olarak çözdüğümüz kelimeleri değerlendirirsek.Oraya gelen yabancı azınlık bir hristiyanın o yazıyı oraya yazdığını anlıyoruz.

Yazıda derki; Nerede yaşıyoruz yabancı gibi.Kutsal taş bizi kötü büyülerden ve tüm kötülüklerden koruyacaktır.
[ Ortadaki delik işi bozuyor harfler kayıp ] Devam edelim son satırdada isa mesihe teşekkür ediyor yani amin diyor
?

Ortadaki o deliği açan ve harfleri bozan arkadaşa çok selamlar.
Usta süpersin tebrik ederim