....Önemli Uyarı....

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Alt geçit
Üst geçit
Tünel
Mobese kamerası, Kontrol geçiş kamerası, Şehir giriş kameraları

Bütün aklınıza gelen kameralar ve otomatik hız radarları, EDS ler ve sabit yol kameraları, Dronlar
yani aklınıza gelem bütün cameralar merkezi olarak çalışmaya başlamıştır.

Hepsi 27/10/2019 saat 07-30 itibari ile devreye girmiştir.

Fotoğraflı ceza makbuzu düzenlenmeye başlamıştır.
Şimdilik pilot iller olarak;

Ankara
İstanbul
İzmir
Konya
Adana
Antep
Kocaeli
Eskişehir
Kayseri
Malatya
Antalya
Muğla

İllerimizde bütün kameralar başlamış bulunmaktadır.
En kısa zamanda diğer illerimizde bu uygulanmaya başlanacaklardır.

Emniyet kemeri
Km hız uyarısı
Makas atma
Kırmızı ışık ihlali
Yaya geçit ihlali
Sigara vs vs

Bütün bu cezalar artık sadece cevirme noktalarında değil şehrin bütün cameralarından fotoğraflı ceza olarak kesilecektir.

Herkese kazasız cezasız yolculuklar dilerim.

Son düzenleme:

Sarıyerli34

Bilgili Üye
@kaynak ustam yerinde bir uyarıda bulunmuş değerli site sakinleri geçen tanıdığa 1900 lira gelmiş.. gitmiş ödemiş dükkana gelmiş yenge arıyor yeni ceza geldi diye :) çok dikkatli olalım kazasız belasız yolculuklar dilerim..

odin

Editör
Ben madalyonun iki tarafinada deginecegim.

Madalyonun bir yuzu derki tulumbada su kalmadi.

Diger yuzude sunu der; Turkiyede ozellikle trafikte kurallara uyan insan cok nadir. Kemer takmayan, kirmizi isikta gecen, yayaya yol vermeyen (bazi yayalarda isi abartiyor orasida bir gercek), levha ve isaretlere uymayan suruculerle dolu trafik malesef. Bunlarin bir nebzede olsa onune gecilebilir bu uygulama ile. Dinsizin hakkindan imansiz gelir misali.

Millet birbirine saygi gostermeyi ogrenir kismende olsa...

Meltun

Bilgili Üye
Bu güne kadar uygulana gelen ve bir sonuç alınamayan zaman zaman arttırılan cezalar caydırıcı değil öncelikle bu kural tanımazlara "örneğin makas atarken" yakalandıkları andan itibaren bir yıl trafik eğitimini yüksek ücretli olarak mecbur tutacaksın , eğitim sonrası trafiğe salacaksın, tekrarladı mı ehliyetini alacaksın bir dahada vermeyeceksin.

kaynak

Bu güne kadar uygulana gelen ve bir sonuç alınamayan zaman zaman arttırılan cezalar caydırıcı değil öncelikle bu kural tanımazlara "örneğin makas atarken" yakalandıkları andan itibaren bir yıl trafik eğitimini yüksek ücretli olarak mecbur tutacaksın , eğitim sonrası trafiğe salacaksın, tekrarladı mı ehliyetini alacaksın bir dahada vermeyeceksin.
Avrupada bir çok sistem var madem bilmiyorsun kopya çek dimi..
Yaya geçitinde yayaya vurursan vay haline,
Yaya geçiti olmayan yerde yaya vurursan vay o yayanın haline.

Ehliyeti alırsan araba alamaz , satamaz usta . Kazada yapamaz.

Meltun

Bilgili Üye
Avrupada bir çok sistem var madem bilmiyorsun kopya çek dimi..
Yaya geçitinde yayaya vurursan vay haline,
Yaya geçiti olmayan yerde yaya vurursan vay o yayanın haline.

Ehliyeti alırsan araba alamaz , satamaz usta . Kazada yapamaz.
Haklısın uygulamak ama uygulamak istersen dünyada örnekler tükenmez.

odin

Editör
izinimizi yapmaya gittik memlekete. isiklarda bekliyorum ana cadde oldugundan. Orada araçlar icin 2 isik var birisi karsiya gidenler icin digeride sola donecekler icin. Araçlara kirmizi yaninca her 2 yonede ayni anda yaniyor. Haliyle yaya içinde yesil yaniyor.

Neyse yandi yesil tabi yinede karsiya gecerken ne olur ne olmaz arabalarida kontrol ediyorum kirmizida durmayip gecen çok malum, karsiya gidenler icin ilk kismi gectim sola doneceklere geldim, baktim bir kadin yavas yavas geliyor ama kirmizida geciyim gecmeyim arasinda kalmis gibisinden, baktim hala yaya için yesil yaniyor bende devam ettim yurumeye, haliyle durmak zorunda kaldi. Kadin birde laf etmesinmi sanki hakliymis gibi. Bende yanitsiz birakmadim hanimefendiyi!!!

Trafikte sunu gozlemliyorum, millet birbirine ustunluk kurma cabasinda, ilk ben gecerim, seni sollarim, senden daha iyi surucuyum, yol hakki benim (onun olmasada). Herkes kendini yollarin tek sahibi gibi goruyor. Biraz yavas sursen yada hiz sinirina uysan arkadan hemen kornaya basarlar kufur ederler vs.

Ciddi olarak bu tur cezalarin miktari "offff mahvoldum" dedirtecek sekilde olmadiktan sonra trafik magandaligi belli bir seviyenin altina dusmez.

kaynak

Sorumsuzluk almış başını gidiyor..
O kadar öğreti nasihat boşuna...
Adam can cekişirken etrafdakiler selfi yapıyorlar
Benzeri yaşananlara herkez şahit olmuştur.

Kısacası ölmüşüzde ağlayanımız yok.
Şansa yürüyüp gidiyoruz işte :)