Öneri : Bu sitede 2.el dedektör pazarı açılabilir mi?

saftilki

Moderatör
Moderatör
bu konuyla alakalı kampanya başlatılabilir istekte bulunabilriz yöneticilerden,
ben bit pazarı bölümü açılsın diyorum...

salako

Yeni Üye
Peki siz satmak için mi, almak için mi sordunuz?
Dedektör almak isteyenler bu siteden gönül rahatlığıyla uygun fiyata dedektör alabilecekler. Dedektörlerini satmak isteyenler de makül fiyatlardan dedektörlerini kolaylıkla satabilecekler. Bu sitede ikinci el dedektör pazarı platformu açılırsa dedektör satmak isteyenler ve dedektör almak isteyenler için kolaylık sağlanacak.
ÖRNEK:
Dedektörlerini satmak isteyenler bu sitede ayrı platform'da reklam verebilecek. Bu ikinci el dedektörler site yönetimi tarafından incelenip satın alınacak ve bakım gerekiyorsa gerekli bakımlarını yapacak. Yine bu sitede ayrı bir platform'da dedektör fiyatının üzerine %5 %10 kazanç eklenerek site yönetimi tarafından satışa çıkartılacak. Böylece site yönetimi her dedektörden %5 yada en fazla %10 kazanç elde edebilecek. Böylece ihtiyaç sahipleri dedektör cihazlarını gönül rahatlığı ile bu siteden uygun fiyatlara albilecek ve normal fiyatlardan kolaylıkla dedektörlerini satabilecekler. BURADA DEDEKTÖR ALAN DA, DEDEKTÖR SATAN DA, SİTE YÖNETİMİ DE FAYDALANACAK. EYİİ Mİ ? :dddd

saftilki

Moderatör
Moderatör
site yönetimi mesuliyet almaz bu zaten mantıksız, + komisyona girer forumun üstüne komisyon koyması hiç olmaz , merdiven altı dükkanı çağrıştırdı bende,
oluru nasıl peki, forum bit pazarı bölümü açarsa o bölüme ait kurallar metnini hazırlar, girmek isteyen bölüme dair kuralları kabul eder,
sonra dolandırıcılar buraya uğramaz diye bir kaide yok, biri diğerini öperse öpülen kişi forumu sorumlu tutamaz,
bit pazarı bölümünün foruma olan katkısı forumun biraz daha büyümesine ve cihazlar bölümününde canlanmasına vesile olur, adminler bunu düşünürse kurallar metnini moderatörler le beraber hazırlarız

Son düzenleme:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
sitemizde alım satım yapmak yasak arkadaşlar ... bu bahsettiğiniz konu da dahil . .. çıkabilecek sorunlar amacının çok dışına çıkmasına sebeb olur ... satılan ürünü beğenen olur beğenmeyen olur arızalı olur bozuk olur işeyaramaz olur 1 i satmış diğeri almış olur .. ihale siteye kalır ... satılan ürünün arızalı bozuk iş görür görmez olduğunu site yönetimi olarak ne kontrol etme ne test etme satılabilir sorunsuz dur deme şansımız yok ... bahsedilen alim satım sitemizin amacına uygun değil ...

Bumin Keykubat

Aktif Üye
Böyle bir bölümün açılması at hırsızlarını, tokatçıları, fırsatçıları mıknatıs gibi çekecektir
Dedektör almak isteyenler bu siteden gönül rahatlığıyla uygun fiyata dedektör alabilecekler. Dedektörlerini satmak isteyenler de makül fiyatlardan dedektörlerini kolaylıkla satabilecekler. Bu sitede ikinci el dedektör pazarı platformu açılırsa dedektör satmak isteyenler ve dedektör almak isteyenler için kolaylık sağlanacak.
ÖRNEK:
Dedektörlerini satmak isteyenler bu sitede ayrı platform'da reklam verebilecek. Bu ikinci el dedektörler site yönetimi tarafından incelenip satın alınacak ve bakım gerekiyorsa gerekli bakımlarını yapacak. Yine bu sitede ayrı bir platform'da dedektör fiyatının üzerine %5 %10 kazanç eklenerek site yönetimi tarafından satışa çıkartılacak. Böylece site yönetimi her dedektörden %5 yada en fazla %10 kazanç elde edebilecek. Böylece ihtiyaç sahipleri dedektör cihazlarını gönül rahatlığı ile bu siteden uygun fiyatlara albilecek ve normal fiyatlardan kolaylıkla dedektörlerini satabilecekler. BURADA DEDEKTÖR ALAN DA, DEDEKTÖR SATAN DA, SİTE YÖNETİMİ DE FAYDALANACAK. EYİİ Mİ ? :dddd
Kusura bakmayın; yazdığınız bana hiç mantıklı gelmedi. Hatta mantık dışı geldi desem doğrudur.
Siz ticari bir sistemden bahsediyorsunuz, oysa burası bir bilgi paylaşımı ve fikir alışverişi meydanı.

Sizin önerimizde oluşan en küçük aksaklıklarda insanların birbirine olmadık ithamlarda bulunması çok muhtemeldir. İş çığırından çıkar. Hani sırf bu amaçla bile forum/internet sayfası açsanız başınız ağrıdan kurtulmaz.

Öte yandan biliyor olmanız gerekir; bu piyasanın %80'i çakallardan oluşur. Umut tacirleri, sahtekarlar, vs vs..
Bu tipleri foruma ve sayfaya tam anlamı ile çekmenin hiç anlamı yok. Zaten ara sıra yokluyorlar.

Alım-satım mevcutta yasak, lakin bence de kesinlikle aksi bir uygulama başlatılmamalı.
Ne bu gün ne de yarın...

saftilki

Moderatör
Moderatör
T.E forumda var bu bit pazarı hiç bir sıkıntı yok benim bildiğim, ben ordan cihaz alıp sattım, kurallar açık, kabaca tabir edersek öpülen öpüldüğü ile kalır forumu kimse mesul tutamazki,
Bumin Keykubat ın demesi gibi çakallar üşüşür buda doğru, ama olmadığı biyer yokki zaten,
olumsuz bir yönü olur, oda ağzı yanan yöneticilerin başına üşüşür, şikayet şikayet stemler olur, kuralları doğru okumadan girdim bölüme demezler,
neyse açılmazsada çokta önemli değil. no problem,

ayyldz

Yeni Üye
Bunun için sitenin 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı izni alması gerekir.

Kısaca burada dönen ticaret kullanıcıyı bağlar gibi bir durum.

Belki izni vardır tabi ona bakmadim :)

Karabulut

Operatör
Alım satım işinden hiç haz etmem param olsada olmasada birdefa yaptın adam 50 liralık ürün alacak kılı kırk yarıyor yok şöyle yok böyle Dedim bundan sonra kurban ederim Elimde kalanlarıda kendim kullandım 🙂

Mnoktaanokta

Member
pandemi döneminde işten ayrılınca hem kafa dağıtmak hem de zaman geçirmek icin minelab equinox 800 almistim. Sokaga cikma yasaklari bilmem bayram seyran derken acikcasi arazide çok fazla kullanamadım ama köyde bolca test yaptım derinlik vs. 3 5 ufak bişeyler de çıktı. Daha sonra tekrar işe girdim ve dedektörü kullanmak için vaktim olmadı, söylemesi ayıp 8000 tl den satişa koydum cihazı 7500 dediler "olmaz" dedim. Neyse pazarlık yaptık ettik, 7500 ikna oldum "tamam" dedim, "bir düşüneyim" dedi, "peki" dedim. Bir iki gün sonra tekrar yazdı "7000 yaparsan anlaşırız" dedi. "Peki anlaşalım" dedim. Sonra "Abi banka hesabımda 5000 tl var" dedi "7000 i toparlamam biraz zaman alır, istersen 5000 TL ye bugün gelip alayım" dedi. "Gelme güzel kardeşim" dedim. Buna benzer bir kaç tecrübe edindim ve dedim en iyisi sinirimi bozacağıma yanımda kalsın.

Yani anlayacağınız olayın satış kısmı biraz sıkıntılı. Bir de herkeste şu düşünce var: " Eğer dedektörü satışa çıkarmışsa kesin arızalıdır ama Bayiden alırsan hiçbir arızası yoktur".