Öneri istiyorum

BilgiliAnne

Member
Kardeşlerim ben ufak dikkat çekmeyen 1+2 metreyi bilen dedöktör öneriai bekliyorum
Ama fiyatida uygun olacak ama en onemlisi ufak ve dikkat cekmeyen olacak varmi oneriniz ?

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Sizi bu tecrübeyle alıp bir köşeye koyalım. Elinize de 2 m çeken bir dedektör verelim. Bu dedektör 2 m çekse de, öttüğü metalin ne olduğunu bir kere söyleyemeyecek. Aşağıda bir metal var ama demir mi bakır mı altın mı bilemem aç bak diyecek. 2 m açabilecek misiniz? 7-8 m3 toprak ordan oraya kolay çıkmıyor. Ki, dedektörü bile kısa saplı,küçük gövdeli ararken nasıl olacak da 2 m işlem yapacaksınız? Ki bu 2 m deki metalde olmayabilir. Mineralli bir toprağa da ötüyor olabilir dedektör. Bunu ayırt edebilecek tecrübeniz var mı ? Yok.
Gerçekçi düşünün. Tecrübeniz hiç yok. Çekinceleriniz çok. Gizlilik hat safhada. Merak çok.
Siz önce tek tek yapabileceğiniz bir dedektör alacaksınız. Bu dedektör büyük nesnelere 50-60 cm den yakalayabilecek. Küçük tek paraları 30-40 cm den yakalayabilecek. Alacaksınız elinize bir bahçe keseri ve dedektörü, içinizdeki kurdu besleyeceksiniz. Böylelikle tecrübe kazanacaksınız. Emeklemeden olimpiyatlara katılmak isterseniz olmaz. Emeklemeden yürümek demedim. Tay tay durmakta demedim. İstediğinizin direk olimpiyatlara katılmak olduğunu vurguladım. Teşbihte hata olmaz.
Garrett markasının uygun bir modelini araştırın,alın ve serüvene başlayın.

pro

Member
Sizi bu tecrübeyle alıp bir köşeye koyalım. Elinize de 2 m çeken bir dedektör verelim. Bu dedektör 2 m çekse de, öttüğü metalin ne olduğunu bir kere söyleyemeyecek. Aşağıda bir metal var ama demir mi bakır mı altın mı bilemem aç bak diyecek. 2 m açabilecek misiniz? 7-8 m3 toprak ordan oraya kolay çıkmıyor. Ki, dedektörü bile kısa saplı,küçük gövdeli ararken nasıl olacak da 2 m işlem yapacaksınız? Ki bu 2 m deki metalde olmayabilir. Mineralli bir toprağa da ötüyor olabilir dedektör. Bunu ayırt edebilecek tecrübeniz var mı ? Yok.
Gerçekçi düşünün. Tecrübeniz hiç yok. Çekinceleriniz çok. Gizlilik hat safhada. Merak çok.
Siz önce tek tek yapabileceğiniz bir dedektör alacaksınız. Bu dedektör büyük nesnelere 50-60 cm den yakalayabilecek. Küçük tek paraları 30-40 cm den yakalayabilecek. Alacaksınız elinize bir bahçe keseri ve dedektörü, içinizdeki kurdu besleyeceksiniz. Böylelikle tecrübe kazanacaksınız. Emeklemeden olimpiyatlara katılmak isterseniz olmaz. Emeklemeden yürümek demedim. Tay tay durmakta demedim. İstediğinizin direk olimpiyatlara katılmak olduğunu vurguladım. Teşbihte hata olmaz.
Garrett markasının uygun bir modelini araştırın,alın ve serüvene başlayın.

pro

Member
selam arkadaşlar uzun zamandr takip ediyorum her gün bir dedektör muhabeti almış başını gidiyor bu ilk yazışm.bende 2 dedektör aldm 1 rer kere cıktm cöpe attm. 25 max 30 oda zor bir parazit neyse en sonunda özel yaptrdm pulse ayrımlı 4 mt rahat 45 başlıkla 2 m ayrımlı muhteşem bir cihaz ......
cümleten herkese hayırlı nasipler

Smokin

Moderatör
Moderatör
selam arkadaşlar uzun zamandr takip ediyorum her gün bir dedektör muhabeti almış başını gidiyor bu ilk yazışm.bende 2 dedektör aldm 1 rer kere cıktm cöpe attm. 25 max 30 oda zor bir parazit neyse en sonunda özel yaptrdm pulse ayrımlı 4 mt rahat 45 başlıkla 2 m ayrımlı muhteşem bir cihaz ve blututla fotoraf cekiyor vs vs aydın bölgesindeyim merak eden varsa görebilir cihaz simatek aklınızda olsun cümleten herkese hayırlı nasipler
4 metre derinlik 2 metre ayrım
Yapan usta nobeli haketmiş.

jeolog

Co Admin
Co Admin
selam arkadaşlar uzun zamandr takip ediyorum her gün bir dedektör muhabeti almış başını gidiyor bu ilk yazışm.bende 2 dedektör aldm 1 rer kere cıktm cöpe attm. 25 max 30 oda zor bir parazit neyse en sonunda özel yaptrdm pulse ayrımlı 4 mt rahat 45 başlıkla 2 m ayrımlı muhteşem bir cihaz ve blututla fotoraf cekiyor vs vs aydın bölgesindeyim merak eden varsa görebilir cihaz aklınızda olsun cümleten herkese hayırlı nasipler
4 ve 2 metre ayrimli cihaz. Yani cihazi odanin bir ucuna birak, karsi duvara elindeki yuzukle gec ve "ovvv altin yuzuk" diye cihaz seni uyandirsin... olmadi, yalan dolan yazarak ilk mesajinizi heba etmissiniz.

Diliporis

Member
dayim 1984 yilinda almanyadan temelli donus yaptiginda yaninda 1 tanede dedektor getirmisti . bu dedektoru kullanmak icin orada kursa gittiginide soylemisti . zaman icinde dedektorun dahada derin cekebilmesi icin bir kac ilave yaptirmak istedi hatta yeni bir makine yaptirmayi bile denedi ve bunun icin konyaya kadar gitti . neticede hem almanyadan hemde konyadan aldigi bilgi su oldu ; hangi dedektor olursa olsun topragin yapisi itibari ile 90 cm den sonra yani 1 metreye kadar randiman alinacagi 2 . metrede yerin altina tank koy dene dendiki paletleride ustunde olsun denildi. yukarida bir arkadaşın da dedigi gibi bulursan banada soyle yada al .

N@KKoZ

Aktif Üye
Öyle bir cihaz olduğunu bilmeyen arkadaşlar varmış, lorenz5 pulse 2 metreden net ayrım yapıyor , ilgilenen bakabilir. Cihazın satılıp satılmadığını bilmiyorum , ben kendim topluyorum, kullanıyorum

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
selam arkadaşlar uzun zamandr takip ediyorum her gün bir dedektör muhabeti almış başını gidiyor bu ilk yazışm.bende 2 dedektör aldm 1 rer kere cıktm cöpe attm. 25 max 30 oda zor bir parazit neyse en sonunda özel yaptrdm pulse ayrımlı 4 mt rahat 45 başlıkla 2 m ayrımlı muhteşem bir cihaz ......
cümleten herkese hayırlı nasipler
Resmini yuklede bir gorelim kardasim.
100 yillik firmalarin yapamadigi isleri yapan bir cihazi gormek bizi memnun eder.