Ordinaryus Defineciler((en ust level))

melhame

Member
Nokta atışları nasıl oluyor böyle bir yeri bulmak için merak ettim şimdi
Hocam kimse çubukla metal tesbit yöntemini öğretmiyor. Öğreten olsa ufak tefek bizde buluruz da. Şimdi ustalar yazar çubukla ilgili bilgi dolu site. Ben çubuk kullanma bilgilerini değil metal tesbiti nasıl yapılır onu öğrenmek istiyorum. Kimse yazmayınca işte böyle elizabeth elisabeth birbirimize bakar dururuz. Bilgileride kefene sarıp götürecekler.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Hocam kimse çubukla metal tesbit yöntemini öğretmiyor. Öğreten olsa ufak tefek bizde buluruz da. Şimdi ustalar yazar çubukla ilgili bilgi dolu site. Ben çubuk kullanma bilgilerini değil metal tesbiti nasıl yapılır onu öğrenmek istiyorum. Kimse yazmayınca işte böyle elizabeth elisabeth birbirimize bakar dururuz. Bilgileride kefene sarıp götürecekler.
soru soran herkese cevap yazılıyor, bilenler yazıyor ustam, ağlamayana meme yok, aliminyum bir çubuk al, , 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm. kalınlık hepsi olabilir ve 1 metre boyunda olsun, ortadan keselim 50 cm. 50 cm. ve 12 cm. her ikisini ölçüp ordan 90 derece bükelim, işte çubuk hazır ustam, maliyeti 10 tl yi geçmez, sen boş ver kundak falan en stabil sistem bu, sonra bu çubuğu eline al köprü, bodrum altta olan bir yer veya en garantilisi git birmezar üzerinde test et boşlyk da nasıl hareketler yapıyor, burdanartık denemeyanılma yoluyla boşluk işini halledersin, metal tespiti için yine aynı çubuk elde iken sağ avuç içine paslanmaz çelik malzeme al,(ben bunu saat kordonu parçası olarak yaptım, mıknatıs tutmayan çelik olacak) sonra arazide gez dolaş gittiği yerde mutlaka metal vardır, teyitini de şu şekilde yap mutlaka, yanında kurşun bulunsun mesela çarpı yaptı bir yere gitti, sonra sağ çubuk ucuna kurşun sür biraz ve tekrar bak yine aynı noktaysa metal var demektir, bütün metaller için geçerli bu kolay gelsin başarılar kardeş, yani çubuk işinde kendini test etmek çok önemli, pes etmek yok egzersizlere devam ederseniz zamanla daha iyi çalıştığını göreceksiniz, amabildiğin bir yerde testçok önemli

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sıradan bir mezar tespit şekli ile..
Sendemi burutus...h
Bize ilkokulda ogretilen tarihin 10 tık ustunu bilen yabanci arkeolarin buyuk firmalar ve nufuzlu kisilerin kurdugu konsersiyumlar ile bulunuyir tum buyuk defineler ....cunku ellerinde tum dinler toplumlar nedeniyetler tarihinin yerlesim bilgileri var

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Şu aralar böyle paylaşımlar yapmayın. Beni gaza getirmeyin. Zaten evde sıkıntıdan patlıyoruz. Salonda çubuklarla oynarken çarpı yapmasın diye hanımda bı yandan dua ediyor. Biliyor kazma kürek salonun zeminine dalacam.????
Orrtama uygun super espri olmus begendim

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Palavra sıkmışlar ustam. Bi kaç saatte delinir o çerçeve.Ordaki en büyük işçilik nokta atışı girişi tespit etmek. Nerden biliyosun dersen, inşaat sektöründe iş yapıyorum. Yarım akıllı bir mühendisin projeyi okuyamayak çok kez kapı pence gibi yerlere kalıp koydurmatan beton atmışlığı oluyor. İçi demir donatılı betonları devamlı kesip biçip işlem yapılmakta. Bunların bahsettiği gibi tonlarca suyla değil bi kaç bidon suyla çözüyorlar kalınlığa gö re. Süreside ona keza. Bir işçi bir günde bunun gibi birden fazla pencere açar. Ayrıca bu yüksek teknolojili malzeme dediği kartotu bi kaç yüz liraya günlük kiralayabilirsiniz. İsterseniz başında kullanacak adamı da gönderiyorlar. Kullanımıda çok basittir. 1 tane dübelle sabitleyip starta basıyorsun, suyun gidip gitmediğini kontrol ediyosun oldu bitti işte.

Ben anlamam usta karot ne su harcar vs.Yanlız oraya ulaşmak için yüzlerce mermer blok taşları kesip içlerinden geçtiklerini biliyorum.2 tane 3 tane blok taş delinmedi orada.

Bölgedeki soygunun anatomisi haberdeki şekilde farklı sitelerde en ufak ayrıntısına kadar profesörler tarafından liste halinde yazılmış yalanmı doğrumu bilemem.2 metre kalınlığındaki mermer duvarların parça parça delinerek blok halinde yerlerinden çıkarılıp geçiş yeri olarak kullanıldığını bilgisi var.Tabi bu suyun hepsi belki karot için kullanılmamış olabilir 3 yıllık bir çalışmadan bahsediyoruz.Kaya mezar açılmadı usta orada.O mezarın çevresinde koridorlarında ana duvar harici arkalarında devasa blok taşlar var koruyucu kılıfı görevi vardır.

Dediğiniz gibi 1 bidon su ile orada bu iş olsaydı duvarlardaki, mezar odasındaki ve koridorlardaki muazzam desenler zarar görmezdi.Yükseklik 1.80 diyelim farazi, nasıl bir su geldiyse o duvarlara tüm desenler hepsi deforme olmuş.​

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Sendemi burutus...h
Bize ilkokulda ogretilen tarihin 10 tık ustunu bilen yabanci arkeolarin buyuk firmalar ve nufuzlu kisilerin kurdugu konsersiyumlar ile bulunuyir tum buyuk defineler ....cunku ellerinde tum dinler toplumlar nedeniyetler tarihinin yerlesim bilgileri var
Teorik olarak öyle.
Pratikte sıradan :)

melhame

Member
soru soran herkese cevap yazılıyor, bilenler yazıyor ustam, ağlamayana meme yok, aliminyum bir çubuk al, , 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm. kalınlık hepsi olabilir ve 1 metre boyunda olsun, ortadan keselim 50 cm. 50 cm. ve 12 cm. her ikisini ölçüp ordan 90 derece bükelim, işte çubuk hazır ustam, maliyeti 10 tl yi geçmez, sen boş ver kundak falan en stabil sistem bu, sonra bu çubuğu eline al köprü, bodrum altta olan bir yer veya en garantilisi git birmezar üzerinde test et boşlyk da nasıl hareketler yapıyor, burdanartık denemeyanılma yoluyla boşluk işini halledersin, metal tespiti için yine aynı çubuk elde iken sağ avuç içine paslanmaz çelik malzeme al,(ben bunu saat kordonu parçası olarak yaptım, mıknatıs tutmayan çelik olacak) sonra arazide gez dolaş gittiği yerde mutlaka metal vardır, teyitini de şu şekilde yap mutlaka, yanında kurşun bulunsun mesela çarpı yaptı bir yere gitti, sonra sağ çubuk ucuna kurşun sür biraz ve tekrar bak yine aynı noktaysa metal var demektir, bütün metaller için geçerli bu kolay gelsin başarılar kardeş, yani çubuk işinde kendini test etmek çok önemli, pes etmek yok egzersizlere devam ederseniz zamanla daha iyi çalıştığını göreceksiniz, amabildiğin bir yerde testçok önemli
Hay maaşallah hocam. Devam etsen gari başlamışken