Oturak taşı ve yanındaki 4 murc

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Recepdistek....

Sevgili kardeşim şimdi beni iyi dinle iyi anlaşalım.

Bu attığın resimdeki asartepe dediğin yerde işaretlemiş olduğun yerler senin bu işaretlerin olduğu yerler her halde. Şimdi önce bana bunların hangisinin oymalı kayaya hangisinin kanallı kaya veya haçlı kaya onları bir göster yardımcı olalım

Recepdistek

Member
Recepdistek....

Sevgili kardeşim şimdi beni iyi dinle iyi anlaşalım.

Bu attığın resimdeki asartepe dediğin yerde işaretlemiş olduğun yerler senin bu işaretlerin olduğu yerler her halde. Şimdi önce bana bunların hangisinin oymalı kayaya hangisinin kanallı kaya veya haçlı kaya onları bir göster yardımcı olalım
Ustam dogru anladıysam büyük resim soyleEkli dosyayı görüntüle 218727

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Recepdistekiii

Bak şimdi sevgili kardeşim o kanallı kayanın aşağı derey doğru tarafında iyi araştır .

Üç tane daha mezar var ve muhakkak işaretleri vardır üçüde aynı çizgide sıralı.
Yukarıdaki oyma ve haçlara gelir isek senin işin burada daha uzun sürer . Bence bu tepe önemli şeyler barındırıyor. O oymanın mezarı da orada yakın onu iyi bir çubukçu bulur . Dediğine göre bak yukarıda kalede varmış sağlam bir çubukçu bul ve bu alanı iyice tarayın. o sağ tarafta kalan sergen kayalarada dikkat. Ve burada bir mağara olacak . o kanalın baktığı yönlerde ama allta dereye yada yukarıdaki kayalarda dikkat et kapatılmış olabilir

Recepdistek

Member
Ustam Allah razı olsun. Mağaradan bahsediliyor birkaç yıl önce ağzını açmak için uğraşmışlar büyük bir çalışma yapmışlar çok fazla çöküntü olunca bırakmışlar . Bende dereye doğru araştırmayı sürdüreceğim anlaşılan.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ustam Allah razı olsun. Mağaradan bahsediliyor birkaç yıl önce ağzını açmak için uğraşmışlar büyük bir çalışma yapmışlar çok fazla çöküntü olunca bırakmışlar . Bende dereye doğru araştırmayı sürdüreceğim anlaşılan.
Sizden de allah razı olsun sevgili kardeşim. Elimizden geldiğince dilimiz döndüğünce yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bak mademki mağarayı açmaya çalışmışlar ve tehlikeli aman kardeşim tehlikeli yerlerden uzak durun. Hani bir haç varya belli belirsiz senin resimlerinde o bazen tehlikeyide simgeler şayet etrafında daire var ise. Sana bir şey daha söyleyeyim bu açmaya çalıştıkları mağaranın yerini biliyormusun. Biliyorsan tekrar gittiğinde orayı bir resimleyebilir isen bakalım ne gibi bir yer imiş. Şayet bilmiyor isen ve öğrenir isen o kapalı mağara gibi yerin üst kısımlarına bir bak bakalım dikkatini çeken bir havalandırma deliği veya bir kapama kaya gibi yani say bir yerde say kayaların üstünde boşta duran bir kaya bu tür şeyler bak

Recepdistek

Member
Tamam ustam muhakkak arayacağım bulunca tekrar sizi rahatsız ederim

Recepdistek

Member
Sizden de allah razı olsun sevgili kardeşim. Elimizden geldiğince dilimiz döndüğünce yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bak mademki mağarayı açmaya çalışmışlar ve tehlikeli aman kardeşim tehlikeli yerlerden uzak durun. Hani bir haç varya belli belirsiz senin resimlerinde o bazen tehlikeyide simgeler şayet etrafında daire var ise. Sana bir şey daha söyleyeyim bu açmaya çalıştıkları mağaranın yerini biliyormusun. Biliyorsan tekrar gittiğinde orayı bir resimleyebilir isen bakalım ne gibi bir yer imiş. Şayet bilmiyor isen ve öğrenir isen o kapalı mağara gibi yerin üst kısımlarına bir bak bakalım dikkatini çeken bir havalandırma deliği veya bir kapama kaya gibi yani say bir yerde say kayaların üstünde boşta duran bir kaya bu tür şeyler bak
Ustam burasi için engin bilgilerinize minnettarım birde bu karşı tarafta bir kaç taş bulduk biri yer altı sunağı imiş ama birini soramadım işaretini değilmiş diye binada.bir göz atar misiniz birşey anlatiyormu diyeEkli dosyayı görüntüle 218761Ekli dosyayı görüntüle 218762Ekli dosyayı görüntüle 218763Ekli dosyayı görüntüle 218764

Ares-xl

Aktif Üye
Çatallı kanal sana yön vermiş tepeden aşağıya indiğinde okiye ayrılan dere diyor .tepenin eteklerinde mezarlar

Recepdistek

Member
Teşekkürler Ares ustam bakalım muhakkak biri olmasa biri olacak kafaya koydum bu gizem çözme işi sardı beni. Tabi bunda sizlerin ve bu değerli formun katkıları çok büyük.