Oturmuş deve

sanal defineci

Bilgili Üye
evet doğru.ancak oturan deve illa defineye delildir diyemiyoruz..bazen bölge işareti olabiliyor...bazen kervan yolunu belirttiği de oluyor..bi nevi yol tabelası gibi...fakat definesi konusunda pek çok spekülasyon vardır...ben şahsen deve işaretinden her hangi bir para ve ya kıymetli eser bulanı duymadım,görmedim...

aykesdan

Member
Merhabalar, eğer işaret sonradan yanıltma amacıyla yapılmamışsa ve bunu bölgeyi bilmeden, emareleri yakından incelemeden bilemem ancak işareti sizde kendinizce denetleyebilirsiniz.

Deve işareti ekseri olarak uçurum kenarlarına ve dik yamaçlara yapılır. Bu işaret eski bir yol kenarında ise ticaret yolunu simgeleyebilir. Deve işaretinin arka tarafına doğru max. 500 metre civarında girişi ağaçla vs. gizlenmiş bir mağara veya kapak olabilir ön tarafında ise bölgenin eski dükkanlarının harabeleri olması mümkündür. Her iki yerine dedektörle kontrol edin, mağarada yada kapakta basit bir tuzak olabiliyor dikkat ediniz. İyi çalışmalar dilerim.

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Baktığı alanın önünden başlayarak fotoğraflayıp yükleyin. Rastgele

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
tahminin doğrudur kardeşim,çevreyi yakınlarını ve baktığı yönü ve çevresini fotoğraflarsan bişiler yakalanabilir

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Direği dikmişler, daha napsınlar😁

Deve değil. İlişki esnasındaki 2 insan.. isaretledigim yer çalışma alanın. Yalnız Kaya'nın kendisine sadık kal. Etrafını gez muhahakkak yardımcı işaret,kanal vs vardır. Fotolarını atarsan devam ederiz

Ekli dosyalar

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Oturmuş deve işaretine benzettim ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum.
Eğer bu işaret oturmuş deve ise fikir verebilir misiniz?
Değerli ustam DEVE değildir ancak hakim bir tepe olup etrafını kontrol etmekte fayda var.
Sakın burada dedektör kullanma yüksek gelirim var yoksa Allah muhafaza yanarsın.
IMG-20231201-WA0000.jpg

İsaretledigim alan da Kaya'nın toprakla birleştiği yeri 30/40 cm kadar kontrol ettin mi ? Muhakkak traslanmis ya da çıkıntıları kısa ters U şeklinde bir yer olmalı. Olmayabilir de fakat yoksa bile kayalarda işaret olmalı. Sakin kafayla zamana takilmadan izle bakalım. Üstune çıkmayı unutma.