Oyma balık ve insan yüzü

hasandenizli

Yeni Üye
Merhabalar, bugün dikkatimi çeken 2 tane işaret gördüm. Bir tanesi kayaya oyulmuş balık işareti. Balık olduğu tartışmasız çok net. Kafa kısmı biraz daha derin. 15 cm civarlarında balığın uzunluğu , kafasının baktığı yerde yığılmış büyük kaya parçaları ve kayalar var. Balığın olduğu kayanın arka sağ çaprazında büyük insan kafası var, gözleri taşlara bakıyor. Yer Denizli. Nedir ne değildir bilgisi olan arkadaşlardan yardımları bekliyorum.

The King1

Member
Resim olaydi iyiydi. Etrafta dere veya su kaynagi pinar olmasi lazim. Insan kafasi kabartmaysa sanduka mezar veya iscilige gore lahitin var olduguna isaret eder resim olsa net birsey soylerdik. Baligin uzerinde pul varmi. Kuyrugu tammi

hasandenizli

Yeni Üye
Balık kabartma değil oyma, yani pul falan yok. Alt kuyruğu tam değil yarım. Telefonsuz çıkmıştım foto işi iyi olmadı...

Turko

Uzman
Yapma Hasan yapma Hasannnnn benim 103 yaşında ebem yatarken bile telefonu yeleğin cebine koyup uyuyor ayırma telefonu yanından çek fotoğrafı gel, bence balık yoktur oyuk çatlak doğal dır ama sen gene çek gel bakalım belki balık tır .