Oyma göz

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli kardeşim, çok sevdiğim değer verdiğim iş arkadaşım ve büyüğümüz üstad Ramazan abi ile senin konuyu inceledik ve şu kanıya vardık. Yakın ve detaylı resimler lazım. İşaretlediğim noktalara iyi bak. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 138857

efsanebilardo

Yeni Üye
toyalp usta

Teşekkürler bir an önce oralardan resim alacağım.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Gittiğinde gözlerin bulunduğu yerin üstünü ve yanlarını ıslatarak tekrar resimle.
Ustam iyi görmüş, oradaki işaretler silinmiş. bir umut ıslanınca belki izdüşümünden birşeyler anlaşılabilinir.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Kardeşim bilgisayardan tekrar baktım ve birden çok mezar olduğunu düşünüyorum. Ayrıca üst kayadaki yazı açık ve net görünür şekilde. Lakin kayaları çok nazik temizle yazılar silinmesin. 3 adet suret var bir tane küpe benzer bir işaret var (en sağda) Bir tane X var ki son nokta benim kanaatimce. Yanında bir keser veya tahta tokmak götür keserin sapı ile ya da tahta tokmakla X'in çevresine tıkla bakalım boşluk varmı? Diğer kayalara da aynı şekilde vur boşluk olan yerleri not al. X var suretler var işaretler var yazı var inşallah emeğin boşa gitmez bunca emareden sonra. Bölgeye en yakın zamanda git ve güzel bir resimleme yap. uzaktan yakından her işareti ve çevresini yukarıyı aşağıyı ayrı ayrı resimle çekebildiğin kadar resim çek ve yüklerken her resmin arasında iki kere ENTER tuşuna bas yapışık yüklenmesin :) Sanırım çok yazdım ama emin ol senin iyiliğin için. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 138893

jeolog

Co Admin
Co Admin
Kırmızı lazer kalemler vardır, uygundur fiyatları, 1 tane alıp her göz deliğinden bir bakın bakalım nereyi görüyor, aşağı yukarı bir alan belirir işte o alan Toyalp ustamın belirttiği yerlerden tam olarak hangisine denk geliyorsa orayı daha detaylı inceleyebilirsin. Kolay gelsin.

ragıp

Uzman
mavikorku hocam gözün içindeki ve yanındaki oyma bizim matkap ile etrafında deneme yaptığımız delikler 1 metre delik açtık. teşekkürler
poseidon2023 hocam hatırladığım yok tavanda işaret.

ragıp hocam kaşısında gördüğün o kayada göz şeklinde gölge var sadece öğlen saatlerinde görünnen ve orası işlenmiş oyulmuş şekilde kayanın diğer yerlerinden farklı.

ilginize teşekkürler tekrar cevaplarınızı bekliyorum

bak işte bu güzel
dostum, o bahsettiğini görmek isterim
zamanını kollayıp işaretin belirgin hali ve evvelinde iki poz.

ivedi olursa makbule geçer

selametle

Pscyhe

Engellendi
Tahminimce aranacak yer karsi kayalik..ordaki isaretler ve emarelerde bunu kanitliyor..o kayalik iyice incelenip bosluk tespiti yapilmali.guzel.mezarlar olduguna eminim..kapali magara girisi olma ihtimali cok fazla..

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.A.DEĞERLİ KARDEŞİM efsanebilardo
HOŞGELDİNİZ MANGAL KÖMÜRÜ UH HALİEN GETİR SUYUN İÇİNE KOY O SUYU İŞARETİN ÜZERİNE DÖK KURU BİR BEZLE HAFİF BİR ŞEKŞLDE SİL ÇATLAKLARDA KALAN KALSIN KÖMÜR FOSFOR İÇERDİĞİ İÇİN GİZLİ ŞİFRELERİ ORTAYA ÇIKARIRIR.

SAYGILAR VE SEVGİLER.

ÖMER HATTAB

Editör
Gözlerin baktığı yönde yığma tümsek varsa boşluk testi yapın.

A-R-E-S

Member
1.gozun ustunde kubbe gibi yanndada asa seklinde bir sekil var asinmis yada cok derin islenmediginden hafif silinmis.islatip cekerseniz sizde net goreceksiniz.
2.gozun baktigi kayadan bosluk aldininzmi?

A-R-E-S

Member
Gozun baktigi kayada mahzen olmali .ve bu 'öldürülmüs' biri .yuksek ihtimalle .