Oymalar

Ares-xl

Aktif Üye
Yığma taş toprak yığmaya göre daha zordur .Daha modern dönemdir .
Toprak temiz iş tüneli bul yeter ki

ekselans38

Yeni Üye
O kayanın üzerini arazinin haritası gibi düşünebilirsin. Oymalar arasndaki mesafe boşuna ikisi yanyana biri uzağa yapılmamıştır.
Toprakla buluşan oymaya gelince sen orada bir boşluk bak derim..Çok fazla kesim izleri var o taşlar boşa kesilmemiş,oda mezarların olabilir.Çoguda tümülüs için kesilmiştir .
Tümülüs seneni alır .Buna hazırmısın
Bısene surermı ? ustam.okadar zormu

Ares-xl

Aktif Üye
Tumulus konusunda tecrumbem yok .Bu sitede tumulus.acan.birileri.varmidir?sanmam .varsa sana yardimci olsunlar insallah ..
Ama zor dedigim gibi .bi 5 6 metre kazmak var birde cokuntu riski olan bir dagin icine girisi bulup (giris bulma kismida var) kazasiz belasiz odaya tuzaklara ragmen ulasmak var ...

ekselans38

Yeni Üye
Tumulus konusunda tecrumbem yok .Bu sitede tumulus.acan.birileri.varmidir?sanmam .varsa sana yardimci olsunlar insallah ..
Ama zor dedigim gibi .bi 5 6 metre kazmak var birde cokuntu riski olan bir dagin icine girisi bulup (giris bulma kismida var) kazasiz belasiz odaya tuzaklara ragmen ulasmak var ...
Eyvallah ustam.ya nasip
dyelim

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Dıger yonden yok ustam.aslında etrafını dolastım alt kenarlarda 50ye 30gıbı aynı ayarda kesme taslarla orülüydü.diger oymaların oldugu kayalıkları inceleyip geleyim burayı detaylıca ınceleyım dedım ama bı tel geldı acıl donmek zorunda kaldım yarım kaldı.oymalarla mesafesı 150mtre ustam
bu konu önemli
tümülüslerin ortak özelliklerindendir taş duvar

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Valla ustam eksı 40 olsa yine gıderım yeterkı bi ışık versın bi göz kırpsın
Gidersinde sevgili kardeşim sen benim dediğimi anlayamamışsın .
Sen ancak oralarda gezi yaparsın onlar bizim boyumuzu aşar biz oralarda boğuluruz.
Belki şimdi anlamışsındır ne demek istediğimi

ekselans38

Yeni Üye
Gidersinde sevgili kardeşim sen benim dediğimi anlayamamışsın .
Sen ancak oralarda gezi yaparsın onlar bizim boyumuzu aşar biz oralarda boğuluruz.
Belki şimdi anlamışsındır ne demek istediğimi
Anladım ustam herseyın hayırlısı olsun

-ATLAS-

Member
tümülüs dediğin yerin etrafı işmakineleriyle düzlenip tarla falanmı olmuş öyle görünüyorda ... kilisenin yerini biliyormusun işaretin kiliseyi kapatılmış kuyuyu kuyudan kilise mahsenine inişi bunun haricinde ayrı bir yığmanında zemin altı odaya tünelle geçişinden bahsediyor ama anlaşılan bölge tahribatlı

ekselans38

Yeni Üye
tümülüs dediğin yerin etrafı işmakineleriyle düzlenip tarla falanmı olmuş öyle görünüyorda ... kilisenin yerini biliyormusun işaretin kiliseyi kapatılmış kuyuyu kuyudan kilise mahsenine inişi bunun haricinde ayrı bir yığmanında zemin altı odaya tünelle geçişinden bahsediyor ama anlaşılan bölge tahribatlı
Dogu ve kuzey yonu tarla guney tarafı uçurum.kuzey batıdada yanında bıtısık kucukbı yıgma daha var.kayadakı oymalar tumuluslemı alakalı? dıyosun ustam