ÖZEL Olarak Eşkiya Harita - Yazılanlar Çözülür...

sevdalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Peki kars civarında melisa diye bir yerleşim veya prenses ile ilgili bilgin varmı acaba

yuans

Aktif Üye
Peki kars civarında melisa diye bir yerleşim veya prenses ile ilgili bilgin varmı acaba
Yazılanları paylaşırsanız daha net bilgi veririm kardeşim. Eski zaman yazılanları çözerim. İşlenmiş, oynanmış ya da konuşulmuşları değil.

Theseus

Member
Beyler açıklamasını hemen yapayım..

2 Harita farklı,
Küçük harita da 3 nokta var. Ama 2 si önemli noktalar.
1912 yılında Osmanlı Donanmasından ait olan bir gemi Akdeniz kıyısına 45 Metre kala duruyor. Kıyıdan 189 Metre Kuzeye doğru ilerlemesi sonucunda Toplu Mezarın oldukları yere bırakılıyor.
7 Adet işaret bırakılmıştır etrafına. Osmanlı donanmasında o tarihlerde sadece 2 gemi var orada.
Şimdi Tam net noktayı istiyor musun kardeşim? Antalya 'da bulunan birisini yönlendir söyleyeyim. Gidip bakacaksa eğer.

Yorumunuzu ilgili konunun altına yaparsanız konu daha güzel devam eder ve yorum yapabileceğiniz yeni fotolar da eklenir.
Buyrun buraya yazın yorumunuzu lütfen : http://www.definesohbeti.com/showthread.php/23909-Harita-Çözüm-için-yardımlarınızı-bekliyorum/page3

yuans

Aktif Üye
Dediğiniz yere yazdım kardeşim.. Bende birilerinin geçmiş ile ilgili yazılar ya da harita bekliyorum.. Sallama harita yada söylentilere lütfen gelmeyin..

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
fatih hocam, bu yer bitliste değil mi?- yanılıyor olabilirim ama -

Geçen hafta da bir yeni bir üye paylaştı bu haritayı sitemizde. Bu ara çok ilgi çekiyor anlaşılan. Ona da sol tepedeki altı mahzen yalancı mezarı söylemiştim.
burdakı yazı cok kotu yazılmış cozemedım okuyabılen varmı