para şeklinde kiremitler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bengeldim

Yeni Üye
b3eac208-8a12-4fe7-bc31-75450cec0501.jpg

s.a arkadaşlar. bir tümülüs çalışmasında bunlar çıkıyor . para şeklinde kiremitler. deneyimi bilgisi olan varmi . tşkler

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 302906

s.a arkadaşlar. bir tümülüs çalışmasında bunlar çıkıyor . para şeklinde kiremitler. deneyimi bilgisi olan varmi . tşkler
Hoş geldin.
Bu “tümülüs” çalışmasının hangi aşamasındasınız? Bilgi verir misin? Ona göre hangi katmandasın? Gerçekten bir tümülüs mü çalışıyorsun? Hangi medeniyete ait bir yapı onu konuşalım.

bengeldim

Yeni Üye
kusra bakmayin yeni geldim :D balık tutmaya gitmiştim :D bizim arkadaşlar pek bilgileri yok ama malum umut ekmektir aştır :D pek anlamiyorlar tepeden direk girmişler yüzeye az kalmiş söylediklerine göre yuzeye 1,5 - 2 mt kala bunlar çıkmış ben daha önce böyle bir şey görmedim . ölçüsü zaten belli . çalışma alanının resimlerini istedim gelirse direk yüklerim

bengeldim

Yeni Üye
Yok ben su şişesi kapağı gibi düşündüm.Daralan bir meyili varsa olabilir diye.
benim düşündüğüm bu yönde ama su şişesi olarak değilde eski küçük küpler falan vardi onlar için kullanilmiş olabilirmi acaba . ilginiz için tşk ederim . saygılar

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
benim düşündüğüm bu yönde ama su şişesi olarak değilde eski küçük küpler falan vardi onlar için kullanilmiş olabilirmi acaba . ilginiz için tşk ederim . saygılar
Kaç zamandır sürüyormuş bu arkadaşların çalışması?

bengeldim

Yeni Üye
2. 3. gün ama tam gün çalımıyorlar yani yapabildiklerince

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
2. 3. gün ama tam gün çalımıyorlar yani yapabildiklerince
3 gün çalışacaksın, “tümülüs” e tepesinden ineceksin😂 yok öyle bir tümülüs ustam.
En az 17-20 m. Lik yükseklikten söz edilir tümülüs diyebilmemiz için. Daha önce de yazdım, höyük ile karıştırılır diye. Muhtemelen höyük çalışıyor onlar.

bengeldim

Yeni Üye
duruma göre hala yarım . bilgin için tşk ama senin bahsettiğin tümülüsün 4/1 kadar büyüklükte olanlarda var. iç anadoluda örneği çoktur. höyükte olabilir tabi :D 3 m aldilarsa geride bi 3- 4 metresi daha vardir yada onlarin söylediğinden fazlasi vardir görmeden birşey diyemiyorum kesin olarak. biz konuyu dağıtmadan resme odaklansak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...