Pirinç Çubuk Kullanımı Hakkında

freeman

Yeni Üye
Arkadaşlar kendi çubuğumu yapma kararı aldım.Ve resimdeki gibi birşey yaptım rogar kuyusunda vs kapanıyor.Bazı zemindede kapanıyor bazen yön veriyör vs.Ama ben bunun magnezYumamı döndüğünü,metalemi döndüğünü,boşluğamı döndüğünü veya suyamı döndüğünü nasıl anlarım.Bir başka konuda bentonit diatomit ve çalıştığın bölgeden 70 cm kazıp çıkan toprak felan deniliyor.2 tane çubuk yapacam boşluk olayını çözdüm birde sadece gümüşe sarıkıza felan dönen birşey lazım.Nasıl yapılır fikri olan varmı birde bu meretlerin sapını neyden yapmam lazım.
Ekli dosyayı görüntüle 113083

bermina

Aktif Üye
Yaltigin cubuk pirinc sanirim. Cubuklar ilk bosluga ve minerale giderler..metal cekimini uzaklardan alamazsin. Boslukta aldigin tepki ice kaoanma.seklinde. kapanip acildigi mesafe bosluk alanini verir sana. Boslugun sinirini cizdikten sonra sinirlar icinde her noktayi cubuklarla gez. Degerli metal varsa cubuklar hizla acilip kapanir. Metale ne tepki aldigini yine bosluga baktigin gibi tek tek deneyeceksi n. Ciplak.elle tutmaya alistir.kendini daha sonra cok faydasini goreceksin. Cubugun aldigi sinyale verdigi tepkiyi cok iyi anlarsin. Ssdece bosluga yada sade metale giden cubuk yapman icin 20 yil kadar cubuk kullanman gerek. Henuz oyle bir cubuk yapan olmadi ama basariyi yuksek oranda yakalayanda var.

freeman

Yeni Üye
Aynen çubuklar pirinç.Kapanıp açıldığı mesafe derken ilk kapandığı andan itibaren devam edip açıldığı yere kadar mesafeden bahsediyorsunuz herhalde.Hızlı hızlı açılıp kapanma durumunu tam anlamadım.genelde kaya mezarı veya toprak altı boşluk için yeterlimidir ustam.Değerlisini kazarakda bakabilirim

bermina

Aktif Üye
Diyelim cubuklari tuttugunda ikisi birden saga dondu. Ssga dogru ilerle cubuklari tutarak. Bosluga girerken kapanacaktir. Kaoandigi noktaya bir isaret koy ve yavasca devam et. Boslugun diger sinirina geldiginde cubuklar ilk tutus halini alir. Ilk tutus halini aldigi noktayada isaret koy. Bu iki isaret arasi mezarin boslugudur. Bu boslugu birde yandan gir. Yani dogu bati yonunden bir isaretle sonrada kuzey guney yonuyle isaretle. Isaretledigin bu noktalari daha sonra birlestirireceksin. Elde ettigin sekil dikdortgen yada kare olmali. Daha sonra cizim kenarlarina her yonden yekrar gir ve her girdiginde ayni noktada kapaniyormu dikkat et. Cubuklar bosluk icinde ice kapali bir sekilde olur ve bu sekilde ilerlersen metale denk gelirse acilip kapanir tekrar. Dedigin gibi boslugu bul gerisi kolay. Sansin acik olsun

freeman

Yeni Üye
Çok teşekkürler usta kalhiyu'dan nasıl yapıldığını ögrendim ama o gumus para vs de buluyor o nasıl usta çubukla altın tutunca altıni bulur muhabbetj var birde

bermina

Aktif Üye
Herkez altin buldugunu soyluyor ama ben sag elime ne alirsam onun sinyalini kesiyorum. Millet aksini iddia ediyor. Sag cubugun haznesine mineral koyup ta minerali eleyen insanlar nasil oluyorda sag eline altin alinca altin bulur der anlamis degilim. Sen kendi yaptigin cubuklarla bol bol pratik yap tutmayi ogren. Daha sonra para bul kalhiyu ustanin cubuklarini al. Bir onceki mesajimda ustu kapali bahsettigim usta kalhiyu ustaydi. Benim bildigim en iyi cubuklari bu usta yapar.

freeman

Yeni Üye
aynen sagolsun şu aşamaya kadar yardımcı oldu bana ama bundan sonrasına para konuşuyormuş :) adamda haklı emek var sonuçta şehirin merkezinde yaşıyorum deneme olayı baya sıkıntılı inş adıyamana geçersem deneyecem sürekli

bermina

Aktif Üye
Evde iken metal testi yapabilirsin. Biraz altin biraz gumus bul test et. Sendeki tepkilerini ogren.

Shepman

Yeni Üye
Selamın aleykum herkese ustam ben çok tepkı alamıyorum prinç çubuktan nıye acaba benım ile alakalı bişey mı?