Pulse dedektör önerisi

human

Yeni Üye
Herkese selam
Geçen yıl almış olduğum aka signum VLF sistem dedektorden sonra, biraz daha derin pulse sistem dedektör almak istiyorum.Araştırdığım kadarıyla en iyileri lorenz z1 ve minelab gpx 5000 fakat fiyat olarak biraz tuzlu.Bunlara karşılık Delta pulse,stinger ve Royal pulse üçlüsünün fiyatları gayet makul .
Lorenz z1 veya minelab gpx 5000 in yerini bu üç direktörden biri alabilir mi veya hangisi en yakin.
Kullanımını arazide test etmiş bu konuda tecrübeli ustalardan özellikle bilgi ve tecrübesine güvendiğim kaan ustamdan bi yorum bekliyorum.
Saygılar hürmetler.

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Minelap pulse bir cihaz digildir.
Vlf dir fakat digerlerine gore daha derine iner.
Fakat bu derinlik 2 katı gibi algılanmasın.

Delta Pulse 3S kullanıcısıyım gayet memnunum.
Size tavsiyem Delta nin yeni modeli Nano dur.
Hem makul hemde cok daha iyi bir cihaz.
Başlıkların icine manyetometre yerleştirilmiş yani mıknatıslanma özelligi olan metaller demir ve celigi direk görüyor.
Direk demir ve celigi ayırt edebiliyorsunuz ki bizim işlerin en büyük sıkıntısı bu ve mineraldir.
Ki mineralde de Delta kadar stabil cihaz yok bildigim kadarıyla.

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Bu arada Nanoda şöylesi bir özellik var; hem vlf hem pulse olarak calışabiliyor.
Yani hem döküntü para vs toplayabilirsiniz hemde büyük derin objeleri yakalayabilirsiniz.

Şu ara üretime gecti testlerden sonra.
Arazi sonuclarıda cok iyiymiş bizzat deneyenlerin yorumları var.

human

Yeni Üye
Hititli ustam siteyi sürekli takip ediyorum
Yorumlarını okuyorum .Bende turk yapımı bir cihaz almak istiyorum yalniz geçmişte aci tecrubelerim var bundan dolayı biraz tedirginim açıkçası. Verdiğin bilgiler için tesekkur ediyorum .son olarak tesbit ettiğiniz maksimum derinlik nedir .Saygılar

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Hititli ustam siteyi sürekli takip ediyorum
Yorumlarını okuyorum .Bende turk yapımı bir cihaz almak istiyorum yalniz geçmişte aci tecrubelerim var bundan dolayı biraz tedirginim açıkçası. Verdiğin bilgiler için tesekkur ediyorum .son olarak tesbit ettiğiniz maksimum derinlik nedir .Saygılar

Bende Türk cihazlara asla güvenmem fakat Delta Pulse hakikaten cok başka bir olay.
Makronun jeosonor cihazını gördüm.
Belki inanmazsınız pur kaynayan mineral dolu koca tarlada cubukla tespit ettigim yeri gösterim mineral var dedim.Bu türk yapımı cihazla baktılar aynı derinlikte küp dolusu mal var dediler.KAzıldı ve blok taş cıktı full mineral .)))

Ha vlf cihazlardan noktanın veloxu guzel ama pulse cihazlardan jeosonor tarzı cihazlar mineral dostu ben güvenmiyorum.

Bugünde biryere gittim yine jeosonorla bakılmıs yüzde 90 filan altın demişler.Bomboş emaresiz bi arazi.Baktım bronz vs sikke donuktusu var.Bir yerde de demir dedik yanılmadık.

Delta da ise bizzat deneyimlerim oldugu icin tavsiye ediyorum.
Bircok cihazi kapattırdım yanımda.
Ayrım stabilite harika.
Benim rekorum ve deltanında rekoru sanırım 1.5 mt derinde azap şişi denilen parca benzeri birşey ermişti cogu kısmı.
1.5 mtden yakaladım 60 lık başlıkla.
Çelik nal civisini 40 cmden aldım mesela 38 lik başlıkla.
Cok ufak bir parcaydı ve pulse cihaz bu.

human

Yeni Üye
Hititli ustam ayrım nasıl tecrübeylemi yoksa direk ekranda ayrım yapıyor mu. İzledigim videolarda ayrım yaptığı görülüyor.Sizin tecrübeleriniz bu konuda nasıl.

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Hititli ustam ayrım nasıl tecrübeylemi yoksa direk ekranda ayrım yapıyor mu. İzledigim videolarda ayrım yaptığı görülüyor.Sizin tecrübeleriniz bu konuda nasıl.
Ayrımda benim kendi yöntemim şu ; cihazın ekranında birkaç grafiksel ayrım var.
Demir,paslı demir,çelik ve kola tenekesinde bu grafiklerin hepsi full akıyor.Bunu gördügümde degersiz diyorumki hiç yanılmadım.

İkincisi modlar var cihazda.
Mineral,hassas,normal,sesli ayrım modu.
Sesli ayrım moduna alırsanız cihazı hem ekranda ayrım yapıyor hemde ses olarak.
Şöyle ki ; demir,çelik oldugu cihaz sesi kesiyor ses cıkarmıyor sadece ekranda grafikler akıyor ayrım yaparak.Ses kesilince anlıyorsunki degersiz.
Degerlilerde ise ses kesilmiyor.
Buda ilk baslayanlar icin gayet kolay ve stabil bir ayrım yapabilmek demek.

human

Yeni Üye
Hititli ustam bilgiler için çok tesekkur.
Yazdıklarından hüseyin ustaya bi uğramam gerektiğini anlıyorum.Bende delta pulseyi çok araştırdım yorumlar genellikle olumlu.En önemli özelliği turk yapımı olması ve servis problemi olmaması diye düşünüyorum.
Saygılar hurmetler

burak0202

Engellendi
Stinger 2 al kullandım gayet stabil derinliğinde tatmin edici Türk yapimindan uzak durmani tavsiye ederim bu satten sonra Türklerin yaptığı çatal kasigada guvenmem:S:

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Hititli ustam bilgiler için çok tesekkur.
Yazdıklarından hüseyin ustaya bi uğramam gerektiğini anlıyorum.Bende delta pulseyi çok araştırdım yorumlar genellikle olumlu.En önemli özelliği turk yapımı olması ve servis problemi olmaması diye düşünüyorum.
Saygılar hurmetler

Hüseyin ustaya ugrama şansınız varsa daha ne.
Bizzat gidip yerinde inceleyin.
Nano modelini alın derim.3s de cok iyi ama Nano da cok guzel yenilikler var.

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Stinger 2 al kullandım gayet stabil derinliğinde tatmin edici Türk yapimindan uzak durmani tavsiye ederim bu satten sonra Türklerin yaptığı çatal kasigada guvenmem:S:
Delta Pulse 3S i kullanın fikriniz değişecektir.
Minelabın degerli dedigi paslı demiri celigi bile degersiz olarak ayırabiliyor bu cihaz.
Kullanabilen gayet iyi bilir Delta nın farkını.

human

Yeni Üye
Burak merhaba
Delta pulseyi kullandınmi ,tecrübelerini aktarirmisin teşekkürler.