Resimdeki şaretin çözümü için yardımcı olur musunuz?

DamdaGezer

Yeni Üye
kayadaki çizimin kağıda çizilmiş hali eklenti'de. (sayfaya yan yükleyebildim kusuruma bakmayın lütfen)

Son düzenleme:

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a değerli kardeşim çok acemice yapilmiş sadece köçkün haç görebildim işareti seçemedim sonradan yapılmış gibi eğer orjinal olduğunu eminseniz köçkün haç diyorki uzakta arama ben buradayım.
Saygılar ve sevgiler hayatt en değerli hazine sevgidir.

DamdaGezer

Yeni Üye
Yorumunuz için çok teşekkür ediyoruz. evet çizim orjinal, eminiz, Alttan bir çizgi çizilmiş sadece o çizgi orjinal değil. kayanın üzerindeki çizimin beyaz kağıda çizimi eklenti de, rica etsem o çizime göre yorumlar mısınız? Haçlı kısmın sağ altında X, sağ üstünde XI işaretleri de var.
Anlayışsızlığımı affedin köçkün haç ne demek?
(yerleşke ermenilerin medrese kurup yaşadıkları bir yer ve bir süre sonra sürgün edildikleri bir yer.)
Saygılarımla

DamdaGezer

Yeni Üye
Elinize sağlık. çizime her bakışta bir ayrıntı ortaya çıkıyor. sayenizde bir ayrıntıya daha eriştik.

a_g_x_14

Aktif Üye
ustam şu kayayı uzaktan ve çevresel olarak bi resimleme şanşınız varsa süper olur.büyük bi kayaysa giriş olabilir işaretlere bakarak son nokta işaretleri hepside.ama pekiştirebilmemiz için şu kayayı bi görsek çok daha verimli ve sağlıklı yorumlar çıkacaktır

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
DamdaGezer......

Bu işaretlerin yakınlarında birbiri ile kesişen yol veya patika varmı

DamdaGezer

Yeni Üye
kayıtlı uzak çekim mevcut değil malesef bölgeye gittiğimde çekeyim

DamdaGezer

Yeni Üye
bu işaretin yakınlarında 300 metre kadar aşağısında Ermenilerin eski yerleşkesi varmış. kayalığı mezarlık olarak kullanmışlar. bu işaretin olduğu yer düz ve kayalık bir alan ve köyden yaklaşık 300 metre yüksekte. düzlüğün köye bakan yüzünde mağaralar mevcut, işaretin bulunduğu düzlükte (yakınında olmamakla beraber) mezarlar mevcut. zamanında bu bölgede yaşayan halkın durumu epey iyiymiş.

Son düzenleme: