Resimdeki sikkeler hakkinda bilgi

zorluefe

Aktif Üye
merhaba

arkadaslar resimdeki sikkeler hakkinda bilgisi olan arkadaslar yardimlariniz rica

karakanat

Yeni Üye
K olan en değerlisi. Dedelerimin atalarının ataları zamanında basıldı. İlk bastıran dedem oluyor anlayacağın.
Karakanat ailesinin ilk kanatı ilk karası. O yüzden bastığı paraya K koydu.

sustum:73:

zorluefe

Aktif Üye
k olan en değerlisi. Dedelerimin atalarının ataları zamanında basıldı. Ilk bastıran dedem oluyor anlayacağın.
Karakanat ailesinin ilk kanatı ilk karası. O yüzden bastığı paraya k koydu.

Sustum:73:
boş yapmaya gerek varmi ?

zorluefe

Aktif Üye
bu resimdekilerin tamamı hatay müze müdürlüğüne teslim edilmiştir arkadaşlar :)

KORBEY

Member
bu resimdekilerin tamamı hatay müze müdürlüğüne teslim edilmiştir arkadaşlar :)
Hayirli olsun usta sorun cikmadi verebildiysen en guzelini etmissin hem kendin hem ulkemiz icin. Mahsuru yoksa bicilen degerleride aktarirsan bizlerde kiymetli olan ve kiymetsizler hakkinda bilgilenmis oluruz. Isin gucun rast gele..

zorluefe

Aktif Üye
Hayirli olsun usta sorun cikmadi verebildiysen en guzelini etmissin hem kendin hem ulkemiz icin. Mahsuru yoksa bicilen degerleride aktarirsan bizlerde kiymetli olan ve kiymetsizler hakkinda bilgilenmis oluruz. Isin gucun rast gele..
üstat 4 tanesi roma parasıymış 2 tane birinin parası dedi de hatırlamıyorum gerisi sanırım bizans ama dönemleri farklı, yok sıkıntı çıkmadı,hepsini tutanakla teslim aldılar, incelenecek metali nedir, tarihi nedir,sonra komisyona çıkıyor piyasa fiyatı belirleniyor, sonucu posta ile gönderiyorlar,piyasa fiyatı ne ise ondan teklif veriyorlar ya paranı istiyorsun yada hibe ediyorum diyorsun,

daha komisyonu ve değeri gelmedi, iskenderundan telefonla arayıp randövu üzerine gittik,hareket etmeden önce aradık plakamızı felan istediler trafiğe felan haber veriyorlar bu plakalı kişiler müzeye tarieser getirmektedir,bilgimiz dahilindedir diye, yolda sokakta başımıza bir iş gelmesin diye önlemde aldılar, niye piyasa fiyatı =? kaçakçılığı önlemek için yur dışına karaborsaya gitmesin diye piyasa fiyatından dediler, müdür yardımcısıydı görüştüğümüz kişi bayandı araziye çıkacaktı bizi beklediği için gecikmişti fazlada muhabbet edemeddik,

sonuçları buradan paylaşırım arkadaşlar

birde müze kart veriyor sana :) bizdensin :)

Metehan0770

Aktif Üye
burda değer biçecekleri (tabi eğer olursa) sadece 3 tane sikke var para edecek, onlara da tahminim 15-20 tl yi geçmez.
piyasa fiyatı??? müze??? şevkini kırmak gibi olmasında; yok daha neler.

Kristof34

DogacıyıZ
Basil bunlar ederi yok gibi birşey. Metali bronz neyini inceleyecekler kahkaha

zorluefe

Aktif Üye
burda değer biçecekleri (tabi eğer olursa) sadece 3 tane sikke var para edecek, onlara da tahminim 15-20 tl yi geçmez.
piyasa fiyatı??? müze??? şevkini kırmak gibi olmasında; yok daha neler.
bir beklentimiz yok dostlar fakat bazı kişiler müzeye gitmene gerek yok göm çalı dibine at vs dediler bizde şansımızı denedik devletten uzak olmak iyi değil arkadaşlar, gözden ırak olan gönüldende ırak olurmuş :)

şimdi birşey olsa elimde müzeye ait birseyler var ne yapıyorsun deseler ben müzeviyim :)

zorluefe

Aktif Üye
Basil bunlar ederi yok gibi birşey. Metali bronz neyini inceleyecekler kahkaha
biz her hangi bir beklenti veya servet peşinde değiliz biraz merak biraz ilgi,

ben arazide ne bulursam bulayım farketmez benim 50 bin borcum var kısmet olurmu bilmiyorum ama olurda denk gelirse borcum kapansın yeter :)

Metehan0770

Aktif Üye
bir beklentimiz yok dostlar fakat bazı kişiler müzeye gitmene gerek yok göm çalı dibine at vs dediler bizde şansımızı denedik devletten uzak olmak iyi değil arkadaşlar, gözden ırak olan gönüldende ırak olurmuş :)

şimdi birşey olsa elimde müzeye ait birseyler var ne yapıyorsun deseler ben müzeviyim :)
sevgili dostum (azıcık yandan hemşerim), sen doğrusunu yapmışsın, ama çalı dibine at diyenlere de pek bişey diyemeyiz. Çünkü öyle müzeler ve çalışanları var ki, gittiğine gideceğine insanı pişman eder. bırak oraya malzeme bırakmayı, çıkarken oradan malzeme götürmeye kalkarsın sinirden.