roma mezar işaretimi bilenler?

ed3434

Member
Vatandaşın tecrübesiz ve ekipmansız oluşu bu tip adamlar için gündoğumu anlamına gelmektedir.
Her yere ulaşmamız mümkün olmadığı gibi bunun önüne geçmemizde mümkün olmıyacaktır.
Fakat ne kurtarırsak kardır niyetiyle bizler bıkmadan yazmaya devam ediceğiz.
Bilgisi varsa işaretlere yorum yapabilir fakat "cinci hoca" sıfatıyla yorum yaparsa niyeti aşikar olur.

" Efendim ben hocayım, hoca isen insanlara islamı tebliğ et, islamı anlat, romayı değil "

İşarete gelince mezara delalet etmektedir, bölgede ermeni, rum yaşamışmı?
Ustam bu 3 dikdörtgene parmaklarını sokarak ölçü aldı adım hesabı yaptı yön belirledi ve toprağın 1.5metre aşağısında olduğunu söyledi

ed3434

Member
Birde yazmayı unutmuşum hoca ile ne işiniz var?
Hoca ile bi isim yok açıkçası sadece işaret bilgisi olduğu ve define işleriyle uğraştığı için, işin içindeki birinin akrabası vasıtasıyla çağrılıp yer tespiti yaptı ve tılsım olmadığını roma mezarı olduğunu söyledi

ed3434

Member
Seyyar mı bu net seçilmiyor?
Çevreyi genişçe fotola ayrıca yığma varmı civarda?
Çalıştığınız yer tepelik mi?
Yığma yok ve büyük kayalar olan bir alan degil, çalıştığım yer yüksek fakat tam tepelik bir yer degil asil merakim mezar olan topraktan böyle taşların çıkacağının söylenmesi açıkçası ben sadece kazıyorum bir umut pek bilgim yok yaşım genç sizden yardım almak için buraya anlattım herkese cevaplarından ötürü tesekkurlerimi sunuyorum

The Thing

C*
Süper Moderatör
Hoca ile bi isim yok açıkçası sadece işaret bilgisi olduğu ve define işleriyle uğraştığı için, işin içindeki birinin akrabası vasıtasıyla çağrılıp yer tespiti yaptı ve tılsım olmadığını roma mezarı olduğunu söyledi
Eyvallah bu tip yerlerde tılsım söz konusu olamaz,
hocanın kendisi tılsım olur,
sen çarpılma yeterki.

ed3434

Member
Eyvallah bu tip yerlerde tılsım söz konusu olamaz,
hocanın kendisi tılsım olur,
sen çarpışma yeterki.
Ustam merak ettigim toprağın bu kadar sert olması normal mi ve dikdörtgenler ortalama 2,5cm derinliğinde , mezar toprağın kaç metre aşağısında çıkar ve bu taşlar birşey belli eder mi

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ustam merak ettigim toprağın bu kadar sert olması normal mi ve dikdörtgenler ortalama 2,5cm derinliğinde , mezar toprağın kaç metre aşağısında çıkar ve bu taşlar birşey belli eder mi
Ben buna istinaden yığma aradım sen yok diyince daha bir şey sormadım,
Normalde bu tip sabit bir kayanın üzerine yapılmış işarete göre 3.5 - 4 metre der fakat burada yığma yok demişsin,
çalışma alanını görelim.

ed3434

Member
ustam cevreyı genısce cekemedım suan bunlar var kayaya yakın olarak sadece bu 2 yığma teki büyük teki kücük olarak var arası kanal gibi ve su birikmiş şuan cok kalın bır buz tabakası olusmus Ekli dosyayı görüntüle 268589Ekli dosyayı görüntüle 268590Ekli dosyayı görüntüle 268591

ed3434

Member
Ben buna istinaden yığma aradım sen yok diyince daha bir şey sormadım,
Normalde bu tip sabit bir kayanın üzerine yapılmış işarete göre 3.5 - 4 metre der fakat burada yığma yok demişsin,
çalışma alanını görelim.
ustam yığma olarak bunları farkettım taşın yaklasık 10 metre ılersınde bıze ısaret verılen yerle calıstıgımız yer arası 1-1,5 metre derine indikce mineralli taş oldugunu ogrendıgım taşlar cogalmaya başladı.

ed3434

Member
Kardeşim işaretin olduğu kayayı önce 5 mt sonra 10 ve 15 mt geriden çek ve detaylı çevre fotoları yükle bakalım.
Evet mezar iması var lakin işaretli taş seyyar mi ana kaya mı bilmiyoruz.
Ayrıca işaretlerin pusula yönlerini de belirtmelisin.
ustam taş 2 agac arasında caprazlamasına olan bır tas ve 3 dıkdortgenın oldugu taraftan yere dogru egımlı ve her dıkdortgen farklı derınlıkte
Ekli dosyayı görüntüle 268596Ekli dosyayı görüntüle 268597Ekli dosyayı görüntüle 268598

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu çizgi etrafında bir yığma mevcut mu acaba ?

The Thing

C*
Süper Moderatör
ustam yığma olarak bunları farkettım taşın yaklasık 10 metre ılersınde bıze ısaret verılen yerle calıstıgımız yer arası 1-1,5 metre derine indikce mineralli taş oldugunu ogrendıgım taşlar cogalmaya başladı.
1 tane daha yokmu?
3 tane olacak,
ayrıca bunlar ufak, yığma olduğuna eminmisin, bir şey çıkmaz gibime geliyor.
mutlaka değerli tespiti yap.