Rum evi

altinova

Yeni Üye
Hayırlı akşamlar arkadaşlar...
Anahtarı ben de olan bi Rum evi var memlekteyken fotoğraf çekmek aklıma gelmedi.
Evin sol üst yan köşesin de yaşam çiçeği işareti var 20 cm kadar çıkıntısı olan çapı 30 cm kadar yuvarlak kızıl bir yaşta ve aynı şekil aynı özelliklerle evin sağ yan köşesinde de var.
100 metrekare kadar bahçe bahçenin ortasın da 5,5 6 metre kadar derin ve dibi kayadan olma için de şu olmayan kuyu var.
Bahçenin sol köşesin de eski usul kızıl tuğladan olma 10 metrekare kadar büyüklükte 180 cm kadar yükseklikte oturma yeri var bu oturma yerinin yan tarafın da ki duvar da kerpiç tarzı diğerlerinden farklı olan bi taşta H harfi ve H harfinin sol alt köşesin de oyma şeklinde yuvarlak var bakmam ve kontrol etmem gereken yerlerde fikirlerinizi rica ediyorum...
Bu ara da kuyunun 1 metre kadar yan tarafın da ki yaban kara erik ağacının dibinde açık su hortumu unuttum 1,5 gün sonra gidip baktığım da bahçede ne su birikintisi ne de kuyu da şu vardı şaşırdım ama bi mantığa da oturtamadım...
Saygılarımla...

Son düzenleme:

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bahcenin en yasli agaci (lari) hangileri?

ragıp

Uzman
@altinova
hoş geldin
iyi formlar

yazdıklarının içinde benim en çok ilgimi çeken kuyu oldu
kuyunun dış çeper taşlarını kontrol etmek gerek. farklı renk veya şekilde taş aranmalı
kuyu dibine inilirken, kuyu içinde yine farklı renk, şekilde taş aranmalı
kuyunun tabanındaki, taşın altı muhakkak kontrol edilmeli
kuyu içinde, tabana yakın, ağızı kapalı tünel aranmalı
kuyu çevresinde, çubuk ile boşluk tesbiti yapılmalı

selametle

altinova

Yeni Üye
Bahçe de öyle eski denecek ağaç yok 1 tane incir var 6 metre kadar boyun da ama yaşlı olduğunu sanmıyorum

altinova

Yeni Üye
@altinova
hoş geldin
iyi formlar

yazdıklarının içinde benim en çok ilgimi çeken kuyu oldu
kuyunun dış çeper taşlarını kontrol etmek gerek. farklı renk veya şekilde taş aranmalı
kuyu dibine inilirken, kuyu içinde yine farklı renk, şekilde taş aranmalı
kuyunun tabanındaki, taşın altı muhakkak kontrol edilmeli
kuyu içinde, tabana yakın, ağızı kapalı tünel aranmalı
kuyu çevresinde, çubuk ile boşluk tesbiti yapılmalı

selametle
ragıp hoş gördük hocam eyvallah.
Bilgiler için teşekkürler...

jeolog

Co Admin
Co Admin
Rum gomuleri genelde bahce icinde olur ve uzerine kesilmeyecek faydali bir agac dikilir. Agac sualim bu sebepleydi.

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
Evin bahçesinde mutlaka boşluk tespiti yap kapi eşiğine bak evin içinde ekmek pişirme yerine bak evin içinde kolon gibi sutun olarak kulanilan ağaç var mi varsa mutlaka kontrol edilmeli . Avluya bakan pencere var mi ? Pencereden bakinca ne görüyorsun ?

deli firat

DOĞACI
Kardeş bu sefer hortumu bilerek açık bırak su nerde birikiyor nerde kayboluyor birkaç saat gözlemle sorularının cevabı çıksın selametlen