s.a ustalarım

legal35

Member
ozaman kapıyı öyle bir kapatmışlar ki sen doğal sanıyorsun
doğal diye düşündüğün ana kaya sandığın yerleri sirke ile yıkarsan ek yeri yada sıva renk farklılığını anlayabilirsin
Ustam gerisi yok burayi 6 metre yuksekliginde kaya dusun gerisi ucurum gibi

szihoprenic

Bilgili Üye
ozaman kapıyı öyle bir kapatmışlar ki sen doğal sanıyorsun
doğal diye düşündüğün ana kaya sandığın yerleri sirke ile yıkarsan ek yeri yada sıva renk farklılığını anlayabilirsin
Sağ köşe ve isarerin altinda topraga yakin kisimlarda külenk izleri mevcut burasi komple kirec tasi alttan cikan anakayanin devami gibi dedigini deneyecegim anakaya ciktiginda tas kesim mi yapilmis diye dusundum ama alttan cikan ana kaya düz hatlara mevcut degil kafam baya karisti

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Üst kısımlara odaklan başka isaretler de bulacağından şüphem yok
Burda her ne varsa ya çok iyi gizlenmiş
Resim karelerine düşmemiş
Ya suda kalmış
Yada gorselden ibaret kalmış

Yoklanmasi gereken bir iki noktayı ustalar belirlemiş
Boşluk alırsan ihmal etme
Tavsiyem yinede üst kısımlara odaklanmak

szihoprenic

Bilgili Üye
Üst kısımlara odaklan başka isaretler de bulacağından şüphem yok
Burda her ne varsa ya çok iyi gizlenmiş
Resim karelerine düşmemiş
Ya suda kalmış
Yada gorselden ibaret kalmış

Yoklanmasi gereken bir iki noktayı ustalar belirlemiş
Boşluk alırsan ihmal etme
Tavsiyem yinede üst kısımlara odaklanmak
Kamhi Leonard ustam
Üst kisimlarda ustam farklı emareler mevcut dediginiz gibi
Su eskiye nazaran 30 40 metre yukselmis vaziyette mayhem ustamin dikkat çektiği yerde büyük bi tospaga mevcut onun 5 metre önünde giriş diye tahmin ettigim bi yerde ön çalışma yaptik ustam giriş emareleri mevcut gibi
Küçük mihraba odaklanma sebebim bura ile ayni hizada 10 metre solunda acilmis bir oda mevcut sıralı oda olabilir diye dusundugum icin onceligi buraya verdim burada menzil olarak sag köşe duvarlari baz aldim nitekim ayni hizada sag duvarin ayni oldugu bi alan daha mevcut oda yine ayni hizada.
Küçük mihrabin önünde calisma yaptigimizda 40 cm topragi alinca ana kaya cikti kafami karistiran noktada da burada oldu taş kesim diye dusundum ama tas kesim olsa toprak altindan cikan kayaninda düz hatlarla çıkması lazim degil mi ustam

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm Allah muvaffak eylesin. Ustam 2 yeri işaret içine aldım kayanın işçiliğe müsait olup olmadığını bilmediğim için emin olamadım kırmızı işaretlediğimde 2 oyma birbirine bağlı diğerinde hayvan figürü gördüm. Aldanıyor olabilirim resimden gece gece :) diğer resimde o işaretli kayadan her iki tarafada 4 mt ilerlediğinizde farklı bişey olmalı dikkatinizi çektimi ? Sizin boşluk aldığınız kaya bu 4 mt mesafedemi ?

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Diğer bi husus sıralı 2 murç izi var aralarındaki mesafe nedir ustam eğer aynı kayada 2 tane ise tabi

szihoprenic

Bilgili Üye
Selamun aleyküm Allah muvaffak eylesin. Ustam 2 yeri işaret içine aldım kayanın işçiliğe müsait olup olmadığını bilmediğim için emin olamadım kırmızı işaretlediğimde 2 oyma birbirine bağlı diğerinde hayvan figürü gördüm. Aldanıyor olabilirim resimden gece gece :) diğer resimde o işaretli kayadan her iki tarafada 4 mt ilerlediğinizde farklı bişey olmalı dikkatinizi çektimi ? Sizin boşluk aldığınız kaya bu 4 mt mesafedemi ?
Aleykum selam ustam
4 metre mesafe olarak verdiginiz yerin sag tarafinda asagi yukari 4-5 metre gibi acilmis bi oda mevcut ve saga dogru devam edince yine ayni mesafede acilmis odanin sag duvarini baz aldigim da yine ayni iscilik gorunuyor soyle dusun ustam 4+4+4 yani islem yaptigim yer ile arasi 12 15 metre gibi
Kirmizi ile isaretlediginiz yerin hemen sagi resimlerde gorulen parelel oymalar sol tarafinda ise bi araba buyuklgunde tospaga mevcut orasida tam ortada kalan kisim tospaganin 5 metre önünde zeminde topragi bi 50 cm 60 cm aldiktan sonra külünk izi mevcut olan ana kayayi yakaladim orada soyle bisi kafami kurcaliyor tunelli giriş diye dusunuyorum ama iscilikli olan ana kaya 5 metre uzunlugunda rahat var buda tünel icin fazla bi alan gibi anlican kafam baya karisti :)

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Evet mekan biraz uğraştırıcı görünüyor. Tahminim birileri bişeylerde almış burdan. Ama hepsini bitirememişler henüz işçiliği çok ağar değil ama tespiti zor olucak:) azim ve kararlılıkla ve vakit ayırarak çözülür inş. Alanı biraz daha genişletirseniz eminim farklı şeylerde çıkıcaktır

szihoprenic

Bilgili Üye
Evet mekan biraz uğraştırıcı görünüyor. Tahminim birileri bişeylerde almış burdan. Ama hepsini bitirememişler henüz işçiliği çok ağar değil ama tespiti zor olucak:) azim ve kararlılıkla ve vakit ayırarak çözülür inş. Alanı biraz daha genişletirseniz eminim farklı şeylerde çıkıcaktır
Yakin zamanda acilan bir iki tane kuyu tipi mezar var oda olarak acilan sadece 1 tane oda çok önceden acilmis işaretler ve emareler cok cok fazla bende bi yere odaklanayim diye dusunmustum.
En iyisi bu hafta sonu gidip tekrar iyice bi fotolamak şüpheli alanlari zor olsun bizim olsun :)