Sa iyi geceler

Acemiavci1

Member
Hayırlı ramazanlar kusura bakmayın ustalarım 2 gündür Türkcell’in netinde sorun var yazıyorum yazıyorum cevaplayamıyorum sorularınızı anca düzelttik işi

Acemiavci1

Member
Amasya’daki Kaya mezarlarına yakın sayılır bura ama sote yerde keşfedilmemiş ben kayadaki nişleri Kaya mezarı nişlerine benzettigim için attım sormak için yoksa büyük bütçeli işler var burda bizi aşar bize önce küçük sermayeler lazım;)

İstnblaybrs

Aktif Üye
Allah razı olsun üstadım.Android e uygun lakin ios a uyumlu sürümü vardır muhtemelen

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Amasya’daki Kaya mezarlarına yakın sayılır bura ama sote yerde keşfedilmemiş ben kayadaki nişleri Kaya mezarı nişlerine benzettigim için attım sormak için yoksa büyük bütçeli işler var burda bizi aşar bize önce küçük sermayeler lazım;)
Hicbisey seni asmaz.kararliysan ekipmanin varsa nasibini ara bul cikar...nide kucuk is lazim bana demissin.yanlis yoldasin..ufak tasa gozunu silersen gozune batar.biriki tane buyuk bul.degsin ugrastigina.cunku yasadigin cografya buna deger

Acemiavci1

Member
Hicbisey seni asmaz.kararliysan ekipmanin varsa nasibini ara bul cikar...nide kucuk is lazim bana demissin.yanlis yoldasin..ufak tasa gozunu silersen gozune batar.biriki tane buyuk bul.degsin ugrastigina.cunku yasadigin cografya buna deger
Haklısın ustam ama gerek araştırmalarım gerekse ekipman eleman açısından burası sıkıntı küçük yer nüfus yok herkes birbirinin açığını arıyor kimse kimseyi çekemiyor o yüzden işler yürümüyor ben paylaşıma açık biriyim korkum yok gözüm kara ama gözüm yok çoğu seyde ama insanlar işin içine özellikle para girdin mi işler değişiyor az çok bilirsiniz

Son düzenleme:

İstnblaybrs

Aktif Üye
@Mal bulanındır üstadım yaşadığın coğrafya buna değer cümlenize katılıyorum.Lakin benim merak ettiğim bir husus var.Bilginiz dahilinde cevaplarsanız memnun olurum.
Şimdi bir taraf Amasya bir taraf Samsun diğer taraf Kastamonu ve Çankırı ve bunların ortasında Çorum. Hepsinde öne çıkan uygarlıklar var.Bunların geçiş noktası radarlarıyla ünlü Osmancık :)
Sorum şudur üstadım her taraf medeniyetken Osmancık ta ve çevre Köylerinde Örneğin Kamil köyüyle başlayıp yukardaki köylerde Gavur Dağına kadar olan bölgelerde neden birşey yok.Kitaplara bakıyorum bilgide geçmiyor.
Sadece Osmancık Kandiber kalesi belki biraz Hitit uygarlığı.Acaba bölgeyi bizmi eksik biliyoruz.
(kısa yazmayı öğrenemedik bir türlü )
Selametle

Son düzenleme:

Acemiavci1

Member
@Mal bulanındır üstadım yaşadığın coğrafya buna değer cümlenize katılıyorum.Lakin benim merak ettiğim bir husus var.Bilginiz dahilinde cevaplarsanız memnun olurum.
Şimdi bir taraf Amasya bir taraf Samsun diğer taraf Kastamonu ve Çankırı ve bunların ortasında Çorum. Hepsinde öne çıkan uygarlıklar var.Bunların geçiş noktası radarlarıyla ünlü Osmancık :)
Sorum şudur üstadım her taraf medeniyetken Osmancık ta ve çevre Köylerinde Örneğin Kamil köyüyle başlayıp yukardaki köylerde Gavur Dağına kadar olan bölgelerde neden birşey yok.Kitaplara bakıyorum bilgide geçmiyor.
Sadece Osmancık Kandiber kalesi belki biraz Hitit uygarlığı.Acaba bölgeyi bizmi eksik biliyoruz.
Selametle
simdi coğrafi konum bu işlerde yaşantıyı etkiler ne gibi mesela dere veya göl eskiler bunların yakınında yerleşiyormuş ya öle bi şey olmayabilir veya yol eskiden yolları kısaltarak gidiyorlarmış mesela dağların üstünden Osmancık geçiş güzergahı olmayabilir veya da böle bi yerleri var ise de gizli kalmış unutulmuş olabilir yeni kurulmuş şehir gibi düşün tarihini araştır belki de Osmanlı’nın zamanında kurulmuştur o zaman kayda değer bi şey olmayabilir

Mal bulanındır

Selametle
Ustam evet genel bilgide yazmaz ama osmancikin oturumunda olan cografyada 2 tane antik kent mevcut ustuste yasamis iki medeniyete ait bu ulkede 100 senedir bulunanlar calinan kacirilanlar.daha tespit edilemeyenin yuzde onu kadar...bulmak kolay cikarip kullanmak cooook zor

İstnblaybrs

Aktif Üye
Ustam evet genel bilgide yazmaz ama osmancikin oturumunda olan cografyada 2 tane antik kent mevcut ustuste yasamis iki medeniyete ait bu ulkede 100 senedir bulunanlar calinan kacirilanlar.daha tespit edilemeyenin yuzde onu kadar...bulmak kolay cikarip kullanmak cooook zor
Mal bulanındır üstadım çok haklısın kesinlikle.Tabi sizler çok daha fazla şeyler biliyorsunuz.Biz bu konularla küçüklükten beri merak etsek sevsekte yeraltına ilgimiz bir yılı bile bulmaz.Yeni yeni öğreniyoruz işin içine girdikçe dönen dolapları.
O coğrafyada uzun yıllar kaldık köklerimiz hala orada lakin ne hikmetse ne bir kalıntı gördük nede anlatılan birşey duyduk.Yada birilerinin oralarda bu işlerle uğraşıp bulup nihayete erdirdiğine şahit olduk.
Arkadaş bir yerde hiçmi birşey olmaz :)
Demekki sıkıntı bizde,baktıkta görmesini bilemedik demekki...

Kolay dediğiniz bulmak kısmını bir aşıp çok zor dediğiniz seviyeye erişemedik malesef üstadım :)

İstnblaybrs

Aktif Üye
Mal bulanındır Allah kısmet edip kurban bayramına çıkarsak köyümüze gideceğiz inşallah.Bu sefer kendi köyümüzden başlayıp şöyle yukarı köylere doğru gidip alıcı gözüyle bakalım.Hiçbirşey yapamasakta alet edevatsız olduğumuz için,bol bol fotoğraf çeker koyarız siteye hiç olmassa görsel olur :)

Mal bulanındır

Mal bulanındır Allah kısmet edip kurban bayramına çıkarsak köyümüze gideceğiz inşallah.Bu sefer kendi köyümüzden başlayıp şöyle yukarı köylere doğru gidip alıcı gözüyle bakalım.Hiçbirşey yapamasakta alet edevatsız olduğumuz için,bol bol fotoğraf çeker koyarız siteye hiç olmassa görsel olur :)
Olur tabiki uygula git dokun dinle havayi kokla.bazen hicbir cihaz alet olmadanda bulunur biseyler.yeterki bakmasini bil.
Ekli dosyayı görüntüle 244132

İstnblaybrs

Aktif Üye
@Mal bulanındır üstadım doğru diyorsun.Allahım büyük.O vermek istedikten sonra illaki verir.Bakmayı,görmeyide siz üstadlar sayesinde öğreneceğiz inşallah.
Böyle görseller beklerimmi dersin :)

Son düzenleme: